Руски генерал N1: ПРО е заплаха за Русия
Москва разглежда разгръщането на елементи от глобалната система за противоракетна отбрана в Европа като заплаха за Русия.
Обратно в новинатаКоментари - Руски генерал N1: ПРО е заплаха за Русия | Днес.dir.bg
Коментари
Някои уточнения: 1. Българите не са русофили. Някой българи от по-старото поколение са такива. Други са българофили и това не е срамно. 2. След като си старши офицер би следвало да си учил за събитията от 1916 г. в Добруджа и следователно ти е добре известно, че руските войски като съюзници на румънците нападат България тогава. И ядат бой. Първо е разбит 57 000 руски корпус, после Сибирската дивизия. От генерал Колев - БЪЛГАРСКИ ОФИЦЕР. Тезата ти, че Русия никога никого не напада за България не важи. 3. Идеята ти за референдум е прекрасна. 4. Може и да си старши офицер, но не си български старши офицер.
Словакия-Швеция 4:3 Егати кефа ще счупим тиквите на рушняците още веднъж и на полуфинала...ако те се класират разбира се. На Рашъните само тупаници по врата и пищов в челото, за да си кротуват!
Прав си valery_an, но ситуацията е напълно обяснима. Идеологемата за добрите, велики, руски братя, лошите американци и нищожните българи е набивана в главите на хората 50 години посредством образование, култура, средства за масова информация, исторически фалшификации. В руските училища например и до момента се преподава, че кирилицата е създадена в Русия и дадена на славянските народи. Индоктринираните ни съграждани реагират предвидимо. В западна Европа също знаят това. Именно по тази причина се отнасят към нас с недоверие. Реакцията на ПРО и военните бази на НАТО са просто индикатори за процента индоктринирани българи в даден момент. Този процент намалява, но за съжаление не достатъчно бързо. От края на Кримската война до днес първо българите, а после и България са заложници на руската имперска политика. Не бива да допускаме днес България да се превърне в Троянски Кон на Русия в ЕС и НАТО.
ДО ЯНКИ- ПИ ЛИ СИ АПЧЕТАТА ,А АМЕРИКАНСКА ПОДЛОГО .ТИ И ТАКИВА КАТО ТЕБЕ ЧУЖДОЛИЗЦИ СТЕ МАЛЦИНСТВО , ТАКА ЧЕ СИ ЗАТВАРЬЯЯЙ УСТАТА , НАСРАН АМЕРИКАНОФИЛ НЕЩАСТЕН .
Руската ПВО е по-добра от американската, следователно е насочена и е заплаха срещу САЩ, Европа и България. Това, че едно ПВО е заплаха е мнението на руския генералитет. По тази логика, ако щатите инсталират нападателно оръжие, то то няма да бъде заплаха.
Аз може да твърдя, че ядреният арсенал на Русия е насочен срещу нас! Да го махнат!!! На всички комуняги по долу искам да кажа, че през цялата си история Русия е била агресор. То такава територия с доброта не се прави. Предполагам комунистите не са чували за Руско-финландската война през 1939г. Русия иска малко територии да си закръгли страната. Финландците отказват и са смазани. Хитлер е направил добре, че е изпреварил Сталин иначе Европа щеше да е под руски ботуш.
То в главите на военните има само войни, ракети, автомати и т.н. Те не разсъждават като нормалните хора. Тоя ако беше умен щеше да стане лекар не генерал. НЯМА КАУЗА КОЯТО ДА СТРУВА ПОВЕЧЕ ОТ ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ!
До О.З. когато един началник щаб каже че нещо не му харесва това означава че това нещо влиза автоматически в списъка на целите които ще бъдат унищожени. Една ПРО е и ПВО отбрана и ако се наложи руски самолет за да доближи на по- малко от 200 км. от българската граница тя трябва да бъде подавена. И като офицер които е минал през академията трябва да знаеш как става това, дори да си специалност готвач. Особено пък след като си от по- старото поколение и си изучавал съветската тактика, която няма много разлики с руската. И ако някъде са пропуснали да покажат как процедират при такива случаи, то това беше Грузия. Но това не означава че при следващ конфликт няма да направят нещата както си пише по устава. И тогава нали се сещаш какво ще се случи? Ами на Златни пясъци няма да има пясъци и Слънчев Бряг няма да е вече бряг. И като разгледаш географията не е ли по добре това ПРО да се разположи в Турция? Защото от България изпускат целият южен фланг на НАТО. Отделно радарите могат да контролират доста голяма територия навътре в Русия. И до Заратустра едно малко уточнение: Най- мощните боерпипаси не са ядрените, а термоядрените. Пропуснал си играчките на Курчатов. А все пак най- голямата бомба е неговата. Какаво да се прави - гигантомания.
Превратно тълкуваш алегорията с животните от фермата - при това много самонадеяно. Но я ни светни малоумниците тук, защо Хитлер след като бе хвърлен с/у Русия, остави англичаните да се измъкнат при Дюнкер? Да не би някой сега да се опитва да повтори сценария във вариант САЩ с/у Русия, и след това да бере плодовете!?...
Превратно тълкуваш алегорията с животните от фермата - при това много самонадеяно. Но я ни светни малоумниците тук, защо Хитлер след като бе хвърлен с/у Русия, остави англичаните да се измъкнат при Дюнкер? Да не би някой сега да се опитва да повтори сценария във вариант САЩ с/у Русия, и след това да бере плодовете!?...
да го духат руснаците , ще си слагаме каквито си поискаме и ПРО-та и прочие ай сиктир ше им се незнае и тъпаците ниедни .Усетиха че лека полека се изплъзваме и почнаха с условията ,БЪЛГАРИЯ НЕ Е РУСКА РЕПУБЛИКА както И АМЕРИКАНСКИ ЩАТ .Ние сме саюзници на нато и като такива ще се саобразяваме не казвам че трябва да сме съгласни с абсолютно всичко , но това какво е русия ще ни дърпа конците и поставя условия та наща държава да не е марионетка .Един път откъснеме ли се от русия и от комунистите част от които и до сега ни управляват лека полека ще се оправиме ,но докато ни управляват разни другари още повече такива от руски произход нищо не става от турско робство на съветско .
САМО ОТ ГОСПОД НА Е СТРАХ АКО ВЪОБЩЕ ГО ИМА! АМЕРИКАНЦИТЕ АКО РЕШИМ ЩЕ ГИ ОСТРИЖИМ 50 ЩАТА ОТИВАТ ПРИ СВЕТИ ПЕТЪР.АЛЯСКА Е НАША НЕМА ДА Е БАРНЕМ. ВСЕ ТАЯ КОЛКО СЕ ВЗЕМАТ НА СЕРИОЗНО ТИЯ ПОСЕРКОВЦИ ОТ ВАШИНКТОН,АМА ОТ НАШИТЕ РАКЕТИ НЕ ИМ СПИРА ДРИСНЯТА ОТ СТАХ:)
Никой няма намерение да напада никого, а по-скоро се касае за отвличащи вниманието действия, с цел да се прикрие една друга опасност, която грози човечеството като цяло. Я си помислете, за чий чеп им е на руснаци и американци да се съвместяват в межд. космическа орбитална станция, ако имат намерние да се самоизбиват. Спокойно...сценарият е написан много отдавна и това , което има да се случи, ще се случи. Живеем в една перфектна матрица и се очаква в скоро време да се появи главният програматор. Но не забравяйте, че има Един отгоре, който е в основата на всичко, и ако обезумеем съвсем, ще го принудим да прекрати експеримента наречен човечество. А това е било на път да случи и сме се разминавали на косъм.
Никой няма намерение да напада никого, а по-скоро се касае за отвличащи вниманието действия, с цел да се прикрие една друга опасност, която грози човечеството като цяло. Я си помислете, за чий чеп им е на руснаци и американци да се съвместяват в межд. космическа орбитална станция, ако имат намерние да се самоизбиват. Спокойно...сценарият е написан много отдавна и това , което има да се случи, ще се случи. Живеем в една перфектна матрица и се очаква в скоро време да се появи главният програматор. Но не забравяйте, че има Един отгоре, който е в основата на всичко, и ако обезумеем съвсем, ще го принудим да прекрати експеримента наречен човечество. А това е било на път да случи и сме се разминавали на косъм.
Ех Йехова приятелю,нба нас е съдено да останем съмотни и неразбрани.За това ни смятат за богове,но просто имаме малко повечко разум.нощо повече и нищо лично към другите.
Не бе, руските ракети са по-надеждни от американските, защото са на кюмюр. А и баба знае, че кюмюро не замръзва.
Не бе, руските ракети са по надеждни от американските, защото са с кюмюр. А и баба знае, че кюмюро не замръзва.
Първо, студената война свърши на никои не му пука за Русия, Китай е далеч по-голям играч в световната политика. Второ, русофилите на този сайт били големи разбирачи от модерни оръжия бре.
И ДЕЦАТА ЗНАЯТ,ЧЕ ТЕЗИ ПРО СА НАСОЧЕНИ СРЕЩУ РУСИЯ. А ЗАЩО ЛИ ? ЗАТОВА НЕ СЛУЧАЙНО ,ПАМЕТНИКА НА ЦАР ОСВОБОДИТЕЛ С КОНЯ Е ИЗГРАДЕН ПРЕД ВРАТИТЕ НА БЪЛГАРСКОТО НАРОДНО СЪБРАНИЕ. А,А, А, ДА ВЛЕЗЕ ВЪТРЕ ,АМА СЕ СЕ НАДЯВА ,ЧЕ УПРАВЛЯВАЩИТЕ КРЕТЕНИ ,НЯМА ДА СЕ Е- ВАТ С РУСИЯ. А И КАТО ВЛИЗАТ И КАТО ИЗЛИЗАТ ОТ НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ , ДА ГЛЕДАТ ЦАР ОСВОБОДИТЕЛ И ДА МИСЛЯТ И ВНИМАВАТ КАКВИ ГИ ВЪРШАТ. ТОВА Е ПОСЛАНИЕТО. ТАКА,ЧЕ РЕФЕРЕНДУМ ПО ВЪПРОСА, НЕКА БЪЛГАРИТЕ СЕ ПРОИЗНЕСЪТ. А НОТОРНО Е ,ЧЕ БЪЛГАРИТЕ СА РУСОФИЛИ . ТАКА ,ЧЕ КОЙ КАКВОТО И ДА ГРАЧИ, БЪЛГАРИЯ НЕ БИВА ,А И НЕ ДАЙ БОЖЕ ДА БЪДЕ ВРАЖДЕБНА НА РУСИЯ,ЩОТО ТОЯ ПЪТ НИКОЙ НЯМА ДА НИ ПРОСТИ. А ИНАЧЕ РУСИЯ НЕ НАПАДА ПЪРВА, НО НАПАДНАТ ЛИ Я ,БИЕ ЛОШО ТА ЧАК ДО БЕРЛИН. ТАКА ,ЧЕ РАЗНИ СУКАЛЧЕТА- МАЛОУМНИ , ДЕТО И ВОЙНИЦИ НЕ СА ХОДИЛИ, ДА НЕ ОБЯСНЯВАТ,КАК ТЕЗИ ПРО ЩЕЛИ ДА БЪДАТ НАСОЧЕНИ СРЕЩУ МАРСИАНЦИТЕ И ТАЛИБАНИТЕ.
ОТ ФЕРМАТА НА ЖИВОТНИТЕ : ЗАРАТУСТРА, ДЯВОЛСКИ СИ ПРАВ. НО ГОВЕДАТА СА ПРОСТИ И МАЛОУМНИ. МУЧАТ И НЕ РАЗБИРАТ ЗА КАКВО И СРЕЩУ КОГО. НЕ ВИЖДАШ ЛИ ,ЧЕ ПОЛОЖЕНИЕТО Е ОТЧАЙВАЩО. НАЛИ ТАКА ПРИЯТЕЛЮ ЗАРАТУСТРА. КАТО НИЩО ЩЕ ВЗЕМАТ ДА СЕ ИЗПОТРЕПЯТ,ТА И НАС ПОКРАЙ САМИТЕ СЕБЕ СИ. ЗА ТОВА НА МАЛОУМНО И ПРОСТО, ДЕМОКРАЦИЯ НЕ СЕ ДАВА. ЩОТО ГОВЕДОТО НЕ РАЗБИРА КАКВО Е ТОВА И МУЧИ ЛИ МУЧИ ,НА ЧУЖДО КОРИТО.
Руската ПВО е по-добра от американската причината е проста руската е основана на система от плазмени излъчватели комплект с спецялни радари нищо по голяма от кърфица не може да мине...а за тях е просто въпрос на чест да заявят очевидното,че тези ПВО са срещу тях а не среще на баба Злата Шуренейка и..
sabude te se Boulgari... kak moje slaviani da viarvat na ena evreiskorukovodena durjava kato USA... 500 semeistva da jiveiat na grub na miliardi hora...
Да, взех ги - те ми дават оптимизъм и розови перспективи. Взимай и ти от тях, много са ти необходими за излекуване от световната конспирация. Ха-ха!
Не се засягай от коментарите. Правени са от хора, които са ''специалисти по всичко'' и най - вероятно барут не са помирисали. А иначе разбират от стратегии, модерни оръжия и пр. Ако пукне пушка сигурно ще се скрият под бюрото на компа от страх.........:)))
Кога руски ракети са падали на територията на страната от 1945г. и колко бяха руските войници по комунистическо в БГ. Спомням си една умна ракета, дето тръгна за Сърбия и падна в Горна баня. Помните ли, малоумници? Помните ли в Западна Германия, когато дрогирани американски войници, излезнаха от базата и пометоха сума ти народ по улиците с танк? Какво ви трябва да си месите между атовете. Питайте хората, колко им помогна американската база за развитието на региона, както обещаваше С.Паси!! Те ще ви отговорят. А пък, че НАТО установяват мир където се появят, хайде, моля ви се!! Къде е това? Ирак, Афганистан?? Ами като се сбиха Турция и Гърция за Кипър, пак ли НАТО помогна, като и 2-те страни са членки. Защо американците първо обезопасиха петролните кладенци в Ирак, а? А къде е оръжието за масово поразяване на Ирак, а? Така е и с Иран. Защо Пакистан, САЩ, Франция и т.н. да имат ядрено оръжие, а Иран да няма. Кой определя кой е съвестен и кой - не. Има една тъпа нация, която е използвала 2 пъти досега ядрено оръжие и то защото не можаха да преживеят, че едни японци се оказаха по - умни и ги напердашиха при Пърл Харбър на 26.11.1941г. и то с конвенционнални оръжия. Знаете ли коя е? САЩ - любимците ви!! Неутралитет му е майката, но дебелите ви глави не увират лесно.
Торнадо, тебе май те е засмукало яко невежеството! Какви платени агенти бълнуваш? Хората си казват мнението и не се задъхват от злоба, за разлика от тебе, тъпанар такъв!
АМЧИ НАПРАВЕТИ И ВИИИ БРЕ ПРОТИВОРАКЕТНА ЗАЩИТА. ДА АМА НЕ - ТЕ ЩЕ НАПРАВЯТ ПОВЕЧЕ РАКЕТИ И ОТНОВО ВЕДНАГА ЩЕ СЕ ВИДИ КОЙ Е ЗА НАПАДЕНИЕ И КОЙ ЗА ОТБРАНА. ОБЩО ВЗЕТО РУСНАЦИТЕ СА НАИСТИНА ПЪЛНИ КРЕТЕНИ - КАК МОЖЕ ОТБРАНИТЕЛНАТА СИСТЕМА ДА Е НАСОЧЕНА СРЕЩУ НЯКОЙ
За тези дето не знаят само за сведение.От стартова установка на Патриот/не го пиша на американски защото съм българин/може да се изстреля крилата ракета томаховка с 200 кт.тротилов еквивалент.Ако тя не е нападателно оръжие здраве му кажете.За да не бъда обвинен в русофилство само ще спомена,че на Искандерсъщо може да се монтита ядрен заряд.Останалите руски противоракети - ГазелаиГалош също може да се поставят такива боеприпаси.Общо взето ПРО се основава на ядрен взрив на пътя на противниковите ракети.Макар и високо в атмосферата 40-60 км и повече на небето изгрява второ слънце.Това че опитите се правят с конвенционален заряд е разбираемо,но пряко попадение на бойна глава е много трудно и за това се използват най мощните познати в момента боеприпаси - ядрените.При реална атака да му мислят тези които са на предната линия под слънцетоТогава Чернобил ще ни се струва като Дисниленд.Важното не е разполагането на радари и ракети, а тяхното премахване защото в следващата война няма да има победители.Една грешка може да стува живота на милиарди.жалко е че производителите и търговците на оръжие управляват света и промиват мозъците на потенциалните си жертви.
ДА НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИТИКА.... МИР И СПРАВЕДЛИВОСТ НА ЗЕМЯТА! --????? ти взе ли си хапчетата???
Напишете haarp и sura в google, пък ще видите как SDI и отбранителните оръжия могат да са заплаха.
Докато има такива лайномети дето плюят по офицера ,и защитават русия ще сме на това дередже. а що се отнася до сравнението с Финландия и Швейцария ...айде молим ...Швейцария има най голямата армия на глава население .....а до Финландия ...имаме още светлинни години да тичаме срещу тях и пак няма да ги стигнем ....дори и в армията им ..така че седете си дома пишете си глупостите и не се правете на разбирачи ...
Ако Тополите минават без проблем американското ПРО , защо руснаците демонстрират истерия ?!
щом е само за отбрана какво толкова се притесняваш, освен това сте тайни авери с американците
Ама с какво удоволствие само казваш че заповедите идват от другаде.Абе,тъпанар, толкова хубаво има в това че американците сега ни заповядват?Ние пак сме командвани и толкова.
руснаците вече предложиха тази ПРО да бъде в Русия,още през 2006. Щом американците не се съгласиха, значи - да , тя е насочена срещу Русия! След като има паритет в нападателните ракети, то когато САЩ иска да прави ПРО, на 15 000 км от територията си, непосредствено до Русия, значи иска да наруши паритета и да получи предимство. Така ще може да използва нападателните си ракети . Русия казва честно и директно какво означава това- нов кръг в надпреварата във въоръжаване. Освен това , естествено че в случай на конфликт тези ПРО ще са едни от първите мишени. А страните на които територии са ще се окажат въвлечени в конфликта, като живи мишени разбира се.
Абе, шматко, кой си ти, че ще даваш направления кой къде да ходи? Да, не ми харесва политиката на САЩ с това ПРО, защото зорлем ни прави военна цел на ядрени бойни глави. Аз съм наясно защо съм против и имам право на мнение. Откъде накъде промит шлифован мозък като твоя, ще ме праща някъде си, защото имам мнение, което не ти харесва, а малоумник?
ПРО няма да спре руските ракети.Това просто няма как да стане.Една ракета носи от 6 до 10 глави по няколко мегатона.Една да мине ще потроши маса нещо, а те са с 40-60% успешно преминаване до целта.Европа ще стане пепелище за 20-30 мин.От цълата простотия се превръщаме в мишена - мюре.САЩ просто изместват напред защитата си.Ние не сме интересни,а и сме много близо до стартовите позиции.Тези които са служили ще ме разберат.другите са без знзчение.
Ти си толкова офицер, колкото аз съм диригент на Софийския симфоничен оркестър.Писна ми от неграмотници по тези форуми.Само това знаете-ляво,дясно,Ру НАТО...Защо ли във Швейцария или Финландия този въпрос не се обсъжда?Помислете, тъпаци.Очаквам и оня плъх, Ханчето, да се вкючи ....
ПРО ще ни пазят от ракети от Иран, Корея, Русия, Китай и пр. но кой ще пази ПРО-тата у нас?! Нима американските войници от Ново село, Граф Игнатиево и др. бази са дошли тук, за да ни пазят от Иран?! Ей, че примитивен сте вие г-н офицер. Язък ви за офицерското звание. А и децата знаят, че тая концентрация на военни бази, ПРО.та и пр. в близост до Русия имат съвсем друго предназначение. А Иран никога няма да нападне нито Европа, нито България. Тях най-много ги тревожи Израел, но и Израел няма да нападнат, ако Израел не напада палестинците.
драги загубеняци особено офицера от запаса,може ли някои от вас да тварди 4е Русиа някога някого да е заплашила с ядрен удар а за теб мнимият офицер трябва да ти е ясно 4е военната доктрина на Русиа е отбранителна,за разлика от доктрината на USA koято е нападателна освен това руските ракети ТОПОЛ М минават без никакав проблем ПРО на usa
Не на ПРО и ГМО!!! Най-голямата заплаха си остава за България, за нас обикновенните хора в БГ. Искаме световен МИР, а не войни провокирани от братята американци и техните най-управленци ЕВРЕЙТЕ. Да ниоставите на мира долни мръсници такива
Просто в Русия трябва да им светне релето, че за хубаво или лошо сме в НАТО и заповедите вече идват от другаде. Крайно времее да спрат да манипулират хората чрез драскачите и пиарите си в България.Който не харесва политиката на България спрямо Русия да стяга куфарите за там, както едно време смелчаците бягаха на Запад с риск за живота си.Всички тъпи русофили са едни мекерета, който само плямпат и вредят на България.Стига СССР, стига Сталин , стига Тодор Живков , стига мракобесие и пошлост.Червените крадци в затвора и България да заема позицията си в ЕС, където и е мястото.