Коментари - Полицаи ще пазят новия МОЛ на София | dnes.dir.bg
назад

Полицаи ще пазят новия МОЛ на София

Във връзка със струпването на автомобили пред новия търговски център в кв. „Младост” кметът на София Йорданка Фандъкова се обърна към Столичната полиция с искане за по-сериозно присъствие и осигуряване на ред в района.

Обратно в новината

Коментари - Полицаи ще пазят новия МОЛ на София | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Фандъкова е наредила на Столичния инспекторат да осигурят дежурства и да контролират режима на паркиране и престой около обекта. Защо пък полицаи да пазят новия мол???Толкова ли нямат работа за вършене че ще охраняват частни обекти.След като собствениците са имали 100 милиона д аинвестират,значи имат достатъчно да си осигурят охрана.Егати и тъпата държава сме

Ало по-спокойно пич,пий си хапчето и си лягай вече,не се горещи толкова. А колкото до инвеститора напълно е прав човекът-крадливо,мър и ебл..о племе,за съжаление това е истината.И на мен като българин ми е много болно,но това е самата истина.....

Всички собственици на магазини са разчитали на еуфорията и са сложили високите цени. И баламурнците купуват на юруш, но всеки който си прави и най-елементарната сметка ще види, че по Витошка намаленията са по-големи. Толкова блъсканица за високи цени.

Каквито ни инвеститорите, такива ни и работниците! Инвестират в мерцедеси и телевизори. А работниците в кафе.

Ако можеше цяла България да се изцъка в София, ама не може! Видяха се колко лъскави коли с които гражданите си ходят по родните места в почивните дни, а в софия ходат с тях и до клозета, зер той е на двора. Гледката е умопомрачаваща- Тясно, мръсно и тъпо. Какви са тези кметове и инстанции - кое не проспаха и се са след вятъра. Искам си града и живота в мойта София!

Това с калните гуми е много умно казано.Да ви с..а на тъпотията малоумници ебати МОЛА ако искат да сложат и ограда с ток и баретите да го охраняват ами детските градини и училища някой охранява ли или те децата хора ли са за вас ама мола гледайте да пазите ...... абе БАЙ ГАНЙОВСКА РАБОТА д..а дебилската държава

Трябва да открият някой мол по-рано от предвиденото за да стане интересно и да няма такъв хаос в началото... Нещо като предпремиерите на филмите ;)

инвеститор ти си толкова инвеститор колкото морските свинчета морски! именно заради простотиите които плещиш америка и англия са затънали до шия, ама ти с твоя инвеститорски нюх не си го засякъл още. Какво се случи накратко с американските големи корпорации, изнесоха за заводите първо в южните щати (ниски дългогодишни данъци и ред облекчения), след това се изнесоха заводите в северните щати на Мексико пак заради облекчения но най-вече заради ниски разходи за заплати. В пост комунистически свят вече реалността е друга, виетнам, тайланд и южна кореа са клиенти на корпорациите но индия и най-вече китай са новото Елдорадо. Всичко това доведе до 1, рухваща държава разчитаща единственно на нови технологии и финансови машинации(наречени сток пазари) и не на последно място жилищни доходи (печалби от постоянно купуване-продаване - мой приятел тъй само от 2 къщи спечели 800 000$). Реалноста каква е обаче? Съсипани градове като Детройт спечелил си славата за име - ghost city , където поколения са работили във фабрики като Форд а сега е пълно с безработни а къщите се продават плати 1 получи 3! Получи се общо взето че америка произвежда 2-3 неща,наркотици, престъпления и оръжия, неща общо взето свързани :). И именно затова настроенията в америка са минорни независимо че в последната четвъртина на 2009-та имат 5.6% ръст (най-висок ръст от всички т.нар. западни държави), защото безработицата не пада независимо от мерките които се взеха и страшно многото пари похарчени на федерално и щатско ниво. Драги ми инвеститоре след като Китай ти е толкова присърце понеже видиш ли ти било по евтино да правиш завод там ще е до съвсем скоро да те светна защо скоро, Китай отива на прегряване на икономиката, отдръпване на инвестиции, и най-важното променяне на курса на юана към долара заради големият натиск към китай за валутата си. Повишаване на стандарта на китайците допълнително ще утежни ситуацията и ходи си строй завод в китай при положение че например в намибия или зимбабве след 10 години може да струва да произведеш едни маратонки на половин цена от китайците тогава какво ще кажеш??? Колкото до болниците и детските градини нормално е да се плащат жълти стотинки за 500-600 лв заплати и цени на стоки близки и по високи от средните европейски колко да плащат??? Другият вариант е пак пример с америка по 1000$ на месец за здравна застраховка(за семейство от 4-ма) и около 60 000 000!?! неосигурени американци полу-умрели! Виж ако разбереш господата немци как им работи държавата и икономиката, здравеопазването, образованието и т.н. ще прогледнеш за много неща и ще разбереш как стават нещата! А ти най-вероятно си вкарал 10-на тира железарии и ги продаваш в 2-3 магазинчета из софия (или пък трикотаж :) ) и хайде инвеститор се кръстил ... :), инвеститори и бизнесмени в българия се броят на пръстите на 1-та ръка и хич не са по вестниците и списанията като герговци, хр. сиракови, баневци, гиговци и ред други слабо образовани селянчета.

От 4-5 години си пазарувам всичко през ebay от Англия и до сега нямам никакви оплаквания. По удобно е. Не е скъпо. Не е скапано, като стоките в нашата мила Татковина.

Аутлет-инлет, аутлет-инлет - така е по български :-) Не съм ходил и нямам намерение да ходя. Много мои познати и колеги си пазаруват по интернет от Англия и им излиза несравнимо по-евтино от каквото и да е от България. А като научих какъв панаир е било там, съвсем ме разочароваха.

nego, pojivei malko v america i togava govori.....vinagi sum se chudil kak hora koito ne razbirat neshto govoriat za nego

Публично да обявят името чиновника дал разрешението за този строеж, след като предварително е било ясно че ще има проблем с паркирането на коли. Защо пред Била и Метро не става така????? След изпълненията пред Сити Център и новия МОЛ, ще се вземат ли мерки това да не се случи и на Ситняково? Макар, че от 1 година се случва и ако се сложи още един светофар, ясно е още сега какъв ще е ефекта за трафика. Още една тапа. В една фирма за 2 месеца в периферията на града ни взеха 35 хиляди тротоарно право. Тия в центъра на града при зает не само тротоара, но и две пътни платна, да не говорим, че площа е петорно по-голяма, какво са платили????

Май освен неконтролируема злоба никой не може да извади разумен аргумент за несъгласие... Кофти материал, както е казал класикът....

Никой ли няма да се сети най-сетне, че има и октоМОЛОпод..... Пл Диков със сигурност има какво да рече по въпроса, но като следствен!

Можели да се направи МОЛ и да няма транспорт до него, тук не е САЩ, а БГ!

Купих си чудна рокля -българско производство и то не от МОЛ, а от обикновен квартален магазин.Роклята е пипната и е на изключително ниво.Навсякъде по шевовете има оверлог, моделя не отстъпва по нищо от западните дизайнери и е са сумата от 55 лв.Ако имаше етикет Бенетон или Манго...смятайте, че тази цена щеше да е тройна.Наскоро купих от Венеция китайски Бенетон...а родината на Бенетона е Италия...За съжаление има много хора подвласни на етикетчето...

И в този няма да стъпя, както не съм и нямам намерение да стъпя и в останалите. Виж, в немските си струва ходенето. Хем по-евтини в пъти от тукашните, хем стоките не са китайски и индонезийски с италиански цени като тук. Балъците в България кога ли ще разберат, че в моловете тук ги клатят здраво и с цени, и с качество.

опитай се да пишеш на кирилица а не маймуница! Живял съм в америка/чикаго, студент съм бил, бизнес имах и съм наясно с много неща. Не разбрах кое в коментара не ти хареса? Това че си заминал да живееш след като си продал всичко в българия преди да заминеш(като 90% от българите там), купил си може би нещо(къща/апартамент преди години което сега е на 50-60% от цената му плащаш 10% лихва и работиш за 7-8$ на час което е по принцип трагедия но все пак за тези пари работят 80% от американците тъй че е нормално това. В Америка има големи възможности и много пари (печатат се все пак 24/7) проблема обаче е именно загубата на производство което генерира безработица, черните в чикаго плъзнаха на север, нападат хора в малките улички а пък на юг от центъра на града вече и не се ходи. Проблема е сериозен над 100 милиона са негрите в америка, близо 60% нямат право на глас заради криминални проблеми, в т.нар. прожектс в големите градове живеят само черни където и полицията не ходи даже. Мога много да пиша по проблемите в америка, истината глобално ще излезе наяве скоро, факт е че долара не е обезпечен със злато и от 70-те години на 20-ти век непрекъснато се обезценява(спрямо стойността си не спрямо други валути), за сравнение в българия докато беше социалистическа лева беше обезпечен със злато и всички активи на банката или 30 години по късно. Имам бизнес и съм вкусил от всички благини на капиталистическият строй,но бих жертвал всичко материално което имам но да живея в социалистическата българия която все повече и повече се променяше от 80-те години нататък(частна собственост и т.н.). Не е важно колко пъти си вдишал и издишал през живота си а колко пъти ти е спирал дъха. Така и с америката има емигранти които са от 50-60 години в америка, които говорят граматически неправилно, работили по разни магазини и строежи и пропускали живота покрай тях то затова има и друга пословица не питай старило а патило ....