Коментари - Руски генерал N1: ПРО е заплаха за Русия | dnes.dir.bg
назад

Руски генерал N1: ПРО е заплаха за Русия

Москва разглежда разгръщането на елементи от глобалната система за противоракетна отбрана в Европа като заплаха за Русия.

Обратно в новината

Коментари - Руски генерал N1: ПРО е заплаха за Русия | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Нали знаете колко ще струва 1 кока кола след 3 световна воина?ами ще ви кажа 3 рубли

във връзка със всичко изписано във форума Ви предлагам един цитат от далечната 1987 г. - за някои, като се извинявам, че е на англ., но всеки , който има интерес може лесно да го прочете с нечия помощ или речник. Former U.S. President Ronald Reagan is famous for his public comments made in 1987 alluding to an alien threat that would force the feuding countries of the world to pull together in a common act in order to repel hostile invaders; He even concluded one statement in September, 1987 with the rhetorical question, And yet I ask you, is not an alien threat already among us?

Не бъркай разсъждения с факти. А твоите измишльотини ме разсмяха искено и лично. Какво ли няма да измисли някой, само и само да изкара руснаците изпзднали. И то само с едните голи приказки и съждения. Като му покажеш явните противоречия в думите му, човека започва да се забавлява на глупостите, които е писал. и аз се забавлявах на глупостите си. В нета няма всичко. Някои работи трябва да се учат в определени места. Като искаш да знаеш, ще потърсиш къде да учиш. Безмислено е да обясняваш технически нещата на някой с толкова примитивни познания. Дето ще ти изкара, че и дъжда вали на обратно, само и само руснаците да са гадните. И земята на обратно ще завърти. Вервам ти, че не си русофоб :))) За канарче ли ме вземаш, бе торолейко, чети какви си ги писал! От метър четене си личи, че си и вкиснал в червата русофоб. Което ми е все едно, понеже въобще не става дума за просперитета на Русия. А за България въобще не ти пука. По простата причина, че това американско ПРО е против интересите на страната ни, то е заплаха за нас. Това вече почти всички го схванаха Съжалявам торолейко, че торолейко го няма в Гугъл. За свикналите да търсят само там е така, изпускат реалния живот. Ще си го потърсиш. А в гугъл ще четеш това, което услужливо са ти написали и дори са ти го настроили така, че да излиза в първите заглавия на търсенията. Надявам се, че поне това ти е известно как се прави. А с жалките ти напъни, наистина можем да те провъзгласим за Centurion of The Dolno Uyunovo. Благодаря за заглижеността за здравословното ми състояние, но силно си подранил.

До Bond, James: Разсъжденият ти ме забавляваха искрено. :) Използваните диалектни форми правят изказа ти малко архаичен, но разкриват първичния емоционален заряд на възмущението ти. :) Само внимавай с емоциите, да не вдигнеш кръвното. Може да е опасно на твоята възраст. В средното училище многостепенни ракети не се учат, но има достатъчно публикувани материали във връзка с космическите изследвания, които би могъл да прочетеш. Използваните в космическите програми ракети носители всъшност са снети от въоръжение балистични ракети. Не знаеше ли? :) Е, човек не може да знае всичко. Но и ти би могъл да бъдеш полезен със знание. Обясни значението на думата торолейко. Използваш я толкова често, че изглежда е лапсус в езика ти. Но не е част от литературния български език :) А сега сериозно: Драги, ако си ме възприел като русофоб, то не си даваш сметка, че просто не съм русофил. Схващаш ли раликата? Не мразя руснаците нито американците нито бимбинистатнците. Обичам своя народ. Мразя хората, които се опитват да го принизят. Просто е, нали? Поздрави Centurion.

Че не ти видях умния коментар. SU-47 е поколение 4+, каквото и да означава това. :) Мита за непобедимото руско оръжие се е изтъркал за 50 години. :) торолейко, странно, след като не знаеш какво е 4+, даваш компетентна оценка. Ти и 5 не знаеш какво означава, ама това е друг въпрос. Както се изрази КГБ, информацията ви е от Гугъл и точка. Знаем само това което там пише. И от руските клюкарски сайтове, основно четиво за всеки десебар. И как оцени руското оръжие и мита за него. Както се убедих, личното ти мнением, не е компетентно и доста лъжи, доказани си написал. А много весело за балистиката на ракетите, дето земята се върти на запад и ракетите не могат да летят. Чичо ми на село много се възхити от прозренията ти по балистика и ти повярва!!! Шматко, те ракетите летят на 5 м от земята, нали. Или малко по-височко. И какви са следстяита от тези полети. Според теб не разбирам защо по време на студената война европейските страни са се притеснявали от руските ракети и са изграждали ПРО. Ама те, руските ракети били летели само на изток, шото Земята така се въртяла. Като толкова искаш американско ПРО, ходи в САЩ и им кажи да си го построят там. Ако още не си разбрал, в Българи не желаем американско ПРО и не желаем американците да конфронтират с другите страни, както и не желаем да сме троянския кон на САЩ в ЕС. А ти с КГБ, ако сте въобще различни хора, сте паднали на ниското интелектуално ниво на Мунчо паси. Има и по-достойни начини за изкарване на пари.

Хохохо, двама ли сте или един и същи смешко. Та приятно ми е Бонд, Джеймс. За сведение на анонима za KGB Що си такова кретенче, ти какво, написа си трите имена и не си анонимка, не ги виждам. Или не знаеш какво е аноним. Учи български език. Шматко, Раптора ще излезе от въоръжение , докато Т50 влезе в серийно производство. А обратната стреловидност не нещо ново- само дето вече никой не воюва так'. Многознайко кога ще излезе раптора от въоръжение, ще ни кажеш или пласираш лъжа. За обратната стреловидност, която не е новост, ще посочиш ли друг такъв самолет. След като не е новост, значи има. Ама няма. А как вощват сега, като си компетентен. Безкрайно ще ме удивиш, ако кажеш, че си стъпвал в казарма. Щото нищо не отбираш. Само холивудски филми не стигат. КГБ, коментарът ти от 15:12 е пълна боза и лъжи. Преди месец излезе информация че в Русия се изпитва изстребител от 5-то поколение, който ще влезе на въоръжение 2018 - 2020 г. Лъжа, официално обявиха 2012 че влизат на въоръжение. Лично го четох и слушах няколко пъти. Преди месец излезе информация че в Русия се изпитва изстребител от 5-то поколение ... и Американските истребители от 5-то поколение постъпиха на въоръжение в периода 2006-2008. Полета на прототип SU-50 две години по-късно едва ли е успех. :) SU-47 е поколение 4+. Какво означават тези кратки признания, че руснаците са разработили 2 години след американците изстребител 5 поколение. Една такава разработка е със срок окло 20 години, е 2 години по-късно голямо забавяне ли е или се движат почти паралелно. И двете разработки са от 80-те. Да продължим: Първо ужацяващото технологично изоставане на Русия в областта на електрониката и компютърната техника, по приблизителни оценки 15 до 20 години. ..... В резултат полуграмотни техници (грамотните им инженери отдавна избягаха в САЩ и Западна Европа) се опитват да проектират, произвеждат и експлоатират морално остаряла техника. Аз не разбрах, хем руснаците са тъпи, необразовани и полуграмотни, с остаряла техника, хем си казваш с другия Торолейко Центурии, че руснаците са разработи изстребител от 5 поколение, какъвто в света друга държава освен САЩ няма. Ти будалкаш ли ни, за глупаци ли ни смяташ. За това те наричам лъжец. За кое от двете лъжеш. Сам не се усещаш какво пишеш. В случая не може да хвалиш никакво оръжие, защото те са просто средства за убиване. не виждам нищо хубаво в това. Примерите съм дал, за да е видимо, че за да направиш такива разработки, са ти нужни огромен ресурс, много кадърни инженери и технологии. За обратната стреловидност са ти нужни съвсем специфични технологии. Обяснимо Конго не може да произведе тези неща. И стигаме до извода, че става дума за един дивен селянин, който заслепен от дива селска русофобска омраза, не може да се ориентира обективно в реалностите. Мака по-вероятно да си еврейче. Основната мисия на тези е да всеват в България раздори. В момента да проларвате срещу заплащане явно американската политика Разделяй и владей. За това в момента яростно напирате да ни протипоставите на Руси, за да се прецакат общите икономически проекти. от които ще губи и ЕС.

Изказаха се много мнения, че една ПРО на територията на България би защитавала САЩ от руски, балистични ракети. Това е невъзможно по две причини: 1. Планетата Земя се върти от запад на изток. По тази причина енергийно изгодните или още наричани бързи, балистични треактории са насочени отново от запад на изток. По тази причина руските стратегически ракети насочени към САЩ са базирани в източната част на страната и биха летели над Тихия океан, а не над Европа и Атлантическия океан. Следователно САЩ би следвало да разполагат своите ПРО в далечния изток и Аляска, а не в Европа. 2. Над Европа руските балистични ракети биха били подложени на много повече атаки отколкото над океана. Следователно една ПРО на територията на България би могла да защитава единствено Европа от руски крилати ракети, но не и САЩ.

евалла е ти сигурно си завършил история в НБУ при Доцент Игнатов ))))))

Стига сте хвалили едните и другите - всички са боклуци. Прочетете за програмата Star Wars, за SDI, за съоражението HAARP, откъде е тръгнало. Руснаците и те не са назад, имат си СУРА. Отдавна не става дума за ракети. Срам за България, че дори толерираме изказвания за ПРО на наша територия.

Като ще се разполага в България ПРО откъде се очаква нападение? От Украйна, Грузия...? Защото ако е за Иран, ми той е оттатък Турция. Не разбирам...

Шматко, Раптора ще излезе от въоръжение , докато Т50 влезе в серийно производство. А обратната стреловидност не нещо ново- само дето вече никой не воюва така........баси руснаците, беж във вашите форуми да ругаете.

За сведение на анонима za KGB (25.02.2010 г. 13:01ч.) (25.02.2010 г. 14:25ч.): Американските истребители от 5-то поколение постъпиха на въоръжение в периода 2006-2008. Полета на прототип SU-50 две години по-късно едва ли е успех. :) SU-47 е поколение 4+, каквото и да означава това. :) Мита за непобедимото руско оръжие се е изтъркал за 50 години. :)

Опитва се материалът на бСП да бъде информиран. От Гугъла, естествено, интелектуалните им възможносъти не позволяват повече. ZA неси е написал псевдоним, но си е позволил да анализира неща, които очевидно не разбира. Че системата за пВО на Русия е пълен боклук го признават самите руснаци. Причините за това са много. Първо ужацяващото технологично изоставане на Русия в областта на електрониката и компютърната техника, по приблизителни оценки 15 до 20 години. Второ, липсата на конкуренция. Трето директивния подход и уйдурдисването на резултатите. И още много неща. В резултат полуграмотни техници (грамотните им инженери отдавна избягаха в САЩ и Западна Европа) се опитват да проектират, произвеждат и експлоатират морално остаряла техника. Преди месец излезе информация че в Русия се изпитва изстребител от 5-то поколение, който ще влезе на въоръжение 2018 - 2020 г. Докато в САЩ ИМА на въоружение изстребител от 5-то поколение (Ф22 Раптор) още от 2004 г. И с всичко ситуацията е горе-долу такава. Така, руснаците могат много да с епънат, но и най-добрите им разработки няма кой да ги реализира (подобно на совалката Буран). Първо трябват пари, второ, обучени хора и трето технологичен потенциал (свързан с първите две). А за една държава в която мечтата на средно-статистически гражданин е лек автомобил Жигули, модел 1964 г., краден от Италия всякакви приказки за технологично ниво изглеждат направо смешни. Русия е едан изостанала страна, това трябва да е ясно. Нещо като Сев, Корея, но малко по-голямо и не толкова идейно обременено. Но в далеч по-големи претенции. Които на фона на деиствителността са смешни. И все пак благодара на другаря ZA, за анализа - така всички могат да видят колко несъстоятелни твърдения може да породи идиотизма вследствие на сляпата любов към Русия и БСП.

Само ако знаеше колко си заблуден щеше да се гръмнеш някъде, ако си нямаш пистолет, аз можеше да ти услужа. Или иди направо в САЩ там да живееш и да не се интересуваш от това, което ..не разбираш! Твойте напреднали американци използуват руски ракети за ..излизане в космоса. Китай нападна СССР ...и около 200 хиляди просто изгоряха. Същите руснаци имаха...и уреди за изкуствени земетресения, но двойникът на Барух Елиат /Борис Елцин/ просто ги подари на твойте приятели от ...Съединените еврейски щати, като капак подари руската икономика на останалите хазарчета-уж евреи в Русия.Всички "уж" олигарси са все хазарчета, един руснак няма. Управляващите също са прикрити хазари, които сега се правят на "руснаци"./Само където съпругите им са открити хазаро-евреи/ Това се отнася и за Медведев и за Путин!

До всички малоумници русофили /българофоби/: 1. Целта на 5-те руско-турски войни е завоевание и контрол над проливите. 2. Четете автори, като Суворов, а не Маркс и Енгелс и Сталин. 3.Специално за учителя по история: 3.1.Стали води война срещу Финландия през 1939г. и првоначално линията Манерхайм го спира. По - късно виждайки че Франция и Англия не я подкрепят Финландия сключва договор, като допълнително СССР завзема и Карелския проток. 3.2. Злодеят' Хитлер и 'ангелчето' Сталин си поделят Полша; 3.3. Купи си свястна книга и прочети какво е станало в Катинската гора. 3.4. Когато немците влизат в СССР намират тонове топографски карти на съседните държави и нито една на руска територия. По времето когато Французите правят защитната си линия Мажино, достигаща до 300 км то в руската територия нама нито едно защитно съоръжение.

За събитията от 1916 г. в Добруджа -- руските войски като съюзници на румънците нападат България и ядат бой. Първо е разбит 57 000 руски корпус, после Сибирската дивизия. От генерал Колев - БЪЛГАРСКИ ОФИЦЕР. А ведъж русите вече успяха да ни окупират през миналия век. Хайде беж , за инструкции ..............

Ама страхотни логики правиш - щом някой е против ПРО на българска територия, значи е симпатизант на БСП.... Трепач логика просто :) За нас, глупаците не знам, но на онези слепци, които сами не искат да прогледнат, и Господ не може да им помогне!

Руска подлого! По-скоро такива като теб са малцинство. Не виждаш ли, че сме на това дередже, заради другарите, които ни управляват и които са троянски кон на Русия у нас и в ЕС.

Значи Финландия в продължение на сто години (след Наполеоновите войни) е била доброволно в състава на Руската империя Браво бе пич!!! А ще използваш ли същия аргумент и за това, че България е била 500 г. доброволно в състава но Османската империя?! Тъпак!!!

Значи Финландия в продължение на сто години (след Наполеоновите войни) е била доброволно в състава на Руската империя Браво бе пич!!! А ще използавш ли същия аргумант

А дали американците не си разпространяват HAARP? Как ви се струва времето напоследък?:) Наистина, хора, четете бе!

Явно някои или не разбират поради вродена или придобита тъпота (за симпатизантите на бСП това е нормално. За да си техен симпатизант трябва да не си особено умен. Но и ако случайно умен човек попадне в БСП те ще го направят тъп с догмите си), или просто искат да представят желаното за действително. За ротата повтарям. ПВО и ПРО са ОТБРАНИТЕЛНИ оръжия от гледна точка на България. Срещу чии ракети и самолети ще бъдат използвани си е наша вътрешна работа. Но те ще бъдат използвани само срещу тези ракети и самолети КОИТО СА В ОБСЕГА ИМ, тоест, които са насочени в зоната за сигурност на България. Те ще прехващат и унищожават САМО НАПАДАТЕЛНИ ОРЪЖИЯ, без значение дали са ракети или самолети. Ясно е какво искат в Русия - те да разполагат с всичко каквото им дойде на ум, а никой да не разполага средства за противодействие. Но това е меко казано несправедливо. Или тяхната система за ПВО и ПРО е толкова скапана че те не са сигурни дали тя ще може ефективно да противодейства на нападателни оръжия. За скапанията на системата за ПВО на Русия има многобройни доказателства. Преди години един германец с едномоторен самолет кацна на Червения площад. Това беше гавра със системата за ПВО. Това беше доказателство че системата за ПВО на Русия просто не струва. По-голямо доказателство за скапанията на една система за ПВО много трудно може да се измисли. Впрочем този човек направи услуга на руските генерали. Жалко че го тикнаха в пандиза. Подобно е положението и със системата за ПРО - зле построена (още от времето на СССР), с остарели електроннми системи (пак горе-долу от тогава), управлявана от полуграмотни демотивирани пияндурници. И с никакви перспективи за скорошно подобряване. Ето в това им е проблема на руснаците. И докато не го оправят все ще мрънкат че някой друг им е виновен. Този генерал не го знам колко е номер 1, не го знам колко разбира от ПРО, но той едно си знае едно си бае. И вместо руснаците да си оправят системите за ПРО и ПВО по стар съветски обичай (той и този генерал сигурно е от времето на СССР) търси вината в световния империализъм. Но те руснаците са си такива. И няма никаква индикация да се цивилизоват. Така че ние като страна членка на НАТО трябва да покажем че сме такива. А не руски подлоги. И да станем за кашмер на цяла Европа.

Как ще коментираш тогава подялбата на Полша между Германия и СССР? И тя ли е била винаги руска? А окупацията на прибалтийските републики от СССР?

Два примера: Когато бяхме верни съюзници на СССР, армията ни беше въоръжена с зенитно- ракетни комплекси със среден и малък радиус на действие. НАТО, от бази в Италия, ако нанесеше ракетен удар с крилати ракети по територията на СССР, нашата ПВО трябваше да отразява този удар, като съюзник. Бойните глави на евентуално поразаните от нас ракети / ядерни или конвнционални/ щяха да падат на наша територия. На съвместно учение с братушките умен български офицер постави въпроса, че пазейки СССР трябва да пазим и НРБ и трябва да бъдем въоръжени с авиационни и зенитни комплекси с далечно действие за да отразяваме удара далеч от границата на страната ни. За тази забележка братушките ни обявиха за пацифисти, а на офицера ВКР му разказаха играта. И друг пример, ние някога бяхме въоръжени с нападателни ОТР. Кой и срещу кого ги беше разположил у нас? И какво щеше да стане с Швейцария на Балканите ако някой беше решил да подави тези средства на наша територия? За тези, които обичат Русия повече от България: РУСИЯ ВИНАГИ Е ИМАЛА ИМПЕРСКИ АМБИЦИИ И ИНТЕРЕСИ, КОИТО НИКОГА НЕ СА БИЛИ БРАТСКА ОБИЧ КЪМ КОГОТО И ДА Е БИЛО. И накрая, Русия НИКОГА не е воювала със САЩ и няма да воюва, както и обратното е верно. Един съветски генерал, бидейки у нас, в тия отминали времена, като съветник каза: Ако това се случи, мир будет разколон пополам и нас с Вами не будет. Това искаше да сподели с Вас едно продънено вече кашишко канче.

Аз съм учител по история и незнам някога Финландия да е била Руска територия още повече Ленин да и давал независимост,но явно ти си експерт и знаеш неща които никой историк в света не знае.

До анонима от (25.02.2010 г. 08:51ч.): Според твоите съждения, ако България не е сателит на Русия, значи е заложник на САЩ. Такава дилема просто няма. От друга страна съзнанието, че и двете страни ( Русия и Запада ) имат доктрини вече е прогрес. :) Що се отнася до националната доктрина, то тя произтича от направения цивилизационен избор при влизането на страната ни в ЕС - интересите на БЪЛГАРИЯ преди всичко. Не интересите на Русия или интересите на САЩ. Важно е да се оцени какво България би спечелила или загубила от ПРО, а не какво биха спечелили САЩ и Русия. Факта, че руснаците теглят дивидентите на десетилетната си пропаганда в България именно днес показва, че залозите са големи. Очаквам твоето виждане за национална доктрина. Бих искал да уточня, че в предишния си пост писах за идеологеми, не за доктрини.

То схемата е ясна, зарад тва подмазване на НАТО, руснаците ще ни изтретират нас с Румъния както изтретираха Полша. Въпросът е че го отнася бизнесът(демек нема кинти за данъци). А в нашият случай ще го отнесем тотално че и по зле от поляците.

Минко, момче тъпоумно, хайде не ръси глупости, та и гаргите ще ти се смеят. Недей, бре, идиотче, да напъваш кокошото си мозъче, та току-виж главицата ти се пръснала. Добре било, че Хитлер бил нападнал първи, защото иначе Сталин щял да сложи Европата под руски ботуш. Сама този ти бисер е достатъчен, за да покаже, че си или някое пъпчиво копеленце, израсло в семейство на реститути, или си просто селско чадо, което гледа тъпо и нищо не разбира. А за Съветско-финландскат война какво да ти обясняваме: Може би, голо охлювче, не знаеш, че Финландия в продължение на сто години (след Наполеоновите войни) е била доброволно в състава на Руската империя като автономно княжество. След Октомврийската революция тя се е отделила, но постепенно е попаднала под немско влияние. Т.нар. отнети земи (Печенга и други) са били винаги руски, поради което след Съветско-финландскат война те са били върнати на Русия. А да ти говорим за участието на Финландия в обсадата на Ленинград (където 90 % от мирното население е измряло от глад) надали е уместно - няма да разбереш. По-добре оди у кенефо да облекчиш задното си черво, та да ти дойде русофобския кеф, вместо да се опитваш да разсъждаваш - не е за теб, недоносче.

Системата ПРО е като системата за имунитет на нашите депутати - имаш ли я - правиш си каквото си искаш и никой не те закача.. Нямаш ли я - принуден си да се съобразяваш с останалите.. Изборът е ваш.

Ако можеше правителството да прочете и проумее, това което казваш. Колко хубаво щеше да е да се осъзнаят и да защитават БЪЛГАРСКИТЕ интереси...

Но тогава защо те самите изграждат ПРО о ПВО на собствена територия? - използвах този твой цитат, защото е много показателен - на собствена територия, а не през океана на хиляди километри от собствената територия и обкръжавайки с ПРО-та, една определена държава!!!..... P.S. Build me up, break me down - един филм на Сара Гудман, доста показателен за това дали американската армия е защитник на демокрацията или на нов вид фашизъм, по-страшен и потресаващ от хитлеровия.... Може да ме обиждате на руска подлога и на червена комуняга колкото си искате, но ще ви кажа, че лично аз не искам на българска територия да се подвизават американски войници, които крещят: Уа, искам да убия някого!!!! Не искам на нашата територия да е разположена военната сила на САЩ, която след ВСВ е бомбардирала 50 страни!!!....

От края на Кримската война до днес първо българите, а после и България са заложници на руската имперска политика. Неее, аз мисля, че е до вчера. Сега сме пак такива, /че и по-зле, щото всичко харизваме без абсолютно никаква полза/, но на друга имперска политика. Поведение на прошляци.

Не се сещам някакви военни действия да се водили на територията на САЩ. Тоест никой не ги е нападал. От своя страна те пък много пъти са започвали войни в чужди държави.

Не се бъркай, комунистите нямат чувство за принадлежност към народ. Те са интернационални бандити. Примери колкото искаш. Само така може да се обясни защо Русия дълги години пъшка под ярема на бандити от неруски произход или германците под австрийския социалист Хитлер!

Кажи де, умника, като не сме американски щат защо да изпълняваме всчико, ама всичко, което ни наредят САЩ. И войната в Ирак и ПРО са си чисто американски. Защо й е на България ПРО? Кажи и докажи!

Поздравления за коментара!

руснаците вече предложиха тази ПРО да бъде в Русия,още през 2006. Щом американците не се съгласиха, значи - да, тя е насочена срещу Русия! Ако това е верно, всичко е ясно! Тъпите и нагли американци смятам останалите хора за по-тъпи от себе си.

Тук се бъркат две неща и очевидно се спекулира. Всяко оръжие което е противо- нещо си, очевидно е отбранително. В контекста, обаче на общата стратегия то може да подпомогне функциите на нападателните оръжия, блокирайки нападателните оръжия на противника. Русия я е страх от това. Но тогава защо те самите изграждат ПРО о ПВО на собствена територия? По тази логика те също се готвят да нападат някого. Така че Русия може да иска всичко. Да не инсталираме отбранителни оръжия, да не инсталираме ПВО, всъщност накрая може да иска да нямаме и армия и да излезем от НАТО. Не че сега армията ни може да напорави нещо кой знае какво. И въобще, ако погледнем по-широко, това дето е сега армия лие? Но това е съвсем отделен въпрос. от постингите обаче се виждат няколко интересни неща. Има екземпляри за които сигирността на Русия е най-важното. И ако те бяха руснаци в това нямаше да има нищо лошо. Но се водят българи. Е, успокоителното е че са симпатизанти на бСП - лош материал. И още нещо е чудно. Защо руснаците зорлем се опитват да направят българите русофоби. Но както са тръгнали май ще успеят.

Отбранителните системи увеличават чуството за неуязвимост. Чувството за неуязвимост е брат- близнак на едно друго чуство - чуството за безнаказаност. Господ да пази света от свръхсила, обзета от чуство за безнаказаност! P.S. Всъщност нямам нищо против американската система за ПРО. Стига елементите и да бъдат разположени извън окръжността с център Карлово и радиус 350 км.

Защо се правите на ощипани моми? / щипят ви, а вие се правите, че нищо не се е случило/. Ясно е, че цялата тази военна истерия е в иммето на военнопромишленния комплекс!!! Всеки ден САЩ харчат по 2,000,000,000 долара за военни цели, които отиват в този военен комплекс! Ето от къде идва всичко! Ако тези пари се даваха за щастието на хората по света - вече щяхме да сме в мечтаното общество!!! Но кой е луд да се откаже от такова богатство в иммето на някакви си непълноценни неамериканци??? Мислете хора....

Разбра се , че Антон Кутев пише под ника Oro!

Как така придурок като тебе не беше изгорин в пещи на крематориума? Нали уж Хитлер прочиствал човечество от идиоти?

Направо изби рибата с глупостта си. Това ли ви учат в селското школо? Каква част от настоящата територия е придобита с агресия , цървул. И освен това финландия до революция влизаше в територия на русия и Ленин с декрет даде й независимостта. Моля те освен че гониш момите все пак и учебници да четеш

айде по кротко ако обичаш - помним ракетата - и не е умна в кавички а без кавичките - по време на бойни действия пилотът на изтребителя е засякъл чужд радар и съвсем нормално е стрелял по него (ломски форт или горна баня) - в последствие или целта е изключена (радарната станция) или са установили грешката при всяко положение ракетата е загубила целта - заключила се е и е паднала като камък на земята (или си мислиш че подобна ракета може да срути само покрив на къща ?) не случайно след това се повдигна въпросът за опознавателните знаци

Колко хора в този форум биха целували руския ботуш просто не е истина. А пък после другите били американофили и подлоги. Ами аз мога също да кажа като ви е толкова мила Русия, ами ходете си там, по-добре ще ни е без вас, но чудно защо никои не иска да ходи там.

Невероятно е, как онези същите, които се изявават като баш демократи и застъпници на ЕС, САЩ и НАТО, с настървение и дори злоба защитават ПРО, ГМО, ваксините срещу свинския грип, вдигането на възрастта за пенсиониране, пращането на войски в горещи точки на планетата, та дори и биометричните паспорти, а защо не и чиповете и все неща в този дух... И не дай си боже, някой да се противопостави в мнението си .....

Чета и ми става толкова тъжно... Тези, които до вчера лижеха едни задници, сега още по-усърдно лижат едни други задници.. Утре сигурно ще лижат китайските.. Какво ли ще стане, ако няма какво да лижат?!?!?! - Със сигурност ще си намерят нов голям брат с по-голям задник за лизане... Тъжно..

ЗАПАДНИЯ ЦИВИЛИЗОВАН СВЯТ СЪЗДАВА ЗА СЕБЕ СИ И ПОКОЛЕНИЯТА СИ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-ДОБЪР И МИРЕН НАЧИН НА СЪЩЕСТВУВАНЕ.СЪЗДАВА МОДЕРНО ОБЩЕСТВО С НОВИ ТЕХНОЛОГИИ.ТОВА ВСИЧКО СЪЗДАДЕНО С МНОГО ТРУД И ИНТЕЛЕКТ ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИ. РУСИЯ СЪС СВОЕТО ИМПЕРСКО МИСЛЕНЕ ОТ 16-ТИ ВЕК НЯМА ИНТЕЛЕКТУАЛНАТА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПРЕДОСТАВИ ТОВА НА СВОЯ НАРОД, КОЙТО ТЪНЕ В МИЗЕРИЯ И НИЩЕТА ,ГО ПЛАШИ С ЦИВИЛИЗОВАНИЯ ЗАПАД. РУСИЯ НЯМА КАКВО ДА ГУБИ -СТАРИ ТЕХНОЛОГИИ,НИСКА ЕФЕКТИВНОСТ НА ПРОЗВОДСТВОТО - ПОДДЪРЖА СТРАХОВА НЕВРОЗА НА ПРОПИЛИЯТ СЕ НАРОД СЪС ЗАПЛАХИТЕ НА ЗАПАДА. НО ВЪПРЕКИ ПРОПАГАНДАТА РУСНАК ИЗЛЯЗЪЛ НАВЪН НЕ СЕ Е ВЪРНАЛ В РУСИЯ. НЕ СЛУЧАЙНО НАРИЧАХА РУСИЯ- ИМПЕРИЯ НА ЗЛОТО. ЗАТОВА И Т.НАР.ПРИЯТЕЛИ НА РУСИЯ СА САМО ТЕРОРИСТИЧНИ ДЪРЖАВИ.

Много хляб има да изядеш мойто момче за да ти станат ясни някои неща.Иначе сега си тъп миризлив галош произведен от рецилирана гума, внос от бившето СССР.

Долни копелета са канадците, ни ни пуснаха рашъните да им счупим още веднаж кратуните!

Много точен ти е ника. Пешка на хамери - нали знаеш че първо пешки се хвърлят на зверове. Пушечно месо недоучено