Екзекутираха Али Химика
В Ирак днес бе екзекутиран един от приближените до бившия диктатор Саддам Хюсеин и негов братовчед Хасан ал Маджид, известен с прякора "Али Химика", предадоха световните агенции, като цитират правителствен говорител.
Обратно в новинатаКоментари - Екзекутираха Али Химика | Днес.dir.bg
Коментари
Мисля си, ако у нас върнат смъртното наказание, хептен кьорав човек няма да остане.......
Не се стърпях. гениалните сте вие. Не бил съден от американски съд, ами от Иракски. От съд в окупирана държава. Той от кого се доминира, а какво пише по въпроса в международноправните документи, бе гении? Кеф ми прави, 4е проамериканците във форумите освен на псувни на друго не могат да раз4итат. Вярно, 4е Алито си заслужава присъдата, но има толкова по-виновни от него, и те са толкова много, и избитите кюрди изобщо не са 5, а 180 000 само от обгазяванията. Вие хабер за идея си нямате какво са изтърпяли тия хора по вина на Запада от един век.. Да, на Запада. Османската империя я разпадат на 4 4асти - Иран, Ирак, Сирия и Турция с договорите от Севър 1920 и Лозана !923. Само една година след Версайските договори, 4аст от които е злощастният за нас Ньойски договор, който е отнел късове живо месо от България и населението ни изтърпя ужаси, дето не сте ги сънували. Същата полити4еска мръсотия е била изфабрикувана над Кюрдистан, като са го разпънали на кръст така, 4е да станат малцинство в 4 държави. Затворили са ги в ограден анклав, откъдето пиле не може да прехвръкне и са ги по4нали. Свобода ще искате, а, на ви една свобода. От един век ги малтретират, срещу тях стреляли Турция, Иран, Ирак, Сирия, Франция, Англия и САЩ. Мисля, 4е и Израелски войски са им пускали. Извратена работа по западняшки. Тъй, 4е, идиоти скапани проамерикански, вие се информирайте, преди да обиждате умните хора, защото проамерикански май са останали само ЦРУ агентите в България. Хубаво е да ви има, де, и опозиция си трябва.
жалко, можеше да го изпратят тук да развива научни експерименти във Факултето и Столипиново
Буш изби десетки хиляди само първата година, а този Али го бесят за някакви си 5000 кюрди.. няма справедливост, ей! Или бесиш всички убийци или ги правиш Президенти на САЩ - какви са тези двойни стандарти?!
Ми повечето ако са като тоя ...да не ги ли избиват? Като те слушам май го оправдаваш, да не си някъв масов убиец и ти ?
Да бе колкото обесиха Саддам. На процеса му беше негов двойник и когато жената на Саддам му ходила на свиждане казала, да я заведат при мъжа и а не при дублажа. Саддам си прибра един милиард за да не оказва съпротива и се покри дълбоко.
са избили хамериканосите не се брои! Каквито простотии са правили безпросветните им боклуци (маскирани като военни), изпратени там да воюват за славата на най-славната страна, най-вече с хората в ЗАТВОРИТЕ - и това няма значение. Важното е, че дколасаха да убиха Аби Химика. Но с таво което правят, просто си просят появата и на Ахмед Физика! А знайно е, че намеси ли се физиката... почти всичко способно да гърми го прави. И не ми казвайте че съм дрът комунист, щото не съм! Просто там става нещо, като преди години в Бейрут - никой вече не помни кой започна пръв и за какво беше...
За цялото над 20г управление на Садам Хюсеин са убити 5000 кюрди(не знае дали са толкова и дали е било при воина с тях,макар и несправедливо!),а Американските терористи за петрол-130 000 иракчани!Тази присъда е по-скоро запушване устата на бъдещ свидетел по-воината!
БЕЗПРИСТРАСТЕН (25.01.2010 г. 17:33ч.) За цялото над 20г управление на Садам Хюсеин са убити 5000 кюрди(не знае дали са толкова и дали е било при воина с тях,макар и несправедливо!),а Американските терористи за петрол-130 000 иракчани!Тази присъда е по-скоро запушване устата на бъдещ свидетел по-воината! Малка корекция: Милион и половина избити иракчани от началото на окупацията.
Напълно подкрепям коментара ти. Искам само да добавя, че освен, че са злобни, гениалните българи са и неиформирани. Не защото някой ги държи в информационно затъмнение (любимо тяхно извинение до преди двадесетина години), а от чист мързел да си потърсят информация преди да почнат да плюят и да се правят на всезнайковци. Затова ще им поясня: Али Химика не е осъден и екзекутиран от американски съд, а от иракски. Така че в случая съскането срещу американците и безпредметно, а присъдата над този извратен масов убиец - напълно справедлива. Може само да си мечтаете за подобно правораздаване в тази територия, наречена България.
Това е типичното мнение на мижитурките заради които сме на тоя хал! Това е и официалната пропаганда която ни заливат чалгаджийските медии. Българите сами сме си били виновни и все ченгеджийски клишета в тоя дух! Ботев го е казал - Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита
когато икономическите интереси са по силни от всичко друго ще е така- много смърт на невинни хора. Не съм на страната и на двете страни (иракчани и американци) защото това е опасна игра мужду политици- когато се изказвате взимате страна - за мен е строшно че умират хора (това че имат различно виждане върху света и религия се губи) Мир на душата на пренеслите се на оня свят по несправедлив начин!
Това е демокрациа.Хората си изпълняват смъртни присъди и се оттървават от изродите ,а ние хуманистите си ги отглеждаме и харчим парите на данакоплатците за да ги държим в затвора и се бием в гърдите ,че сме демократи.При наличие на смъртно наказание в наказателните норми на страната превенциата ще е много по добра и ефективна в сравнение със сегашната ситуациа.
Мисля си, ако у нас върнат смъртното наказание, хептен кьорав човек няма да остане.......
Във Виетнам загинаха 50 х. американски войници и 4 милиона виетнамци... По време на Втората световна война в Дрезден/без никакви военни обекти/ и Хамбург/пристанище/ -по заповед на Чърчил, бяха убити/изгорени при бомбандировки главно с напалм/ повече мирни германски жители отколкото при Хирошима в деня на бомбандировката/моти да се сломи духа на съпротива.../. Това не снема фактите на нациските престъпления, нито справедливата присъда на Али...Само да не се заблуждаваме за правото - това е изразената в закон воля на по-силния...
Тези ,които защитават арабския убиец на народа си,навярно също така защитават и убииците на 30 хиляди интелигенти от комунягите след 1944год.както и зверствата в лагерите на смъртта в България и Русия!Затова шебеци недейте да плачете на чужд гроб за убитите терористи,а се молете да ги избият всичките,защото в Ирак ежедневно загиват деца и жени от тях!Зад фалшивата си и лъжлива хуманност,не криите извратеното комунистическо мислене!Комунизмът беше осъден както в света,така и в България и човеконенавистните ви идей са в разрез със хуманизма на света!Да хуманно е да се неутрализират убииците и те ще се неутрализират ,докато не остане и папер от тях!
naj novia gaz v bg e nevidim i bez miris,naj novoto oragie,masovo mrat,vseki si 4aka reda.
съд за хората прогонили с безумна политика през последните години 1 000 000 българи в емиграция??? За Тамбукту и Макчу Пикчу всичко ни е пределно ясно остава да ни се изясни най-накрая и какво точно става в европейска България?
А за убитите комунисти имаш ли да кажеш нещо, бре тъпа и алчна реститутска синя пъпко...леле колко милостива е била Народната власт, че е оставила живи такива изроди като теб...ама пак ще дойде мачка за погачка, фашизоид алчен!!!
Гледа ли някой снощи по Канал 1 за Българската Следа в полушението срещу Папата, изфабрикувана от ЦРУ? Никога вече не трябва да вярваме на американците! Всичката помия срещу България е била тяхна. И 30 години дезинформация на цял свят! Всичко което ни дойде до главата е било то тях! Журналистката Стърлинг заслужава да я линчуваме, но тя е изпълнявала заповедите на ЦРУ! И обещали 200000 $ на Агджа да натопи Сергей Антонов. Толкова ли им струва честността? А някои тук още ги смятат за приятели! Приятели са били да, ама на Сивите Вълци чрез операцията Stey behind (Стой отзад)...
Жалко за всички невинни хора, които загиват, жертви на политически репресии, но и жалко е, че през 21-ви век, ние хотата все още сме склонни да решаваме всичко с насилие.
хубаво е когато не познаваш и малко си чел от историата на България , да не правиш коментар, поради простата причина , че се базираш, на чутото от някой , който е против комунистите и арабите, и ти е промил мозъка. Как би коментирал , разсрела на Ястребичетата- децата преди 9 септември 1944 г. , това е ЧАСТ ОТ историята на моята страна. А по днешната тема -Буш изби десетки хиляди в Ирак- 1 милион и половина е до сега статистиката, а осъдиха Садам за 5000 кюрди. В бивша Югославия , какво стана, затова ,че не поискаха да се вържат за МВФ , населението беше бомбандирано , дори рейсове с малки деца -забравихте ли .Американците съсипаха народи с богата култура , заради своите интереси , това го знае цял свят-тази война в Ирак, няма да спре, тя е подобие на виетнамската война1956 г. когато американците хвърляха и гореха с напалм населението им - жестоко, те показаха безсилие пред виетнамския народ ,ето затова имаме такова отношение към американските политици, защото помниме още ... и за Българската следа- за съсипания живот на Сергей Антонов, който по американски сценарии-трябваше да бъде жертва. Затова не плюй по комунистите и ги разграничавай от партиините членове на БКП. Затова е България на тоя хал, от такива като Вас, които подкрепята агресорите , а на тях такива мижитурки им трябват, според приложената доктрина на Алън Дълес, на която Вие сте жертви.
sia triabva da exekutirat i Bushite i dozivoten zatvor za Blair Witch i vsitchki zameseni v zatrivaneto i ograbvaneto na Iraq...
Мисля, че присъдата е правилна. Не може да ползваш химическо оръжие по собствената си територия. Това оръжие не засяга обикновено военните или бунтовниците, защото те обикновено си имат противогази, а избива цивилните, дето са извън конфликта. Така, че Али химика, правилно са го окачили на въжето. Даже по-правилно би било да му пуснат от същият газ, какъвто е пускал на кюрдите.Та между избиването на 6-те деца в Ястребино и тровенето на поне 600 деца в Иракски Кюрдистан има много общо. И залсужената присъда и за двете дела е смърт.А относно атентата срещу папата - ЦРУ измисли нещата и ги осъществи с помощта на Клеър Стърлинг. Дано гори в Ада. Умря преди Сергей Антонов от рак. По-интересно обаче е, че Клеър Стърлинг не е сама в пъкленото си дело. Нейни помагачи са издателство Рийдърс Дайджест с тогавашен главен редактор Джон Паница. Същият, вместо пожизнено да му се отнеме правото да стъпва на оплютата и от него земя (все пак нищо не може да излезе от издателството в този момент без неговият подпис) не само беше посрещнат като някаква звезда и жив бог, но сега раздава награди за журналистика, дава стипендии за обучение на жирналисти и въобще ни открехва как се прави истинска журналистика. Самото издателство развива дейност като за световно в родината ни и когато откажа да купя нещо, защото е издадено от Рийдърс Дайджест, независимо какво пише вътре, всички ме смятата за глупак. Гледат ме като извънземно. С моят отказ да ги купувам нямало да им навредя. Е ако обаче в България никога, никой не купува нищо, няма да се гътнат в световен мащаб, но ще си изнесат мръсните крака от тук.А последно да се върмен на случая с разстреляните деца в Ястребино. Той има неочаквано продължение - името на комеданта, командвал разстрела и на палачите в момента красят Стената на репресираните дето е пред НДК, изброени, като невинни жертви на комунистическите изверги. Дано никой, никога не сложи името на Али Химика на някаква такава стена като невинна жертва на амриканската окупация на Ирак.
Не се стърпях. гениалните сте вие. Не бил съден от американски съд, ами от Иракски. От съд в окупирана държава. Той от кого се доминира, а какво пише по въпроса в международноправните документи, бе гении? Кеф ми прави, 4е проамериканците във форумите освен на псувни на друго не могат да раз4итат. Вярно, 4е Алито си заслужава присъдата, но има толкова по-виновни от него, и те са толкова много, и избитите кюрди изобщо не са 5, а 180 000 само от обгазяванията. Вие хабер за идея си нямате какво са изтърпяли тия хора по вина на Запада от един век.. Да, на Запада. Османската империя я разпадат на 4 4асти - Иран, Ирак, Сирия и Турция с договорите от Севър 1920 и Лозана !923. Само една година след Версайските договори, 4аст от които е злощастният за нас Ньойски договор, който е отнел късове живо месо от България и населението ни изтърпя ужаси, дето не сте ги сънували. Същата полити4еска мръсотия е била изфабрикувана над Кюрдистан, като са го разпънали на кръст така, 4е да станат малцинство в 4 държави. Затворили са ги в ограден анклав, откъдето пиле не може да прехвръкне и са ги по4нали. Свобода ще искате, а, на ви една свобода. От един век ги малтретират, срещу тях стреляли Турция, Иран, Ирак, Сирия, Франция, Англия и САЩ. Мисля, 4е и Израелски войски са им пускали. Извратена работа по западняшки. Тъй, 4е, идиоти скапани проамерикански, вие се информирайте, преди да обиждате умните хора, защото проамерикански май са останали само ЦРУ агентите в България. Хубаво е да ви има, де, и опозиция си трябва.