Коментари - Слабо се представили двама кандидат-комисари. Какво следва? | dnes.dir.bg
назад

Слабо се представили двама кандидат-комисари. Какво следва?

Завършилото тази вечер изслушване на българският външен министър и кандидат за европейски комисар Румяна Желева показа, че се очертават сериозни проблеми пред утвърждаването й на този пост от Европейския парламент.

Обратно в новината

Коментари - Слабо се представили двама кандидат-комисари. Какво следва? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Желева стана излишна.

Едно е сигурно - позор ! Очаквано слаб кандидат за еврокомисар, защото това е Европейски парламент, а не събрание на маса с ядене, гербери и фолкмузика ! Няма опит, няма образование и ценз, няма и професионализъм - това е основната причина да стане за смях. А че Първанова и подля вода - е много ясно, опозиция е, но проблема си е на бойко и желева - ако нямаше за какво да се хванат, нямаше да го има този резил. Липса на кадри - това е най-големият проблем на ГЕРБ - не всички милиционери и роднините им стават за еврокомисари ! Защо бойко не се опита да привлече младите, образовани и политически необвързани хора, ами се захвана със старите крадливи политици и техните любовници и жени ? Защото бойко дължи властта си на тях, финансираха му кампанията с откраднатите от нас пари и затова им прави услуги - а това е резултата ! Трагедия !

Kuneva obratno na posta,dokazva se che ot GERB sa nekadarni!!!

Всъщност скандалът е бил малък модел на криза, на бедствена ситуация. Не е могла да я овладее, да се справи, да победи. Това е действителна проверка за нейните качества точно за тази длъжност. Тя не се е справила с една бедствена ситуация, наистина катастрофална. Без да коментираме поведението на Първанова - каквото и да е то. В случая се оценява Желева. Симпатична ми е и искам наистина да бъде на тази длъжност - и заради България, и заради новите надежди, които идват с новото правителство и т.н. НО- ТЯ НЕ СЕ СПРАВИ. Няма никакво значение какво е говорила, как е говорила, кой какво е казал. Тя не е овладяла критична ситуация. КРАЙ. Би трябвало да е голяма глупост или просто невероятен последен жест към Бойко, ако я изберат.

Първанова,обезателно трябва да бъде отзована ида получи заслужено наказание за антибългарските си действия .

мъка мъкаааааааааааа много мъка ...това не тов ад не тие ППКД в СУ я????

Депутати от комисията по развитието, в която се състоя допитването, казаха, че причините за недоброто, според тях, представяне на българския кандидат за комисар, са следните: неубедителни, общи отговори по въпроси, свързани с професионалните качества и годност като комисар по международните въпроси, хуманитарната помощ и реагирането при кризи, липсата на пълна прозрачност по бизнес проблеми от времето, когато Румяна Желева е била депутат в Европейския парламент. ПЪК ЖЕЛЕВИЦАТА ФЕРНАДЕЛКА РЕКЛА След изслушването Румяна Желева даде кратка пресконференция, на която отбеляза, че за нея то е било демократично упражнение от висока класа, че е уверена в положителния резултат и че ако бъде утвърдена за комисар, ще има много възможности да работи заедно с Европейския парламент.... че тотова ако не е гьонсуратлък не знам кое е??? пък и хем уверена и хем ако...май кобилата вече го почувства та посна да се осъзнава ....

Първанова -_-

Защо Първанова, бе? Желева изложи България! Защо Първанова? Искаш да кажеш, че Желева е екстра, така ли? Така е според теб. Защото ако не беше така щеше да кажеш и двете на съд. Макар, че и това ще звучи тъпо и по същността си е много тъпо. Та като не можеш да мислиш не бързай да пишеш простотии.

Има доста ирония в случая през мандата на Станишев Герб всячески се стремиха да окалят тройната коалиция но реално това което свършиха беше да окалят самата България . Сега с изградения ни имидж нямам какво да се чудят че има подозрения към техните представители а и НДСВ заедно с БСП им въртят същите мръсни номера в момента . Но наистина смешното в случая е че това правителство предложи за евро комисар не европееца на годината а някаква жена със съмнителна репутация и без опит която вероятно ще бъде отхвърлена е това е големия гаф за мен .

че резила е пълен се видя и на живо .При Желева верно има конфликт на интереси ..който не вярва да провери в интернет.Пък мисля че и се върна , в предишния Евриопарламент тя плеше най много срещу България.Аз само едно нещо не мога да схвана .За чий хуй е на държавата ни този постЕврокомисар по бедствията Тва засяга сОМАЛИЯ , Конго , Ангола ,Южна и Централна Америка .Или само за престиж.Значи тя ша ходи да оправя гладуващите в Сомалия па българските селяни да мрат от глад щот аджеба не и е тва ресора на Желева.Честно казано не бях виждал по малоумно и слабо представящо се управление от сегашното((((((

Като видях представянето на Желева си мисля, че май Кунева беше по-добър вариант да остане! Мнението ми е напълнио обективен, защото не симпатизирам нито на едната от тях. Обаче се чудя на сегашното управление, след като се видя, че в ЕП възникнаха вълнения относно кандидатурата на Желева, защо тя не бе сменена? За разлика от нашите политици, които си позволяват да говорвт наляво и надясно каквото им скимне, без да е сигурно дали е така, то от ЕП не са така. Там без да са проучили въпроса, нямаше и дума да обелят, така че поне по това отношение аз лично нямам съмнение, че има нещо което несъответства при Желева. А това дали Първанова я е натопила смятам, че няма отношение, защото не може България в сегашното си положение, подложена на толкова критики, да си позволи да изпрати човек като комисар, който да не е кристално чист човек, и да не е проверен хиляда пъти.

Първанова!Беше грозно това,което направи.

Ами то още в началото се знаеше, че Желева е слаб кандидат, защото е слабо подготвена по темата. Поне да се беше понаучила на нещо, а тя им пробута общите лафове на ББ и сигурно си мисли, че пасат трева. Не стига, че е грозна, ами е и т..а

НДСВБСП

И двамата в къщи!

И двете да бъдат отзовани обратно в България и да ги пратят да садят тютюн в някой от смесените райони!!!

еми като не са я харесали да си обира крушите, доста по-компетентни и подходящи хора чакат за нейното място. хайде къш!!!

А най- добре и двете!

може би на нас не ни е ясна точно дейността на един еврокомисар, но от всичко което чух, имам чувството че за да направи нещо по проблемите, за които се искаше становище и решение под нейно ръководства трябва да е Трибунала в Хага, Нато, Амнести интернешънъл, някакви лекарски сдружения чудотворци е и някой магьосник не би бил излишен.

Или Желева или Първанова на съд за излагане на България пред света.

да си ходи, и от поста във ВнМР, и от ЕП, и изобщо. На село при мъжа си да си гледа фирмата и никой да не чуе повече нищо за тая антипатична лелка.

иъфиг

липсват коментарите на ЕДНА? Защо?

Gledah, nishto ne znaeh za jeleva,(kakto i za purvanova). Ot tova koeto vidiah, stignah do izvoda che me e sram dosta ot neia: Nikakuv izkaz, kultura koiato ne prolicha, Bla-bla na konkretni vuprosi, izkustvenno samochustvie i podrajanie-imitacia na povedenie na politichesko povedenie kato za sutreshen blok po BNT. Za sujalenie Kuneva koiato ne mi e priatna osobenno beshe klasi nad tova koeto vidiah. Pone moje da govori na Bulgarski puk i na drug ezik.. ne kato durvar v pensia .. Mnogo sum razocharovan i zasramen.. Dori reakciata na komisiata beshe dosta pokazatelna po vreme na izslushvaneto i.. tragedia.. Za men tova si e napravo pozor. Neznam na kakvo e razchital Borisov ama napravo ...... :) da se preorientira speshno

СВОБОДА НА НАРОДА!!!

ЕЗТУР, ДПС, ДЪРЖАВЕН РЕЗЕРВ, ЕЗТУР, ДПС, ДЪРЖАВЕН РЕЗЕРВ, ЕЗТУР, ДПС, ДЪРЖАВЕН РЕЗЕРВ, ЕЗТУР...............

Лексиката, която върви в България не върви по широкия свят. Това което приляга на ББ като начин на говорене при други хора е просто пародия . Лошото е, че авторитаризмът и желанието за налагане на всяка цена на нещо или на някой ще води към всв по-разнообразни случаи на излагане.

Че не става - не става.Грозна, с изкуствени маниери, може би не особенно интелигентна.Кунева е 100 пъти по-добре,ако трябва да сме обективни.ВИЗИЯТА Е МНОГО ВАЖНА ГОСПОДА!!!

Жалкото е ,че от снощи вече хептен се изложихме.Ако нямаше постановката на шепата отрепки и Желева се беше провалила сама -щеше да е убедително ,че е била неподходяща.Но сега след като видях този цирк с участието и на чужди евродепутати -социалисти и зелени-лесби +Тонето -фарма,които се подсмихваха иронично ,защото бяха убедени в изхода ,че ще я прецакат се замислям изобщо накъде върви света?Оставам с убеждението ,че социалистите от която и да са държава са си идентични-интриганти и долни нищожества.Нека всеки от нас да си сложи ръка на сърцето и да каже ,че колкото и да е кадърен ако и той беше на мястото на Желева сред тая атмосфера щеше да забрави и родния си език.Сред зала ,от представители на социалисти,зелени и либерали -които също намазваха от управлението на доскорошната тройка у нас и решили да накажат новите за секналите далаверки.Старите машини ,представени за нови у нас идваха от Германия.Да не говорим за сплотеноста на гей-обществата-ден преди цирка гейчето Вигенин разказа точно какво ще се случи.С една дума сценарият беше добър.Изобщо не им пука за срама,който трябва да търпим.След тях и потоп.

По-спокойно моля ви се! Никой в Европа не очаква от страна, която е на опашката, да излъчи нещо по-добро! На всеки е ясно, че колкото и да се напъваме, все ще се посерем!

А ЗАЩО НЕ МИХАЙЛОВА?

ИВАНЕ МНОГО СИ ПРАВ! ТОВА Е САМАТА ИСТИНА.

И двете не стават за НИЩО!!!! Надя Михайлова не би посрамила България, но..................

Ами то не е необходимо да си евродепутат за да видиш че Желева е пълно недоразумение, както впрочем и цялата партия ГЕРБ От където и да я погледнеш си е кифла - нито е дипломат, нито е политик, нито е експерт - с какъв акъл я предложиха за еврокомисар и с какъв акъл я направиха министър ?! .. че и с Първанова се оправдават .. какво ви е виновна Първанова че партията ви е куха бе хора .. и че всичките ви кадри са от същата класа

Ей, тарикат монархист, глупак ли си, или нас искаш да изкараш глупаци. Ам` че твоят цар, бе мискинино, няма и средно образование дори. Да не говорим за нещо повече. Кажи какви науки и къде ги е завършил. В игралните домове в Мадрид ли? Където не го пускат да влиза като пропаднал тип. Кажи къде и какво учебно заведение е завършил? За да не се мъчиш да ни лъжеш ти казвам: никакво. Той е слабограмотен комарджия. Това е истината и недей да плещиш повече тъпизми, простако ниедин. Никого не ще излъжеш. Народът се лъже веднъж. Късно е вече за монархистите. Те се насраха и оваляха толкова, че още не могат да се измият.

kasah vi tsche jeleva ne stava sa komusar a i sa vanschen minister ne e opkrajila se e s komuneta kak moje da vseme i.dimitrov lisizata sa protokol tosi donosnik komunjaga toi besche i pri pasi slugata

г-жа Росинантова се държа със завидно хладнокръвие-само мигаше,докато я плюят. Препоръчвам само да поработи върху езика на тялото и да не гледа встрани и надолу,докато се оправдава-дори гьоновете в ЕП разбират,че лъже. Г-жо Росинантова, аз съм с вас! Вие заслужавате да сте сред европейците!

Модераторите, ало: откъде се пръкнахте, комуняги скапани?Не публикувате коментарите против змията Първанова, нали?Нещастници!

Змията Първанова съскаше с-с-с-с...Падналите от власт не се предават лесно.Докрай ще съскат, мръсниците...

Хубавото на този провал е че Бойко Борисов трябва от време на време да бъде чукван от ЕС по носа, за да не се самозабравя.В България можеш да смяташ че си велик, но тук става дума за съвсем други измерения и среда.

Nekompetentna i nezadovolena kandidatka.

А сещате ли се, ако примено я бяха утвърдили и беше станала еврокомисар, и тогава излезе наяве неоспоримия факт и се разбере истината, която всъщност всеки може да провери в публичния Търговски регистър? Тогава вече грешката, която сега е само резил, тогава вече щеше да е направо фатална - да мамиш толкова безочливо и то не на национално ниво, а на европейско! Това щеше да подложи на реални съмнения членството ни в ЕС, и то с пълно право. Как Европа ще допусне да бъде управлявана от измамници и хитреци на дребно. Каквото и да стане сега - да предложат друга кандидатура, или да преразпределят ресорите - ще е с по-леки последици, отколкото ако всичкия този цирк се беше разиграл постфактум. При всички положения обаче, България отново се компрометира и за сетен път подлага на съмнение членството си.

Изключително неубедително представяне и позор за България!!! За мен не е най-важен дебатът за финансовите интереси на Желева, но тя отгораряше изключително общо на конкретни въпроси, не успяваше да се вмести във времето и да си довърши мисълта и т.н. А за английския...ако ти е слаб даден език просто не говори на него. Имаше възможност да си говори само на български и да се възползва от превода.

Боклук ТИМ-аджийски! Това да не е да си купиш пост при ченгето Борисов.

Че Желева е хилава то се видя. Но това, което направи Първанова е национално предателство и ще им се върне отново на БСП като бумеранг!

Da vi eba mamata bulgaristanska kurventii

Бойко трябва да прибегне до кадровата банка на ДСБ!

Аман, в случая Желева. Справка БУЛСТАТ 102223914 в търговският регистър. А видяхте ли и името и подписа на ГФО в търговски регистър!По това време е била евродепутат. Маза е голямо