Продължават да режат болничните
НОИ не прие предложението да не се изплаща възнаграждение или обезщетение за първия работен ден от временната неработоспособност, а за втория и третия ден осигурителят да изплаща не по-малко от 80%.
Обратно в новинатаКоментари - Продължават да режат болничните | Днес.dir.bg
Коментари
Няма какво повече да се добави след това изказване - напълно съм съгласна, но някой вече ме е изпреварил да напише истината...
аааалоооооо нои,я спрете всичко,ще си ходиме болни на работа,бременните с проблемна бременност също.е това го има само в нашата объркана държава.срам ме е вече да кая,ше съм българка
фърли си дипломата, компаниите могат да намалят печалбите си. ЕОН с 20 милиона печалба - ще вземат премии, ама кой? няма да са работниците - те ще са на старите си заплати, а парите ще заминат за преслъпия костюм и кола на някой-си.
БРАВО ГОСПОДА И ДАМИ УПРАВЛЯВАЩИ - СЕГАШНИ И ПРЕДИШНИ ОПРАВДАВАЩИ СЕ! ЗАЩО СЕ ТОРМОЗИТЕ С ТАКИВА БИТАШКИ СМЕТКИ 50% 80% , Я МАХНЕТЕ НАПРАВО БОЛНИЧНИТЕ, ЧЕ ЩЕ СЕ СПЕСТИ НА ВСИЧКИ- ТО И БЕЗ ТОВА ВЕЧЕ ВСИЧКИ СЕ МОЛИМ НА ДОКТОРИТЕ ДА НЕ НИ ДАВАТ БОЛНИЧНИ, ЧЕ ЗДРАВ ДА СИ ЩЕ СЕ РАЗБОЛЕЕШ ОТ ХОДЕНЕ ПО БАНКИ, ДО МЕСТОРАБОТА И КОЙ ЗНАЕ ОЩЕ КЪДЕ! ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ МАХНАТ БОЛНИЧНИТЕ КАТО ПОНЯТИЕ ИЗОБЩО, ДА СЕ ПРЕМАХНАТ ЗАПЛАТИТЕ - ТА ЗА КАКВО МУ Е НА УМРЯЛ ЧОВЕК ЗАПЛАТА И ДА СИ ВИРНЕМ КРАКАТА И ДА ЛЯГАМЕ ДА МРЕМ! СМЕШНИЦИ - ХОЛИВУДСКИ СА ВСИЧКИ ПРЕГОВАРЯЩИ ... АМИ ПУСНЕТЕ АКЦИИ ЗА ТОВА НА ФОНДОВАТА БОРСА ДА НИ СЕ ПОСМЕЕ И СВЕТА!
минавката не е само с 10%лоша математика 3х80240....алоооо,нещата загрубяват с 90 %....дебили финансови !!!...оператор ,защо не ми пускаш коментарите ???и ти ли си към тях ))
Много моля да не се пипат болничните! Никога не съм искал да боледувам, но уви се разболях и ми се наложи да бъда в продължителен отпуск по болест. Новото предложение за болничните е абсурдно и нехуманно. Българинът през последните 20 години живее в постоянен стрес, мизерия, некачествена храна и води нездравословен начин на живот. Българинът все повече боледува. Моля, НЕ ПИПАЙТЕ БОЛНИЧНИТЕ!
Като не си наясно с нещо недей да коментираш - по закон трябвада се осигуряваш върху Хлв най-малко 12 месеца преди да забременееш и след това можеш да си получиш 90-те %, ако не си се осигурявал - не ти ги плащат. А циганките получават соц. помощи. Друг е въпросът с тези помощи - и аз съм против ние да им плащаме винаги всичко
Да управляваш българи, това наиситна си е самоубийство. За хората, които действително са болни и трябва да ходят по болници и да купуват лекарства нито един вариант не е добър. Но за хората, които вземат фалшиви болнични мерките не са достатъчни. Иди се оправи.
Ако си здрав не ти се отдържат пари!Ако си болен,независимо че си се осигурявал за такива случаи-плащаш!ЗАЩО СЕ ОСИГУРЯВАМЕ ТОГАВА!АМА ТРЯБВАЛО ДА СЕ СПРАТ ТЕЧОВЕТЕ...БЕЗ ВИНА ВИНОНВЕН!АКО НЯКОЙ УБИЕ ЧОВЕК,ДА НАКАЖЕМ ЛИ ВСИЧКИ ,ЗА ДА СПРЕМ УБИЙСТВАТА?!?!
интересно по какъв критерий отхвърляте едни коментарии и публикувате други?Какво не ви хареса в моя коментар преди 1ч?
Какво се чудят да закърпят "Бюджета" като не е вярно. Магистралите строят ли се? Строят се. Оня ден първа копка на "Българския Лувър". В Плевен първа копка на незнам си каква клиника. Аиде стига глупости. А тръгнали на бося цървулите да свалят. Това правителство е абсолютно нагло и некомпетентно по социалните проблеми. Няма пари за никой който не е от нашите, но за нашите има пари и то много пари. Нали така. ББ да ходи да ги разправя тия на братята американци и европейци, но не и на нас. А между другото мислех да гласувам за ГЕРБ миналото лято, но ме беше страх да не минат 51 процента в парламента та гласувах за други. И да ви кажа, че може би това ми беше първото нормално гласуване до сега и за което няма да съжалявам. На Бойко му виновни съдиите, абе пич тая държава е парлементарна република по конституция. Ти спечели изборите смени законите имаш мнозинство в парламента. Хвани ги тези "нагли и корумпирани съдии" и не им дай правна възможност да решават дела по вътрешно убеждение. Да ама не. Ние си лаламе и нищо не правим ама нарочно или просто щото сме супер тъпи. ГЕРБ да си отговорят на този въпрос сами. Незнам обаче дали въобще някога са си го задавали. И още нещо Министъра на финансите ни е ГОЛА ВОДА, ама ГОЛЯМА ГОЛА ВОДА. Даже МНОГО ГОЛЯМА ГОЛА ВОДА. И най-лошото е, че гледа хората в очите и ги лъже. Просто ме е срам, че живея в тази държава.
И какво излиза в крайна сметка в BG всеки гледа да прецака другия а най- много управляващите.А кой печели в същност от това?
Защо тогава човек да плаща осигуровки, щом когато му се наложи НОИ не му плаща. Пълна простотия!
При подобни мерки мнозина няма да си плащат осигуровките на пълна заплата. Защо да им внасям по всеки месец години наред при условие, че веднъж за 5 години ще се разболея ще трябва от спестяванията си в банката да тегля. Вместо осигуровки да си внасям в банката и толкоз, там поне ще съм сигурна, че парите ми са само за мен.
mrasnici dolni vsi4ki sa edni i syshti dokato ne unishtojat naroda nqma da sprat. Ama togawa koi shte vi pylni hazni4kata i djeb4etata
Наистина трябва ние да се замислиме какво да правиме, че те тия кретени още малко и ще ни затрият. Не е достатъчно да си стоиме и да си пишеме, до кога така. Мисля че ББ няма да си изкара целия мандат, а и не се знае колко ще навреди докато стои. Ама проблема е че в тази държава който и да се избере той злупотребява, но този човечец май се уля.
Абе ей, роби. Ще ви мачкаме, колкото си искаме бе. Пеони. Вие сте отрепки и знаете ли защо? Не защото сте глупави или неможещи или незнаещи, а защото търпите всичките гносуотии, гаври, обирджийства и подигравки, които си правим с вас, за да можем ние да си живуркаме, както ни е кеф. Жалки сте! Ако знаете колко ни е страх да не се надигнете и да не ни утрепете с камъни, затова ви промиваме мозъците постоянно и ви караме да гледате помии по телевизията, слагаме ви смешни управници, пред които да блеете, а вие си търпите, докато ние си джиткаме с яхтите по островчетата от вашите пари. Пишете си пишете си по форумите, то с писане най-много да ни засърби под... Ахахахахаха...
А бе тия ЛУДИ ли са . Цял живот си плащаме здравни осегуровки като луди и накрая няма да имаме право на болнични . Че те са от моите пари не от техните . Не искам тогава задължително да ме карат да плащам осигуровки . Ако искаш плащаш , ако искаш си ги внасяй на влог и се оправяй като се разболееш.
Като чета откровенията на хитреците - работодатели, служители и оправни счетоводители и на вечно недоволните от всичко мързеливи и "недооценени" българи ме обзема такова огромно омерзение, че просто се чудя какво толкова се е загрижил Божидар Димитров, че сме намалявали като нация. Къде са тръгнали ГЕРБ да правят реформи с такъв генетичен материал? Тези хора не заслужават нито усилията, нито загубеното време.
Как пък до сега никой не излезе с доблест и да съобщи истинските цифри?! Синдикатите ни защитавали - глупости на търкалета! А някой спомена ли, че средната продължителност на болничният е 4 дни?!?! Е, то кво излезе - плащаш си осигуровките и 75% от тях ти изчезват (НОИ няма да плащал първите 3 дни от тези 4 - 75%)! АБСОЛЮТНО НЕГРАМОТНО ПРАВИТЕЛСТВО - ПО-КАЛПАВО И НА ЖАН НЕ Е БИЛО!!! Антикризисни мерки, а? И с тези болнични не чувстват ли, че ще се поувеличим тези които ни писна да се осигуряваме единствено за да пълним бюджета и същевременно неговата отговорност към нас да изчезва?!?! Увеличават акцизи, а? Ще си пуша контрабандни цигари и хич не ми дреме за на идиота Дянков сметките!!! Така ли се стимулира икономика и се пази жизнен стандарт бе идиоти нещастни?! С камъни ще ви изоним ей! Внимавайте!
ЗАЩО СИ ГУБИТЕ ВРЕМЕТО С БОЛНИЧНИТЕ - ЗА БОЛНИЧНИ СЕ ВНАСЯ ВЪРХУ ЦЯЛАТА ЗАПЛАТА , А СЕ ИЗПЛАЩАТ 80% ОТ НЕТНИЯТ ДОХОД - ЕТО ПЪРВАТА КРАЖБА ОТ БОЛЕДУВАЩИЯТ. ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ПЕНСИОНЕРИ ПЪРВА И ВТОРА ГРУПА - ДАЛИ ВСИЧКИ ИМАТ СЛЕД 2000 Г. ВТОРИ ПЕНСИОНЕН СТЪЛБ, КАКВА РАБОТА ВЪРШАТ И ИМАТ ЛИ ПРАВО ДА СЕ ПЕНСИОНИРАТ НА 57 ГОДИНИ -ГОВОРЯ ЗА ВТОРА КАТЕГОРИЯ ТРУД. РЕШИЛ ГОСПОДИНА ДА СЕ ОСИГУРЯВА ВТОРА КАТЕГОРИЯ И СИ СТОЙ В КЪЩИ . ЧАКА ДА СЪБЕРЕ СТАЖА И ДА СЕ ПЕНСИОНИРА . ЕТО ТОВА Е КРАЖБАТА ОТ ЦЕЛИЯТ ЧЕСТЕН НАРОД ,КОЙТО СИ ВНАСЯ ВСИЧКО ПО ЗАКОН. ПРОМЕНЕТЕ ЗАКОНА ЗА ПЕНСИИТЕ И СПРЕТЕ С ТОВА ТЕЧОВЕТЕ. ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ИНВАЛИДНИТЕ ПЕНСИИ 52% ИНВАЛИДНОСТ И 120,00 ЛВ.ПЕНСИЯ ЗА 20 ГОДИНИ ТРУДОВ СТАЖ И ЧАКА ВЪЗРАСТ ЗА ПИНСИОНИРАНЕ . СПРЕТЕ ТОВА БЕЗУМИЕ ИНАХАЛСТВО.
Абе, народе шо не земат да вкарват у кафезо педал-докторите дето издават фалшиви болнични ? фместо тофа кълцат болничните !!! Всички ли в тази държава сте дръгливи нещастници ? Ами един нормален човек, който си плаща всички данъци, осигуровки, налози, винетки, минетки и всякакви форми на овластен рекет - разболява се веднъж и какво - фигурка от три пръста ! Ами може да се разболее детето му и да му се наложи да вземе болничен и какво - фигурка от три пръста. Смисъла на осигуряването е да внесеш пари когато можеш за да се осигуриш, когато ти се налага, а не да снасяш редовно на държавата, а когато ти се наложи - фугурка от три пръста, сори брато ти не ми се виждаш болен, щом си могил да стигнеш до доктора, значи можеш да дойдеш и на работа. А колкото да тези, които вземали болнични за да не натоварват закъсалия работодател - ами на тях им дреме на "фигурката от три пръста" вземат си 20 дни болничен а им плачат 19 - голем праз. Да му мислят онези които цяла зима ще кихат, кашлят и подсмърчат по градски транспорт и офиси, защото не могат да си позволят да вземат неплатен болничен. И дай боже да накихат с някой хубав грипен вирус умните глави дето ги мислят тези неща. гусин Денкоф- да знаете, че господ си знае работата ?!
Плащам си данъци и осигуровки върху цялата заплата, така, че ще мрънкам и недоволствам колкото си искам. Ясно? За чий плащам всеки месец "Общо заболяване и майчинство"? За да не мога един път на две години като се тръшна от грип, да се лекувам вкъщи ли? Няма да плащам, за да изхранвам цигани и тарикати. НОИ да се организира и да си стегне мързеливите служители. Вместо да се почестват по ...., да започнат да си вършат работата и да проверяват кой, колко пъти през годината е взел болнични, кой какви пари взима и на какви пари се осигурява. Аз давам на държавата, не тя на мен
Никога няма да гласувам за тези повече. Прав е някой ,по- надолу от мен който е писал че са гола вода , че са МНОГО ГОЛЯМА ГОЛА ВОДА !
Като те гледам как пишеш за нас българите в 3-то лице, явно си си мангал! И какво ни е на генетичния материал бе олигофрен нещастен? Това, че му писна да го скубят и ограбват ли бе смотаняк? Първите три дни нямало да ги плаща НОИ!?! Че средната продължителност на болничните е 4 и малко дни, то кво излезе - осигуряваш се на 100% от заплатата си а те обезщетяват на 25% от осигуровката ти - 25% х 4 дни 1 ден (четвъртият, който ще плащал НОИ)! Какво ни е на генетичния материал бе подлого!!!
На всички, родени до 1960 г. се удържат допълнителни пенсионни осигуровки 2%. Само че те не се събират от измислени стълбове с неясен статут, а от НОИ. Келеш, може и да не знае простата ти кратуна, но точно хората в предпенсионна възраст са изхвърляни първи от работа и оставяни без всякакъв доход. Ще разбереш истината на собствен гръб, когато навършиш 40 г. Не гледай в паницата на низвергнатите, защото и теб очаква същото бъдеще.
Напълни ми душата. Така е много им наближава на кретените, ще се чудят от къде им е дошло. На хората много взе да им писва, аз не знам те не усещат ли вече че почват да се давят.