Коментари - Слабо се представили двама кандидат-комисари. Какво следва? | dnes.dir.bg
назад

Слабо се представили двама кандидат-комисари. Какво следва?

Завършилото тази вечер изслушване на българският външен министър и кандидат за европейски комисар Румяна Желева показа, че се очертават сериозни проблеми пред утвърждаването й на този пост от Европейския парламент.

Обратно в новината

Коментари - Слабо се представили двама кандидат-комисари. Какво следва? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ще бъда възможно най-толерантен към плюещите Румяна Желева. Мога ли да ви задам няколко въпроса: 1. Минавали ли сте изобщо на интервю за работа, избирали ли са ви измежду десетки кандидати, преди да бъдете назначени? 2. Имате ли езиковите знания на г-жа Желева? 3. Платили ли сте си всички данъци и осигуровки, вноски по кредити и прочие задължения? 4. Можете ли да запазите спокойствие и да дадете смислени, изчерпателни и точни отговори на емоционални нападки и двусмислени въпроси от по-висшестоящи? 5. Изцяло ли сте безкористни и не завиждате на близките и приятелите си, защото вие сте (примерно) мързеливи, социално слаби и безработни, а те са умни, работливи и със стабилни доходи? ЕДИНСТВЕНО АКО ОТГОВОРИТЕ С ДА НА ВСИЧКИ ТЕЗИ 5 ВЪПРОСА, ИМАТЕ ПРАВО ДА КРИТИКУВАТЕ Г-ЖА ЖЕЛЕВА!!! В противен случай сте поредните български неудачници, изпитващи неистова радост, когато някой свестен човек се провали, и то заради скалъпен комплот от комуняги! Или, което е най-вероятно, платени писачи на червените боклуци! Вървете на Уго си Чавес да ви девалвира тогава, но престанете да излагате страната!!! Затова, че СериГей НеСтаниШеф ви е платил по 50-100 лв., сте готови с коментарите си да продадете майка си и баща си!!! Срам и позор за България от такива като вас! And I'll say that the English of Mrs. Jeleva was on a very decent level and satisfactory enough for the Commissioners-design of International Cooperation, Humanitarian Aid and Crisis Response position. Anadın mu, sersemler!

Желева не просто се изложи, Желева НИ се изложи!

Не се коркай чадо, в Европа много добре знаят кои сме и що сме. Думите на Първанова с нищо не са опозорили народа ни, нейната партия в продължение на 65 г. не само ни позориха, но ни и съсипаха като човешки вид. Едно нещо обаче, не мога да не потретя за стотен път: Няма по-добра опозиция от комунистите, те са като трън в петата. Колкото по-често го вадиш от там, толкова по-чисти ще са ти краката. Както се подчертава и в дарвиновата, теория, и най-гнусното животно има свое положително основание за екзистенцията си. В това отношение съм на ваша страна скъпи червенотиквеничковче дерзайте, защото и най-големите демократи получават световъртение от славните изборни победи!

Не се коркай чадо, в Европа много добре знаят кои сме и що сме. Думите на Първанова с нищо не са опозорили народа ни, нейната партия в продължение на 65 г. не само ни позориха, но ни и съсипаха като човешки вид. Едно нещо обаче, не мога да не потретя за стотен път: Няма по-добра опозиция от комунистите, те са като трън в петата. Колкото по-често го вадиш от там, толкова по-чисти ще са ти краката. Както се подчертава и в дарвиновата, теория, и най-гнусното животно има свое положително основание за екзистенцията си. В това отношение съм на ваша страна скъпи червенотиквеничковче дерзайте, защото и най-големите демократи получават световъртение от славните изборни победи!

представила с един тан. Можеше да мине по-добре.

ами я четете чуждия печат. Там е казано повсемесно- Желева не показа познания в областта в която възнамерява да работи. това е важно. Другото е само за повече миризма. какво излиза. Жената нето е хубава нито е умна, нито е способна. Пълно опровержение на това че грозните били умни.

много точно. Желева не се представи добре. Бойко да си я отзове.

Пази боже сляпо да прогледа

Докато беше евродепутат, Желева беше човекът, който придвижваше компроматите по адрес на България и старото правителство. Окаляха България, за да дойдат на власт, но сега им се връща. Пожелавам й да напусне политиката още днес и повече да не се връща.

Да си покажем байганьовщината за пореден път пред Европа. Отново Алеко Константинов се оказва прав за народа си,все още властват онези думи,които преди 100-ца години той каза и написа. Време е да се осъзнаем, да приемем реалността и да не бъдем велики само на думи, време е за радикални действия, сега е моментът Бойко Борисов да отзове Желева и да докаже тезата си ,че всеки който се провини ще баде наказан. По-добре късно отколкото НИКОГА!!! А за Първанова думите са малко.Има мнение,не е съгласна с Желева, но да иде в Европарламента да позори целия си народ е недопустимо. Постъпката и е равна на престъпление и ето защо заслужава присъда - Обществено полезен труд и Публично извинение пред Всички Българи. С дълбоко преклонение пред паметта на Алеко Константинов Щастливеца ,който пресъздаде една непроменима реалност, от която вместо да се учим се преструваме ,че не съществува.

Както се е молил турчина:Аллах, дай ми акъла на българина, ама този, където му идва после.

Желева се изложи много, не знам защо Бойко смени Кунева, която беше от класа. Навремето в същата ситуация беше най-добре представилия се кандидат за комисар, стана европеец на годината, харесвана от цялата комисия и Брозу, с блестящ английски език и т.н. Желева е срам за Б-я и по-добре стана , че Първанова сега й извади кирливите ризи...

??????????????????

Простотия и пак простотия, та тази жена не знае членовете в бълг. език, та какви други езици,пак добре, че изтърпяха най-добрия й език-ЗАЕКВАЩИЯ!

Желева дълги години беше в Германия - тя знае НЕМСКИ. Не знам защо говореше на английски, който й е по-слабия език. Иначе е добре да се разплитат далаверите на еврочиновниците - български, италиански, белгийски и т.н. - няма значение от коя страна са - нали после ще управляват вас, всички в ЕС. Ако в България имаше такива изслушвания може би нямаше да си избираме хора като Румен Петков, Симеон Дянков, Божидар Абрашев, Нина Чилова, Олимпи Кътев и други такива карикатури на политици....

Най-бедната страна членка на съюза, с най-слабия кандидат, правите ли корелацията. Това е още един пример, кои се издигат в милата ни родина, после мързеливи сме били като народ. Не е така просто до всеки един отговорен пост в държавната администрация както и в частния сектор се домогват хората с връзки, а не умните. Докато това продължава ще сме най-бедните.

Нагла, нахакана ,неподготвенна и със самочуствие.Резил.

По-спокойно моля ви се! Никой в Европа не очаква от страна, която е на опашката, да излъчи нещо по-добро! На всеки е ясно, че колкото и да се напъваме, все ще се посерем!

Искам България да бъде защитена , т.е. Желева трябва да бъде избрана. ИТова несъмнено ще се случи, остава само горчивия привкус, че отново българи срещу българи се изправиха, както винаги е ставало в нашата история. ПОзор за онази безсрамница, накичила се като коледна елха, с доста охранени и виснали страни на лицето, която от една участъкова лекарка от Добрич се инсталира в ЕП по доста съмнителен, чисто женски начин.....

Не обвинявайте девойчето - тя направи каквото можа! Не знаела английски, укривала факти, съпругът и работи с бандити - голяма работа! Важното е, че никой не може да я обвини, че е направила кариера, минавайки през леглата на този и на онзи - твърде грозна е за това! А Бойко е душица - ще я направи посланик в Занзибар и там току-виж станала Мисис Свят!

Не харесвам Желева и не съм изненадана от представянето и. Не одобрявам поведението и на Първанова! Желева няма добър изказ на български език, а представям си как е говорила на чужд пре ЕП. Това не значи обаче че ГЕРБ са некадърни....ББ трябва да я отзове както си му е реда и на нейно място да предложат друг по кадърен кандидат. А защо не Кунева? Тя се представи блестящо......

Другарки и другари, нашата партия постигна невиждани успехи в борбата срещу посегателствата на ГЕРБ и опитите на Б. Борисов да представя добре България на международна сцена! Ура, другари!

Недостойно беше това, което стана снощи От една страна Първанова направи типично българска работа, а от друга Желева продължи серията издънки. Тя беше неподготвена, незнаеща, неможеща, неговореща добре английски и български и в крайна сметка се държа отначало уверена, че ще мине , а после паникьосано и нагло. Не може на такива постове да се слагат неподготвени, необразовани,/по специалността/,без необходимия стаж и задължителната аристократично елегантна визия. Дори и да я изберат ще бъде петно за нея, за Бойко и неговата кадрова политика и за България.

Започнаха да ни показват истината. Колкото и да ни е неприятно и болезнено тя е такава каквато заслужаваме.Нали ние си я избрахме с 39.70%.Сега ще си я търпим.Дано този който я предложи,слезе на земята и види реалностите,т.е. че хората с които се е обградил,не стават за това което си мисли.Освен ако не събира в партията си онези българи,които в Европа стават за разследване.

Нямам думи - нещата ама никак не вървят на добре!

Чок резил

госпожата ако си мисли, че със скъпарските си костюмчета и чантички, които размахва ще впечатли някого па макар и ЕВРОПА многооо се лъже.

Сексапилът на Антония Първанова победи антисексапила на Желева.

Този пост определено е за мъж, а не за жена. Непосилно трудно е, особено за този толкова тежък ресор,който са й възложили. Трябват твърде много качества, за да си външен министър или еврокомисар. Освен висок професионализъм и владеене на чужди езици, евродепутатът с претенции за комисар трябва да има вечатляваща визия като жена и излъчване, които качества в случая липсват. Само елегантна фигура и облекло не са достатъчни. Друга бележка, която имам е невъзможността на въпросната госпожа да контролира емоциите си. В това отношение не се справя добре.Маниерите и жестикулациите , които прави не са изискани . Въобще трудно би се възприела след всичко, което се видя...Николай Младенов би се харесал повече, жалко, че отново пропуснахме златен шанс. В другите страни за подобни постове се взимат образовани и красиви жени. При нас това не е така. Погледнете какви са депутатите- жени. По-добре фолк-певиците да бяха избрани. Поне ще гледаме красиви жени.Не трябва да се прави трагедия от неуспешното представяне на Р.Желева. Това е поредният урок за всички нас, които допускаме такива неща да се случват...

Навсякъде кадрови проблеми.

Ако някой познава ЛИЧНО Първанова,ще знае за каква стока става въпрос и как се върви нагоре по стълбицата.

Поредната мис БГ, която се излага пред света.

От цялата партия ГЕРБ лъха непрофесионализъм и некомпетентност...Ам как да бъде другояче,след като председателя им е такъв...

толкова ли в нашата държава няма един човек с добър английски ,трябва ли еврокомисар да срича и да не може да говори английски..трябва да знае минимум два езика-позор!

Излиза, както си и знам, че само царят може да работи с Европа. А забележете колко е оплют! Момчета и момичета българи, тук се иска интелект и аристократизъм. Иск се да си разъл с мисия. След това можеш да правиш и подбор, и политика, и да лобираш за страната си за бъдещето й... Не става по начина, по който нашите селяци искат. Трябва да се научат, че политиката е култура, концепция и визия, на които комунизмът не само не ни учи, а по-скоро е основният противник и убиец на тези качества. Струва ми се, че все още имахме нужда от човек в управлението, който не е разснал в болшевизъм и който не е учен по макаренковски. Огледайте се! Стъписайте се! Днес децата ни учат по макаренковския метод, а селекцията на лидерите ни става по комунистически критерии: момче, което да изглежда като наша момче, момиче, което да е наше момиче... а къде са умните момчета и момичета?! Ами те тук биват са подчинени на простаците и за това вече са в чужбина. Там други народи ползват качествата им, за да могат тези други умни народи да живеят по-добре. И НАИСТИНА живечт по-добре!!! Разберете, тъпи чутури и цървули!: трябва да излъчвате най-умните от всички, а не сбеподобните. Просто го разберете и ще тръгнем с такава скорост към добруване, че свят ще ви се завие от късмет. Защото късметът не е у комшиите, а в нашите глави.

Как може тази жена въобще да си помислиш да я предлагаш за подобна позиция. Ако някой забеляза лицата на изпитващите, те въобще не я приемаха на сериозно. Тя първо беше супер притеснена, неуверена, а и как да бъде като и липсва речник на български, какво остава на английски. Тя е най-голямата дупка в това правителство. Да си ходи в Нова Загора и да не излага България повече.

Какъвто е шефа и, такава и тя ... Само общи приказки и ала бала ....

Толкова ли нямаме бразовани хора, с МОРАЛ и без проблемни биографии?!

Жозе Мануел Барозу - Jose ????

ЖЕЛЕВА ЛЪЖЕ А ПЪРВАНОВА ЩОТО НЕ ЛЪЖЕ ЛИ ТРЯБВА ДА СИ ХОДИ. ИМА ЛИ ДРУГИ ЛЪЖЦИ В ЕВРОСЪЮЗА-ЕДВА ЛИ

поредното осиране.. яко при това. Желева беше казала, че Грузия е в Близкия изток....да беше понаучила география малко...

Гледах въпросната Желева по телевизията.Тя не може да говори по английски и да изразявя мислите си.Затова мина на български но това постоянно ъкане също не впечатлява.Просто не става за този пост за който драпа здраво.И за външен министър не става поради липса на образование.Какво гледа Борисон, да я отзове веднага да не се излага.Защото ако се задълбае по надълбоко ще се открият още кирливи ризи по времето когато беше в Труд и капитал- колко измамени и ограбени хорица има.Такова дебелоочие като нейното няма.

Като слушах какво става вчера в ЕП, се срамувах, че съм български гражданин.

От дебата - нито един конкретен отговор на зададен въпрос. Само увъртания. А за английския й - аре нема нужда... Никой ли не можа да я посъветва а отговаря само на Български! Ама то и Българския й беше един разбираем, разбираем...

За нас няма нищо изненадващо.Слаб лидер си подбира слаби кадри и това е резултата.

ЦИРК! НА ГЪРБА НА БЕДНИЯ НАРОД....И РАБОТА НЯМА....САМО ЦИРК!!!!!

Баси тъпите европейци - направили бивши комунисти - евродепутати. Да си умреш от смях. Тези са тотално неориентирани ..............

тази жена не умее да говори добре дори като министър; а като е била в Европарламента не успя ли да се понаучи, а и да вникне по-задълбочено в онова, което изискват на Запад- не общи приказки, а точни и ясни отговори, с ниво на висока компетентност

Желева впечетлява с елементаризма и наглостта си и се радвам , че някъде това може да бъде видяно. Професионализъм и комптентност - нещата, които липсват на много от днешните влестващи.

ан блок - и двете са национални предателки