Великобритания по-зле и от Гърция?
Британският премиер Гордън Браун, който залага изключително много на възстановяването на икономиката в предизборната кампания на лейбъристите, получи звучен шамар от данните за бюджетния дефицит през януари.
Обратно в новинатаКоментари - Великобритания по-зле и от Гърция? | Днес.dir.bg
Коментари
Нямам претенции като Теди,че разбирам от икономика,но само фактът,че кризата тръгна от Щатите,а не от Европа,че мега ултрахипермоше Бърни Мадоф и аверчетата му се вихриха в Щатите и там фалираха 200 банки показва какви големи икономисти имат.
В СИВ изкарахме 40 години, в ЕС сигурно и 4 няма да изкараме. Явно такива мега образувания не могат да съществуват дълго. Поредната Римска империя ще се разпадне още в самото начало. Който се е захванал с нас това е финала.
Неразбирам само, след като всички имат огромни външни дългове - на кого всъшност ги дължат. Явно е помежду си! Чудя се защо е станало по-изгодно да си изнасяш продукцията в чижбина, а собствения пазар да задоволяваш с внос пак от чужбина, който разбирасе е износ за някой, който пък ползва и твойта продукция... Наврем когато всеки си е задоволявал нуждите сам, кризите неса били толкова популярни, аз незнам повремето на осмонската империя да е имало финансова криза или пък при царете от 1-во и 2-ро българско царство. И тогава е имало платежни средства но те са имали обезпечение. Не е имало обещания - откровени лъжи, като сегашните реклами, щото ти режат главата... После когато държавите се самозадоволява, пак нямаше големи кризи, но започнаха да се появяват миникризи за хората и фирмите. Сега вече светът като цяло неможе да се грижи за себеси и затова има световни кризи. Всичко е лъжовно и измамно. Телевизията не възпитава а продава боклуци, рекламите са тенденциозни и подвеждащи, стоките се развалят преди още да си ги ползвал... Какво друго освен криза да ни очаква, а то е криза за някой или наместване на нещата за други!
Aide office s tiya kitaici.Po golemi otrpki niyma na sveta-golemi taikati bili , a?Kat im pisnat na USA she im biyat shuta i gotovo.Ebati tupacite tuka det samo mi se faliyat s kitaicite.Abe vuicho-ti kolko kitaici poznavash .a?Pojivei malko s tiyax gi vidish kvi tupaci sa.I drugoto ne znam zasto v bg bituva mnenieto che stom niyakoi e v USA nepremenno trea da mie chinii-ebati tupotiite.Za tova si ima mexicnos.Moliya budete realisti.Sujaliyavam ch bg i eurpa e tvurde daleche ot USA standarti.Edva li ste gi stignat niyakoi den.V EU edinsvenite koito sa blizki na usa standarts sa Germany.Dobre che gi imate tiyax inache ciganiyata ste e pulna
това което си го писал/а го казаха точно по CNBC Europa,гърците помощ от никоѝ няма да получат бъди сигурна а колкото за дефицита я виж първо дефицита на америка.а бумътна китаѝците не е свързан с американските инвестиции а с американското живеене на кредит и европеѝското безразборно харчене за ненужни неща.а за разпадането на не се беспокоѝ това го искат само американците защото не им е изгодно силма Европа иначе не могат да си играят на световен полицаѝ.тези големи икономисти защо не направиха така че да предотвратят кризата ами говорят за разпадане на Европа-Selffulfillin prophecy,долара се качва спрямо еврото защото европеѝската централна банка така иска за да се стимулира европеѝския експорт
Пишете на кирилица, уважаеми, или не пишете въобще. Това се отнася особено до неиндетифицирани обекти сами причисляващи се към Северна Америка. И още нещо към тях - не забравяйте откъде тръгна тази чума - Световната финансова криза - основно от САЩ и нейните чутовни финансови гении т.е. откровени непрокопсаници, мошеници и алчни негодяи - също като дядовците си и техните дядовци през Дивия Запад. САЩ е вече куха и разклатена химера, сама разобличила себе си по огромен брой начини. Въпрос на време е да се срути
Като не са си хванали октопода! А я ние как се оправихме, като победихме мафията веднъж завинаги.
Bumut na kitaiskata ikonomika se dulji na amerikanskite investizii, tehnologii i pazari, v tozi smisul e suzdaden ot neia.Koito e malko po-inteligenten, shte si napravi sam zakljucheniata.Za Evropa-ne vijdam kak shte se opavi, zashtoto sa zatunali do gusha vuv bjudjeten defizit-vsushtnost mnogo ikonomisti predrichat razpadane na EU i vrushtane kum nazionalnite valuti na otdelnite strani.Kato nachalo nai-veroiatno shte vidim padane na pravitelstvoto na Merkel ako se dade nov zaem na Gurzia za da se poddurja izkustveno nivoto na silno nadzenenata evropeiska valuta Evro.Mejdunarodnite pazari znaiat tova-spravka-kursa na dolara dnes.Priaten den.
Звучният шамар е по- скоро за всички, които защитават демокрацията американски тип, европейския съюз, еврозоната, японското чудо и пр. безобразия. Ето ги и останалите кандидати за шамар: 19. България- 74 млрд. $ брутен външен дълг или 118% от БВП. Това прави 10 000 $ на глава от населението. 17. Япония- $6.59 трлн Външен дълг, или 130% от БВП ($5.075 трлн БВП) 51 713$ дълг на 1 японец ;) . 18. Гърция - 442 милиарда $ външен дълг, което представлява по 39 900 $ на глава от населението или 120% от БВП. 20. САЩ Външен дълг (като процент от БВП): 95.09% Външен дълг на глава от населението: 43 793 долара Брутен външен дълг: 13.454 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 14.26 трлн. долара 15. Испания Външен дълг (като процент от БВП): 171.7%Външен дълг на глава от населението: 59 457 долара Брутен външен дълг: 2.409 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 1.403 трлн. долара 14. Германия Външен дълг (като процент от БВП): 178.5% Външен дълг на глава от населението: 63 263 долара Брутен външен дълг: 5.208 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 2.918 трлн. долара 13. Финландия Външен дълг (като процент от БВП): 188.5% Външен дълг на глава от населението: 69 491 долара Брутен външен дълг: 364.85 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 193.5 млрд. долара 12. Швеция Външен дълг (като процент от БВП): 194.3% Външен дълг на глава от населението: 73 854 долара Брутен външен дълг: 669.1 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 344.3 млрд. долара 11. Норвегия Външен дълг (като процент от БВП): 199%Външен дълг на глава от населението: 117 604 долара Брутен външен дълг: 548.1 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 275.4 млрд. долара 10. Хонконг Външен дълг (като процент от БВП): 205.8% Външен дълг на глава от населението: 89 457 долара Брутен външен дълг: 631.13 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 306.6 млрд. долара 9. Португалия Външен дълг (като процент от БВП): 214.4% Външен дълг на глава от населението: 47 348 долараБрутен външен дълг: 507 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 236.5 млрд. долара 8. Франция Външен дълг (като процент от БВП): 236%Външен дълг на глава от населението: 78 387 долара Брутен външен дълг: 5.021 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 2.128 трлн. долара 7. Австрия Външен дълг (като процент от БВП): 252.6% Външен дълг на глава от населението: 101 387 долара Брутен външен дълг: 832.42 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 329.5 млрд. долара 6. Дания Външен дълг (като процент от БВП): 298.3% Външен дълг на глава от населението: 110 422 долара Брутен външен дълг: 607.38 млрд. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 203.6 млрд. долара 5. Белгия Външен дълг (като процент от БВП): 320.2% Външен дълг на глава от населението: 119 681 долара Брутен външен дълг: 1.246 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 389 млрд. долара 4. Холандия Външен дълг (като процент от БВП): 365%Външен дълг на глава от населението: 146 703 долара Брутен външен дълг: 2.452 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 672 млрд. долара 3. Великобритания Външен дълг (като процент от БВП): 408.3% Външен дълг на глава от населението: 148 702 долара Брутен външен дълг: 9.087 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 2.226 трлн. долара 2. Швейцария Външен дълг (като процент от БВП): 422.7% Външен дълг на глава от населението: 176 045 долара Брутен външен дълг: 1.338 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 316.7 млрд. долара 1. Ирландия Външен дълг (като процент от БВП): 1 267%Външен дълг на глава от населението: 567 805 долара Брутен външен дълг: 2.386 трлн. долара (второ тримесечие на 2009 г.) БВП за 2008 г.: 188.4 млрд. Долара.
Хаха, вие ако вярвате на всичко което ви се казва....Англичаните са много по-умно отколкото си представяте. Те знаят ка кда се справят и имат капацитета да ги направят! Хората които живеят там знаят най-добре това. Западните страни са богати защото имат ЕВТИНА работна ръка. Такива като нас. Най лесният начин да забогатееш е да намериш някой да ти работи без пари. От мене да го знаете.
стига си говорила глупости били outsourced това са думи на промити американски мозаци.Я прочети малко сериозни вестници и гледаѝ цивилизовани канали а не FOX и ще видиш ,че китаѝ е на път да изкупи всичко що е американско.
Как така грешно интерпретира ясен текст на български-който и да си,само защото използвах русизъм.Изречението ми си е напълно правилно и аз съм образована българка-говоря 5 езика .Не хранят всички, а само бедните семейства с деца-сиреч семействата, които имат деца,понимаеш товаришь.Все в порядке.
E takav oskotial i osvirepial prostak moje da se rodi i jivee samo v Bulgaria...Blagodari na Bog che ne sam tam. Ujas...
българина винаги гледа хората а не себе си затова винаги ще живее зле. да лондон не е това което беше но винаги ще бъде по добре от бг и тук винаги ще имаш повече права отколкото в милата ни родина , в бг ако нямаш пари си умрял като куче ,или мутрите с джиповете ще те смачкат на улицата.
Теденце - вихж къв куп чинии иаш и не се хаби тук да ни ограмотяваш ние май знаем за еврейската частна организация дето печата доларите...само дето нени пробута вица че ще аутсорсват другаде производството или че ще си го вземете там...дето ви мързи да пръднете хедонисти нещастни...така че учи китайски че тия мноооого чинии имат да знаеш))))
мълчи че се излагаш. китайците били зависими от американците. по скоро е обратното. всичко се прозивежда от China Motors.
Моооооля...Този Фед ,дет пичатал долари, да го поподуйне лекичко така...и ний ги пичатаме,че и по-убави от неговите.Кеф ти 50,кеф ти 15 и 35 номинал.
абе не ви ли ясно,който е против българите отива там дето му мястото-на дъното:))гентлълмени са не само мързеливи,ма и умствено ограничени:)Да почетем 500 те плевенчанина при дойран:)
Ама моме,без значение от мъжки или женски пол,като ти е толкова убава USA-та чий го дириш в български сайт.сЕдИ си там,ама гледай да не хукнеш обратно кога започне яко да гълта вода непотопяемия Титаник.Ха със здраве и не се навъртай насам,щом ти е толкова добре там.
Само ние сме си добре тука в България, ураааа! Сега е време вече гърците и британците да дойдат и да се научат от България, как трябва да стават нещата...
Da, Kitai durji goliama chast ot amerikanskia dulg , no puk goliama chast ot amerikanskata ikonomika e outsourced v Kitai, kato tiahnoto proizvodstvo estestveno se vrushta nai-veche na amerikanskia pazar.Falira li Amerika, falira Kitai.A puk i tova niama kak da stane zashtoto kakto znaete edinstveno Fed ima pravo da pechata svetovnata razmenna valuta-$-s pokritie ili bez.....tova e.
Тъй-тъй....А ние само се оплакваме....Хак им е на тъпаците, сето ги хрантутим и нищо свястно не сме видели исвен надменност и голи приказки. Как няма да са зле, като един преподавател взима средно 39 000 паунда годишно - това е много добре дори и за техния стандарт, но не е практически оправдано. А вносът примерно на обивки е предимно само от Индия, Испания и Китай! Е, качеството е високо, но пък цените - ах, цените...!! Е, коя икономика би издържала дълго на безхаберно трошене?! Ходът на историческото развитие също показва, че след Първата световна война отстъпиха първенството в смета на САЩ, а след Вгората - и второто, и третото място. Сега и те сами не знаят къде са..... Сал един Шейкспиър им остана да се гордеят.....
Ба маа.. му. Влезнааме в ЕС и го съборииме. Драпааме, драпааме - горе на баиро стигнааме де пише ЕС - га глеаме отатък баиро - КРИЗА. Да е.. маа.. му и късмет български. То не беа войни рамо до рамо с губещи, то не бе социализъм. Па да зеем да си запретнем ръкавите ли. Да си стегнем управниците ли. Да си налегнем парцалките ли. Или пък да си го искараме на мотиката. Щот много не ме е еня за Гърци и Ингилизи. Така де уважавам ги ама не ги тача.
ВРеме е нежизнеспособните британци (изпедерастени и импотентни хедонисти) да бъдат изтикани от други племена на техните острови. Черни, жълти, може да им викат паки, ама накрая ще ги фанат за големите пакети. Всъщност чуваме хубава новина, нещата са тръгнали по естествения си път. Империята, която е заробвала и ограбвала, ще бъде изличена от тези, които е заробвала и ограбвала. Справедливост трябва да съществува. Злото трябва неизбежно да бъде наказвано.
Разправях ви аз една приказка миналата година, ама вие като сте рекли комунистите, та комунистите са виновни за всичко.А, като в Англия, не са комунисти - защо имат криза. Та да се върна на приказката. Дошъл Аспарух по нашите земи и оттогава ние неговите наследници сринахме Римската, Византийската и Османската империя, казах ви, че и Европейската империя ще сринем, ама вие не ми ПОВЕРВАХТЕ. Но, за края на приказката - колкото и империи да съборим,ние ще си мизерстваме и ще си влачим цървулите към приказната силиконова империя отвъд океана. Хайде сега, лека нощ деца! Утре ще слушате нова приказка от ББ и от ЦЦ ,която ще ви се разкаже по ДНЕС.dir.bg
брех, м*ка им и британци! Викаш, бедните семейства ги хранят с деца? Щом бедните апват крехко детско, какво ли ядат богатите? А по-възрастното какво го правят, в земята ли го копат или за износ отива? Гордън Браун, той какво яде?
А, как така дефицит бре ? Нали вече всичко се оправи, та банкерите почнаха пак юнашки бонуси да си раздават ??? хахаха :-). Нищо не се е оправило, а отчетите на хартия НЕ се ядат ! Скоро ще потъне Америка и Англия и идва ред на новия господар на света - азиатците, щото те произвеждат реални стоки !!!
Каква е тая огромна амплитуда от 7 милиарда ? То не знам кой ще иска да живее в Лондон - най-задръстения и мръсен град в света, горките британци, газ пикаят сега, че те мюсюлманите са налазили яко Лондон.
Това заслужават тия англичани за които другите държави..вадят кестените от горещия огън за тях.
Аз от икономика не разбирам, защото съм просто инженер-че, но съм направил за себе си следният извод: КОЛКОТО ПО-ГОЛЯМ ДЪЛГ ИМА ЕДНА ДЪРЖАВА, ТОЛКОВА Е ПО-ДОБРЕ. Примерите АНГЛИЯ, ГЪРЦИЯ, Япония и т.н.
Теди, ти си сюрреалист(ка). Знаеш доста неща - я разкажи за евреите, дето събориха Стария континент и изправиха новия. Но да ти напомня само - твоята (откога така бе Теди, още го разбираш българския) страна USA влиза във II световна война с по-малка армия от България. Това за Пърл Харбър е само Холивудска измислица - е да, потопили са 1-2 гемии, нема японците да бият толкова път за нищо. Но забележи - силната армия е белег за общото състояние на държавата. От възрастни австрийци съм чувал - ние мечтаехме да сме като България (1930-1939). И както е рекъл стария водопроводчик: където е текло, пак ще тече
та твоѝта велика родина USA отдавна е фалирала сега и китаѝците взеха да си продават американските долари и облигации така че се скриѝ някаде защото в наѝскоро време ще работиш за китаѝци за китаѝски стотинки.ние тук в европа ще се оправим стига да са живи и здрави швабите.Англия е USA на Европа и никога не са били с европеѝска визия те са си пуделчето на великият брат USA.Поздрави от Европа,Greetings from Europe,Groeten van Europa,Saludos desde Europa,Salutations de l'Europe.
България няма дефицит, потому что не отделя пари за социални помощи.Безработните и нуждаещите се не са регистрирани-не искат да ги регистрират, отказват им регистрация и си умират от глад тихичко.Англия си храни бедните семейства с деца, въпреки че тормозят отроците на такива семейства в училище.
де лейбъристи, де социалисти , па тук-таме и комунисти. И очаквания приръст си привръща в контролируема (уж) загуба, надхвърляща пустия недочакан прираст. После - негрите били виновни, че не работели.И мюсльманитие, че налитали на атентати! И пак не работели! Ние като сме по-бели, да не би да работим? А тогава, що цветята ни са от Холандия, доматите от Турция, краставиците и чушките от не знам си къде си...а и ГОУФОВЕТЕ ни - до един все германски ;-) И силикона дето го туряме по женорята - и той вносен (от Украина най-вече, нарочно е без й ) А то иначе кво им е на ингилизите -там и малките деца говорят английски, даже и ирладчетата (не се смейте, виждам ви ), а тука премиера се е захванал с него на стари години с бележки по джобовете! То от тия джобове кво да извадиш по напред - наглите ли, октопод ли,Thank you ли, или пък Pizza. После - Желева ни била изложила!! Били англичаните бягали насам - бегат,бегат, ама като се влюби Хаснчо в младата руса Джeнифер, като захване едни серенади (разбирай кючеци)- и аре обратно в мрачний Албион! При мюсюльманите и негрите. И с тях 5-10 хиляди нашенци, кои ягоди да берат, кои на бетонов възел да свирят
Кога стана калайджия, кога ти почерня дупето бе младеж:) Аман от после видели. Значи ти може да си там, а те не:)
дааа тия рижави пъпчивци със сбърканите си мерки теглилки, обратно движение и позападнал паунд май нещо я оплескаха съвсем
американската икономика като гледам нито е цъфнала, нито е вързала. написването на несъществуващи милиарди на компютрите едва ли ще ви спасят. задава се по голяма рецесия и от предната. това изкуствено повишаване на долара и петрола само ще потопи америка по лесно.
Моя твая не понимай.....тоцно Китай не бнакрутира и иска от длъзник свои пара...)))) пък ти чоджум си мий паничките и оди у Macy's че пак има разпродажба)))))
И между другото след като Гърция (горката тя) е толкова страшно много зле защо всички българки тичат там да работят като курви? Що не си седят в Булгаристан дето е толкова страшно много добре???
Ей нещастници, а Булгаристан е най-добре в целия ЕС, нали? Ами нека пратим глупаците от ГЕРБ във Великобритания да поуправляват малко тогава. Само че те там нямат почва, защото там живеят хора а не овце накоито като им обещаят розово бъдеще и се юрват да гласуват. Вие имате ли си представа че в тази ВЕЛИКА страна има хора, които с джобните си пари ще купят целия Булгаристан с всичките му активи???