Коментари - ”Таймс”: България може да складира ядрени отпадъци от ЕС | dnes.dir.bg
назад

”Таймс”: България може да складира ядрени отпадъци от ЕС

Ядрени отпадъци от Европейския съюз може да бъдат прехвърлени в Източна Европа, включително в България, и да бъдат складирани в подземно хранилище.

Обратно в новината

Коментари - ”Таймс”: България може да складира ядрени отпадъци от ЕС | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Нашите десни управленци от годините на демокрацията се чудиха дали да запазят стандарта на България и да го повишат или да унищожат всичко и да ни превърнат в клошари. Избраха второто. Хвала на такъви държавници!

Всеки вижда това, което му е по вкуса!

ДЯДО ЙОЦО КЪДЕ СИ ? КАК ТАКА СИ ПРОСПАЛ ТАЗИ БЛАГОДАТНА ТЕМА ДА ПОПЛЮЕШ....

Според мен: ВСЕКИ, КОЙТО СИ ИМА АТОМНИ ЦЕНТРАЛИ ДА СИ СКЛАДИРА ОТПАДЪЦИТЕ ОТ ТЯХ НА СОБСТВЕНА ТЕРИТОРИЯ. ТАКА Е СПРАВЕДЛИВО. ТАКА ВСЕКИ ЩЕ СИ ПРАВИ СМЕТКА ДАЛИ ДА СТРОИ ОЩЕ АЕЦ ИЛИ НЕ.

Радващо е, че се забелязват наченки на създаване на гражданско общество. Хората излизат от черупките си и започват все по-ясно да изразяват волята си. Оптимист съм за бъдещето на България.

ДО 9999 - БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО .... България трябва да е НЕЗАВИСИМА . А Русия е велика страна и ще си остане велика . Ние трябва да си запазиме едни добри приятелски отношения с нея . Още повече , че сме обвързани емоционално и исторически с нея .А пък сме и една кръв - славяни . НО РАЗБИРА СЕ , ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ , АКО ИМАМЕ ВЗАИМНА ИЗГОДА ОТ ТОВА И НАЙ- ВЕЧЕ ЗА БЪЛГАРИЯ .БЪЛГАРИЯ Е ЕДНА И ТРЯБВА ДА БЪДЕ НЕЗАВИСИМА ...... СТИГА СМЕ СЕ КЛАНЯЛИ НА ЧУЖДИТЕ НАЦИИ .Ао не ти харесва отговора ми , почни да плюеш.....СЕГА ....

ДО 9999: ТИ СИ ТЪПУНГЕР,ЗАЩОТО ЯСНО Е КАЗАНО,ЧЕ СМЕ ЧЛЕНОВЕ НА КОМИСИЯ ЗА РАЗРАБОТВАНЕ НА ХРАНИЛИЩА!!! А ЗАЩО СМЕ ЧЛЕНОВЕ НА ТАЗИ КОМИСИЯ,А АНГЛИЯ НЕ Е ? И КОЙ МЕ Е ПИТАЛ МЕН ,ДЕЦАТА МИ ,ВНУЦИТЕ И БЛИЗКИТЕ МИ,ДА ВОДИМ ПРЕГОВОРИ ЗА ТОВА? ВСЕКИ,КОЙТО ИЗХВЪРЛЯ ОТПАДЪЦИ ,ДА СИ ГИ ЧИСТИ И СЪХРАНЯВА В КЪЩАТА СИ.ХОРАТА ПРАВИЛНО ТЪЛКУВАТ НЕЩАТА НЕДРАГИ МИ 9999!!!!

тези номера ,западняшки тузари,като сме бедни не значи,че сме и прости.

az sam saglasen da se postroi takova hranili6te na granicata s garciq kato doidat fermerite da protestirat i prez no6ta 6te e svetlo ,a te v zamqna da postroqt jili6ta za 1 mln .BG grajdani ot ciganski proizhod/djipsi mu kazvat po ingiliski/ i da vzemat da izdarjat i otglejdat na6ite sabratq vmesto indiicite i pakistancite-kazah :)

Англичаните са гадняри. Това го знаем от векове. Който си има АЕЦ да си се грижи за отпадъците на собствена територия. Докога тези ще имат претенции да се разпореждат с нашата територия?

Naglite otvan li sa?

За сметка на това АЕЦ в България работи с руски реактори и ядрено гориво доставяно от Русия. Руснаците си прибират обратно отработеното гориво. Интересно ми е дали французина си взема обратно отработеното гориво от Черна вода в Румъния???

Малцина са тези които знаят истината за отработеното ядрено гориво на АЕЦ- Козлодуй. От 1997 година руснаците преработват радиоактивните отпадъци на централата след което ни ги връщат обратно!!!! Проблема с изгражаднето на депо за тези радиоактивни отпадъци изниква още по времето на министър Евдокия Манева. Създава се специален фонд който започва да акумолира средства необходими за ТРАЙНО съхранение на отпадъците. Във фонда са събрани средства от над един милиард лева. Обявен е конкурс за изграждането на такова депо в който участват руски и френски фирми. До настоящия момент няма изградено такова депо, не е ясна и съдбата на този заделен от нас милиард, а още е по неясно какво се прави с натрупаните от нас радиоактивни отпадъци. Възможно е по подобие на цивилизовоните държави да участваме в т. н. процес на утилизация на боеприпаси при който обикновенните боеприпаси се рециклират в такива с обеднен уран. Едно такова производство на утилизация замърсява околната среда с радиоактивни елементи в районите където то се извършва. Произведените нови боеприпаси се ръсят под формата на касетъчни бомби в полетата с марихуана в Авганистан, в пустината в Ирак. Пример за това което ви говоря е съседна Сърбия която се превърна в Чернобил от американските боеприпаси с обеднен уран. Страшното е, че в България работят чуждестранни фирми за утилизация на опасни отпадъци. Собственици на тези фирми са същите тези които държат над 80% ог френската атомна енергетика. Какви ги върши в България АСА - Груп с поделението си АСА -България е въпрос който се нуждае от много задълбочено обследване. За най голямо съжаление Държавния здравен контрол, който е длъжен да следи за радиационната обстановка в страната не побликува никаква информация и не осъществява никакъ контрол върху поведението на фирмите занимаващи се с утилизация на вредни отпадъци. Ние отдавна сме се превърнали в разграден двор и место само за мръсни технологии.

Умнико я вземи прочети пак статията ама внимателно

Тия тьпанари от ЕС не знаят ли че сме толкова изобретателни че както им изнес ьхме колите така можем да им внесем отпадьците???

Искаме, не искаме - щом западняците плащат и кенеф ще им станем - то вече почти сме станали - както платиха за да се затворят блоковете на Козлудуй - само че парите отидоха в нечии сметки - на богатите де да станат още по богати

Щом плащат ще стане на тяхната - за пари душите си продават нашите - и кенеф и мъртва пустиня и каквото пожелаят западняците това ще направят от милата ни и нещастна България -

Поразровете се в нета за наскоро приетия тихомълком от ГЕРБ закон за съхранение на въглероден диоксид (CO2) в земните недра. Скъпа, опасна и все още тестова технология. Интересно дали е просто съвпадение или има нещо общо с това, което е в новината. Тези гербавите наистина искат да ни превърнат в бунище май ако продължаваме да ги траем, затова не пишете тук ами се организирайте за протести!

Така ни се пада: на боклуците-боклук

АМИ СИГУРНО ЗА ДРУГО НЕ СТАВАМЕ ОСВЕН ЗА БУНИЩЕ.....

пак на улицата! до дупка! сваляне на тя келеши, продажници! *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.