Полицаи ще пазят новия МОЛ на София
Във връзка със струпването на автомобили пред новия търговски център в кв. „Младост” кметът на София Йорданка Фандъкова се обърна към Столичната полиция с искане за по-сериозно присъствие и осигуряване на ред в района.
Обратно в новинатаКоментари - Полицаи ще пазят новия МОЛ на София | Днес.dir.bg
Коментари
Аман от старите коли и дрехи на Европа. Навсякъде по света в Моловете можеш да пазаруваш разумно, наред с истински маркови дрехи, докато бутиковите стоки се помещават винаги в самостоятелни магазини на централни улици. Но Българинът е прост и тича като невидял и за това го лъжааааат, лъжаааат за всичко.
Само 600 лева глоби за паркиране в тревни площи? Некадърници и мързеливци са тези инспектори. Това прави по-малко от лев на автомобил. Къде са, че да си платя за цялата година напред по тази тарифа?
Поредния МОЛ в държава която, средната заплата е едва 500-600 лв. Хората едва свързват двата края, а разни дебили бизнесмени правят МОЛове, където стоките се продават на супер високи цени. Това е БГ, нито един завод за където да се произвежда нещо, но за сметка на това магазини всякакви, консумираме яко, внасяме почти всичко, а заплатите едни от най-ниските в Европа. Тоя Outlet ще бъде голяма издънка и след година, половината магазини ще са се изнесли от там, защото цените на които се продават нещата ще са същите като цените по Витошка. За чии ще е да се бие тоя път до там като в центъра на София цените са същите?!
Като стоки вярно е аутлет, но като цени е мода от последни колекции! Ненормални цени - това е! Няма да има много време навалица в него с тая псевдо аутлет политика. Пос терминали ЙОК, където има пък не работят, от към заведения хич го няма, тоалетните са нищожно количество. С рекламата направиха лудница, но вероятно ще е временно.
Поредният цирк. Къде бяха обещаните 500 паркоместа, не разбрах - кал до ушите. После - 21 век, 2010 - няма ПОС терминали - вие нормални ли сте ? Кой носи по 1000 лв в себе си, за да си закупи яке от 1500 лв ? Това ли е аутлет - цирк на колела. Просто мол, с ужасно скъпи дрехи. Очаква го същата съдба като Принцес център в Младост - нито е оутлет, нито е евтино, нито дрехите са прилични. Вие били ли сте в аутлет, като в САЩ, да речем - кецове Адидас за 30$, тук са 120 лв. Е, те нови са толкова... айде стига сте ни взимали за балъци, дано фалирате, че да се направи болница или завод на вашето място, аман от МОЛове ...
Тоя наплив ще е още една седмица и после край с мола. Такова му е еместоположението, че само луд ще се бута да ходи до там. Така нареченив МОЛ е построен в полето, има един тесен път до там, а с градския транспорт се стига след като минеш през една рядка кал произведена от строежа на метрото. До т.н. МОЛ се стига само с кола, но тъй като всички са тръгнали с коли не може да се стигне. Още една седмица наплив на балъци и после край.
Като сте толкова умни, напревете пари и ги вкарайте в заводи и болници. Защо ми е завод в България, като в Китай излиза няколко пъти по-евтино? Защо да инвестирам в болница, след като българите си мислят, че здравето е безплатно и че жълтите стотинки от осигурвката мога да покрият нещо повече от мизерна държавна болница? Защо ми е строя детска градина, след като дори 60 лева такса ви се вижда висока, но пък искате специално отношение към децата? Защо въобще да влагам пари в нещо различно от дрехи, след като вас ви интересува само да имате нови дрешки и модерен телефон. Търсенето определя предлагането. Вие това търсите, ние това ви даваме. Такива като СОЦИ ги разбирам, те са болни, ама останалите?
Вър да върим на мола уа....има турски жинси Левис за по 150 лиева уа.У Амиерика са по питнайси долара,ама нимоими стигна...
Поредната циганизация, какво да кажа?! За какво са ни тия молове некой ше ми каже ли? Еми разбира се, за да унищожат малкия и среден бизнес, да заробят тотално Българите и да ни подадът подносите да сервираме на европа, турция и америка. Радвайте се Българи на новата придобивка която заби още един пирон в ковчега на България!
Приятно ми беше да прочета един разумен, без злоба, обективен коментар. Даааа....за съжаление истината е такава. Бих желал повече такива коментарий! Остава открит въпросът: А сега, накъде?
Влизането и излизането е абсолютен кошмар.Стоките са демоде,но цените са на макс...Типично българска история.
Хора, Не купувайте за Бога!!!!!!! Тези МОЛОВЕ са построени с вашите пари,за да свалят вашите кожи!!!
Потресен съм от тълпите, тръгнали за евтина тениска ! Не можах да повярвам, че толкова много хора са подвластни на рекламата и суетата. Да се блъскаш с часове за някакъв парцал е меко казано необяснимо. На така е - четат жълти вестници, гледат малоумни риалитита.....и сами се превръщат в изобразените герои...
За двадесет години успяха да ни превърнат в безмозъчни маймуни от американски тип. Честито ви!
До Соци Проблема на прехода е че след като падна една икономическа система-комунизма, тръгнахме да строим нов икономическа система. Нащо проклятие са всички икономисти и финансисти. Разберете без ценности, йерархизирано общество, вяра и съзнания ние няма да стигнем никъде.България е бедна защото е прекалено материална.
Не ми е ясно кви са тия зелени площи посред зима , ама карай да върви. И тия 1000 работни места ли беха, колко ли беха, до 2м ще са останали едва 100 , ако въобще и не заключат прехваления мол. е, ще има и прости селяндури да се разхождат из него и да си купят парцалки, нали после трябва да се изфукат пред комшиите къде са ходили и кво са видели в софията , ха хах хаааа
Лоу Кост самолетче: София - Милано с 1 нощувка. Найк последен писък, а не дори миналогодишен модел от 180 евро на 99 евро, на малкия пуловер Зара 5 евро!!!, ризка Зара 6 евро!!!, мъжки обувки Бата 45 евро!!! За какво говорим в България?!?! Не отидох, а като чета и коментарите няма и да отида в този т.н. Аутлет.
Не ми е ясно кви са тия зелени площи посред зима , ама карай да върви. И тия 1000 работни места ли беха, колко ли беха, до 2м ще са останали едва 100 , ако въобще и не заключат прехваления мол. е, ще има и прости селяндури да се разхождат из него и да си купят парцалки, нали после трябва да се изфукат пред комшиите къде са ходили и кво са видели в софията , ха хах хаааа
Кой е реалния собственик на този МОЛ и кои са собствениците на моловете в Бг. Говорисе, че това са наши родни величия и бързат да перат пари.
Тук явно пишат само глуповати и истерични ученички. Бедни били българите, скапана била държавата, тинтири - минтири. Толкова народ не ходи само да зяпа. Комшийката ми похарчила 400 лв. там за парцалки, а все се оплаква от безпаричие и не дава пари да сменим ВиК-то на входа. Днес пък тръгнала на екскурзия във Венеция. Е, извинявайте... Не вярвам на сълзи...
до мола, вътре пълно с разхождащи се хора, много разглеждат, малко купуват. Нация от търговци ли ще ставаме?
В България outlet-и няма!!! Не може в най-добрия случай стока от миналия сезон да ми се продава с 10лв. по-малко в аутлета на Найк до Метро Люлин примерно и това да е аутлет! Нема такъв филм! В къде къде по-скъпи градове от циганско-мутренска София се купуват същите стоки за 5-20 евро! 1 по 1 да им окапят АУТлетите!
Вие какво сте очаквали бе глупаци, като са казали че не са на мода или аутлет та да не са без пари Добре че ченгетата не са се усетили та да дръпнат на всеки по една глоба и като питате защо, да ви отговоря- - Ей така за адет
Чичко, бъди малко по-креативен. Вече не е модерно да се фукаш с гсм-а на масата, или да слизаш с марковия ханцунг от лимозината. Българите имаме други ценнтости, които доскоро бяха подтиснати от такива като теб. Бъди по-креативен. Ще имаш време да работиш цял живот, децата ти също. Бързите печалби ги забрави. Конкуренцията е жестока. Купи за 5, продай за 6. Разчитай на оборот и пази интереса на клиентите. Тогава ще спИчелиш.
А относно заглавието и тенденцията да стои най-отгоре цял ден Полицаи ще пазят новия МОЛ на София - Ам нека да пазят, да не вземе да влезе някой заблуден :)) А относно коментарите в новините в петък Всеки иска маратонки за 15 лева и яке за 25, затова имаше токлова много хора... Да, всеки иска, но никой не си взе, защото нямаше за тези пари :)))
Такива като тебе, батенце, са болни мозъци с пари! Да пази Бог това нещастно място, щото докато такива като тебе имат пари, нищо добро не го чака! Това, че на тебе до там ти стига интелектуалния потенциал, не значи, че трябва някой тука да ти дава добри и безплатни идеи къде да си вкараш парите с неясен прозиход...
Вярно е че хората искат боклуци и вие им ги давате. Но ако даваш на едно малко дете всичко което иска, няма да свърши добре. Ако инвеститорите /хората с пари/ не се погрижите и за благосъстоянието на стадото днес, утре инвестициите ви ще бъдат нищо. Това сегашните инвеститори действате като селянчета на панаир. Гледате да има келепира на момента .... Първите успяха действително, но нека погледаме как ще завърши всичкото това инвестиране :) P.S. Инвестирането в хотели и жилища вече се видя къде свършва.
Вторачват се хората в едната страна на баланса, как да харчат. Другата страна остава в мъгла, някои подразбират, че с работа се изкарват пари. Но това пак е половината истина. КОЛКО ОТ БЪЛГАРИТЕ ИМАТ АКЦИИ В ИНДУСТРИЯТА, ТЪРГОВИЯТА ИЛИ КЪДЕТО И ДА Е ? Нямат, това е истината. Превърнати са в робска работна ръка от режисьорите на промените. При текущите нива на заплатите е нормално да имаме отпуски от по половин година. Нещо подобно да сте чули ? Специално към инвеститор - Да , прав си до известна степен, но именно затова, за да не могат такива като тебе да изнасят производства е необходимо да се възстановят митническите бериери. Изнасяш производството при по-ниските разходи, добре. Ответния удар е да се вдигнат митата, за да НЕ МОЖЕШ да изпомпваш благосъстояние от страната.
Много добре казано. Стана ми много болно, че си прав. Българинът не иска да плаща данъци, осигуровки, вода, ток, парно. Хвърля си фаса и чашката от кафето през прозореца на колата, не чисти снега пред блока. Все реве, че му е мръсно, че има дупки, че е беден и болен. Не води децата си на зъболекар, не ходи на профилактични прегледи, пуши, пие, яде сланина, чипс и шоколад. Не се къпе, но иска марови дрехи да облича. Няма какво да яде, но не слиза от 20-годишната трошка и дава цялата си заплата за бензин. Децата му си публикуват голите сникми из всички интернет сайтове. Жалка нация. Гнус ме е от повечето ми сънародници. Дълбоко ме отвращават 90 процента от тях.
Гледай ти кокво били открили, още един мол, добре че не съм разбрал, реклами имало, много, тъпа работа.
Вместо паркове и градини , се строят молове . Това е престъпление и лудост . Някой ат това яко си пълни гушата , а ние наивниците купуваме китайските боклуци в моловете на десетокртно и повече цени . Фабрика за наивници .
След като не останаха места където човек да се поразходи(улици,трот станаха паркинги,сергии,бокл по-хубаво от моловете.Понеделник плюса в М.Рудник,вторник мосью Бриколаж,сряда Билла(1,2,3),четвърт Карфур,петък Кауфланд,събота Метро,неделя Баумакс.Разхождаш се,срещаш познати,прекарваш няколка часа,поизморяваш се...Какво по-хубаво и полезно заздраветои и соцконтактите за човек. И рече бог Да бъде!
все чета, че в България е криза, че хората били гладували . Изведнъж хоп , опашки в магазин за скъпи стоки ?!?!! При положение ,че същите ги има и в другите магазини ? Не знам хората какво очакват , да намерят неща от друга планета ли , та се трупат така . Прав е do инвеститор (07.03.2010 г. 17:16ч.) На българина му дай да мрънка когато трябва да направи нещо , обаче да е пръв на опашка за скъпи дрънкулки
Не мога да проумея.Понякога коментара се появява няколко пъти,често не можеш да разбереш смисъла на това което си писал,щато има изядени думи,букви,знаци.И това при положение ,че много често цензурират коментара ти...Кой ли е виновен интернет връзката ли ?Бали мааму..
Много добре си описал механизмите на пазарната икономика :) И ние чакаме пазарната икономика да ни оправи. Очевидно ще има да почакаме... Не допускаш ли дори за момент, че хората са си наред, а системата е сбъркана? Аз отдавна не вярвам, че с призиви от типа За бога братя, не купувайте, ще промениш характера на българина. Както казват и по- долу: прав си, но не си открил Америка. Капитализмът няма почва у нас.
Това не е Младост, другари общинари, това е землището на Горубляне, което съществува от 5-ти век, а Младост от 30 години!!!!!!!!!!! Колко зле говори това за некадърните общинари, да вземат да се заинтересуват и да научат наи-после населените места в общината !!!! Или Фандъкова не знае като си ходи на село от къде минава - сигурно през Младост, вместо през Горубляне за Самоков????
тия молове са ужасни ,навсякъде едно и също разлика Никаква! Задръстването е без коментар ,но в Бълхария е възможно всичко!
Ти кой си, та да се гнусиш от народа си - аристократ някакъв, величие богоизбрано? Кой си, та се поставяш над всички, присъждаш, осъждаш и раздаваш квалификации? Кой си ти, дето вадиш правила от изключенията и обиждаш отрудените, смазани от грабежите, престъпниците и бедността хора? Или си ганьовец, парвеню някакво с високо самочувствие и нулево покритие, аутсайдер - от онези, дето се гнусят от народа ни, но не се гнусят от парите му, когато го ограбват! Да, беден е, мърляв е, болен е народът ни, но защо? Кой го направи такъв, кой го влачи 20 години в скотобойната, кой е виновен за нещастията му? Огледай се и виж двете Българии, двата свята - на гаврошовците, на измъчените, едва оцеляващи хора, и на онези - малцината, потънали в блясък и разкош, алчност и злоба развратници... и се засрами от себе си! София, с нейните молове, пияно - барове и витрини, не е България! Поклони се пред народа ни, за това, че все още не е пролял кръвта на мъчителите си, защото макар и от най-лошата, тази кръв също е българска, поклони се пред мъката и силата му и му помогни - ако си българин! Спомни си гневния въпрос на великия Ботев : Кажи ми, кажи, бедний народе, кой те в таз робска люлка люлее? и плющящият като бич отговор: сган избрана рояк скотове, в сюртуци, в реси и слепци с очи.. наши и чужди гости!! И ако си син на тази земя - научи се по ботевски да обичаш народа си и силно да мразиш онези, които го смазват, превръщат в робски, за да го унищожат! Ако си от онази сган избрана от рояка скотове, млъкни и плуй в блатото си до деня на разплатата!
Стига с тия молове,бизнес згради и др.подобни.Няма ли да се намери поне един инвеститор с пари и да построи поне един завод за производство на каквото ида било ,та да му вдигнем паметник.Или една нова болница да построи.Защо са ни тези МОЛ-ове музеи?Всички знаем колко се пазарува от там.Повече от ясно е ,че не може със заплата от 500лв да си купиш дънки за 1000лв.
До соци-Много добре казано един честен българин накратко казва жестоки истини...но това противопоставяне между хората го създадоха имено излюпени недорасли капиталисти...защото демокрацията е прикриване на създаването на капиталистическата система.
Определено може да се каже,че Аутлета е на изключително ниво и като сграда,и като техническо изпълнение,и като локация дори-мисля,че тези задръствания са временни,те се дължат на първоначалния интерес ,както и на стеснението по Цариградско в този участък.Колкото до стоките,които се предлагат въобще не е вярно,че са от стари колекции от преди две-три години,напротив повечето са от нови колекции и то на добри цени като за маркови дрехи-типичен Аутлет.От друга страна София все пак не е е Милано и е нормално търговците да си слагат по-висока надценка.И не е вярно,че хората не купуваха-напротив в масовите магазини като ЗАРА,Оливерс,Манго и Бенетон имаше огромни стълпотверения пред касите и яко се пазаруваше.Направи ми впечатление,че дори в магазина за маркови италиански вина,където бутилката е по 20-30 лева имаше доста хора,които купуваха.Колкото до кризата ,очевидно я има,но просто в София е по-слабо изразена,отколкото в провинцията и затова е нормално покупателната способност на живеещите и работещите в София да е по-голяма от средната за страната.
Определено може да се каже,че Аутлета е на изключително ниво и като сграда,и като техническо изпълнение,и като локация дори-мисля,че тези задръствания са временни,те се дължат на първоначалния интерес ,както и на стеснението по Цариградско в този участък.Колкото до стоките,които се предлагат въобще не е вярно,че са от стари колекции от преди две-три години,напротив повечето са от нови колекции и то на добри цени като за маркови дрехи-типичен Аутлет.От друга страна София все пак не е е Милано и е нормално търговците да си слагат по-висока надценка.И не е вярно,че хората не купуваха-напротив в масовите магазини като ЗАРА,Оливерс,Манго и Бенетон имаше огромни стълпотверения пред касите и яко се пазаруваше.Направи ми впечатление,че дори в магазина за маркови италиански вина,където бутилката е по 20-30 лева имаше доста хора,които купуваха.Колкото до кризата ,очевидно я има,но просто в София е по-слабо изразена,отколкото в провинцията и затова е нормално покупателната способност на живеещите и работещите в София да е по-голяма от средната за страната.
Много добре си описал механизмите на пазарната икономика :) И ние чакаме пазарната икономика да ни оправи. Очевидно ще има да почакаме... Не допускаш ли дори за момент, че хората са си наред, а системата е сбъркана? Аз отдавна не вярвам, че с призиви от типа За бога братя, не купувайте, ще промениш характера на българина. Както казват и по- долу: прав си, но не си открил Америка. Капитализмът няма почва у нас..