Борисов обеща пари за тютюна, ама не сега
Тютюнопроизводителите протестират, защото ги карат. Това заяви във Враца министър-председателят Бойко Борисов по повод днешните протести на тютюнопроизводители.
Обратно в новинатаКоментари - Борисов обеща пари за тютюна, ама не сега | Днес.dir.bg
Коментари
Абе, аз как успявам да изкарвам пари! Никой не ми помага, а само плащам - данъци, осигуровки, ДДС и прочие! Значи издържам бая народ дето плаче за субсидии!Тия хора не разбраха, че няма значение колко се бъхтят, а как умеят да печелят и да работят умно! Като влязат в магазина дали ги интересува колко труд стои зад дадена стока, дали си представят тежкия труд на производителя - не! Интересуват се само от цената и качеството! Не се плаща за труд, а за продажба, за печалба! Когато клиента започне да оценява човешкия труд тогава може и да се променят нещата!
В края на мандата на предишното правителство се изредиха на протести, учители, милиционери лекари, пансионери. Всички под строй под мъдрото ръководство на тогавашната опозиция. Най активни инициатори бяха Костов и Борисов. Така, че няма нищо ненормално, ако тези протести се подклаждат от опозицията. Борисов не е уникален, че за него да важат други правила. И както винаги в това правителство всички министри говорят на различини езици.
Da, i na men obeshta da mi kupi kolelo AMA DRUG PAT!!! Smeshnik!!! Malko stachkuvat horata daje!!! Oshte moje!!!
Защо лъжат по медиите, че учителите, единствени в държвата ще вземат 13 заплата? Днес, на съвет ни казаха, че до този момент няма отпуснати пари!? Работя в елитно училище, в София, на делегиран бюджет. Взехме награда, пише го във фиша, много по-малка от минималната заплата и то, защото сме спестили от болнични! И на това сме доволни, предвид кризата, но защо цял народ пак ще се обърне срещу учителите, защо е тази манипулация, меко казано дезинформация. Повечето от нас, учителите гласувахме за теб, Бойко, за Фандъкова, сега какво става, кой лъже от националните медии? Бойчо, ти уважаваш учителите и те, теб, няма да позволиш тази грозна лъжа, моля те, оправи нещата, както ти, умееш, по мъжки!
ДОГАН(САВА) СИ ИЗПУСКА НЕРВИТЕ, ПОЧВА ДА ПРАВИ ПРОВОКАЦИИ КАТО ТАЗИ.. ДРЕМЕ МУ ЗА ТЮТЮНОПРОИЗВОДИТЕЛИТ - ПОКАЗВА МУСКУЛИ, ПОСТАВЯ ПОД СЪМНЕНИЕ ЕТНИЧЕСКИЯ МИР БЕЗ НЕГОВА ГАРАНЦИЯ.. РЕДОВНИЯТ НОМЕР! ЦЕНАТА ЛИ - ЗАПАЗВАНЕ НА ОТКРАДНАТОТО.. ТРУДЕН КАЗУС! Я ДА ТЕ ВИДЯ СЕГА, БОЙКО!? ИМАШ ЛИ СИЛИ И КУРАЖ ЗА ПОБЕДА НА НУЛА? И СТРУВА ЛИ СИ РИСКА?
България НИКОГА не е произвеждала качествен тютюн. Нащият тютюн е абсолютно треторазряден. Това, разбира се, не ме прави противник на простеста, напротив, гражданското общество започва от тук. Всички, които не са доволни от държавата, трябва да протестират. Така се прави в белите държави.
Е, какъв е тоя бизнес - дотации, осигуровки на 65 лв и вечно рев за пари! Това ли е най-важно - тютюна! Такива губещи и фалшиви бизнеси се издържат от умеещите да печелят и работят! Ами ако всички зяпнем за субсидии! Тия хора си въобразяват, че вечно ще вършат едно и също - никакъв кръгозор, никакво желание за промяна и развитие! Откога им се говори, че субсидиите спират - поне от 5 години, но освен да реват явно друго не са направили! Твърде много прослойки ревнаха за пари - а кой ще ги изкарва!
Не знам??, Бойко какво обещава на тютюнопроизводителит Едно мога да кажа!!! никой не намери сили, да обясни на тези хора, че производството им е неконкурентно способно. От години ги подкрепят и изкупуват тютюна им. Това става чрез държавната Булгартабак. Това е, големият проблем!!! Държавата ги финансира от данъците на всички ни. В същото време, лансирайки Булгартабак, поставя всички останали играчи на пазара в неконкурентни условия. Поради тази причина преди дни Бритиш Америакн Табако, се изтегли от България за втори път в рамките на 15г. Познайте дали ще стъпи отново на нашият пазар, докато ние сме живи. 300 човека без работа, 300заплати по 1500лв-минимум, на реални осигуровки. Огромни загуби на фирми доставчици, 10 склада( по малко). Автомобили, косвени разходи които захранват стотици фирми. По няколко милиона преки инвестиции на година. Най-важното-ноу-ха Това е резултат от държавната намеса в бизнеса с тютюм и цигари. Докато не приватизират този сектор, ще бъде така, популизъм, популизъм и пак, популизъм!
Чудим се, де ни отиват парите от цигари, та програмисти и прочие да обясняват, че труда на тютюнопроизводителит не струвал....мда
Тези са от лошия материал и за ГЕРБ няма да гласуват. Те, подобно на лошия материал на БСП-то си знаят едно - гласуват за нашите. Така че от електорална гледна точка ББ няма от какво да се притеснява - по случайност някой от тези може и да гласува за ГЕРБ ако обърка дължината на клечката която са му дали да намери номера който да задраска. Тези хорица не са виновни. Но докато не им уврат главите че да се гласува за ДПС е вредно и опасно ще страдат. И само чрез страданието могат да дойдат до великото прозрение че има и други партии. И че ако се гласува за тях не само не е опасно, но може да бъде и полезно за самите тях. ББ нищо не е обещавал на тютюнопроизводителит - обещаваше им Доган. И сега да си търсят премиите от него. Ако трябва да го линчуват. Ясно е че БСП и ДПС клатат лодката. И сега е момента ББ да ги удари здраво. Защото тези мушмуроци само от бой разбират - бой по чугунените глави, докато започне да им влиза нещо. Че той, зер народът добре го е казал: Хуй да е да му го вкараш, акъл не можеш
към всички,които не са съгласни с протестиращите: ТЮТ СА ПРАВИ И ОБЯСНЯВАМ ЗАЩО: Държавната премия за произведен и предаден тютюн е част от цената на тютюна. Премията представлява около 7% от събрания от държавата акциз върху произведения от тези хора тютюн,т.е. тежестта не пада върху всички данъкоплатци,а само върху тия които пушат!Справедливо,на като премията е част от цената/и то около 60%/,нали си представяте как биха реагирали всички,които са на заплати,ако им плащат само 40% от заработената заплата?!?!? До сега в България няма нереализиран тютюн,т.е. хората си искат цената на произведения от тях тютюн,за който няма проблеми с реализацията му.Ако нямаше пазари за тютюна - О.К.,казваш,че това което си произвел няма кой да го купи,и затова няма и за теб! АКО ПРАВИТЕЛСТВОТО НЕ ВЗЕМЕ АДЕКВАТНО РЕШЕНИЕ,ЩЕ СЕ НАЛОЖИ НА Г-Н БОРИСОВ ДА ОБЯСНЯВА,ЧЕ НЯКОЙ НЕ МУ Е КАЗАЛ ЦЯЛАТА ИСТИНА. А ЧЕ 200000 ДУШИ НЯМА ДА СЕ СЪГЛАСЯТ ДА ОСТАНАТ САМО С 40% ОТ ТОВА КОЕТО СА ЗАРАБОТИЛИ,Е ВЪН ОТ ВСЯКАКВО СЪМНЕНИЕ. ТАКА ЧЕ ДА СЕ ГОВОРИ,ЧЕ НЯКОЙ ПОДКЛАЖДАЛ ПРОТЕСТИТЕ...Е ПРОСТО НЕСЕРИОЗНО!
ДОГАН СИ ИЗПУСКА НЕРВИТЕ, ПОЧВА ДА ПРАВИ ПРОВОКАЦИИ КАТО ТАЗИ.. ДРЕМЕ МУ ЗА ТЮТЮНОПРОИЗВОДИТЕЛИТ - ПОКАЗВА МУСКУЛИ, ПОСТАВЯЙКИ ПОД СЪМНЕНИЕ ЕТНИЧЕСКИЯ МИР БЕЗ НЕГОВА ГАРАНЦИЯ.. ЦЕНАТА ЛИ - ЗАПАЗВАНЕ НА ОТКРАДНАТОТО.. ТРУДЕН КАЗУС! Я ДА ТЕ ВИДЯ СЕГА, БОЙКО!? ИМАШ ЛИ СИЛИ И КУРАЖ ЗА ПОБЕДА НА НУЛА? И СТРУВА ЛИ СИ РИСКА?
унишожете и това производство! Бълга от износител на висококачествен тютюн, познат и търсен в цял свят вече е вносител. Индия, Зимбабве, Бразилия, САЩ и др. произвеждат и процъфтяват - дреме им за директивите на ЕС. Пушило се е, пуши се и ще се пуши! Само че БГ тютюни - не, Булгартабак - не! Паричките ще лапат Филип Морис, БАТ и другите големи монополисти които плащат където трябва и диктуват играта. А БГ - производители - да духат супата.
Това се очакваше. ДПС са мръсници. Да ги види Б.Борисов и да прецени как адекватно да стопира подривната дейност на тази терористична организация ДПС!!!
тия хора работят и си искат парите,кво като има и турци между тях,поне не се записват за помощи за безработни като циганите например
Бойко , научи нещо умно от комунистите ! Хората от министерствата , особено земеделскот ТРЯБВА ДА ХОДЯТ ОТ СЕЛО НА СЕЛО И ДА РАЗЯСНЯВАТ НА ХОРАТА ПОДРОБНО ВСИЧКО НА РАЗБИРАЕМ ЕЗИК !!!!!!!!!!!!!!! Тогава няма да има протести!
Не са само тютюнопроизвовителит Не са взели заплати и в БДЖ. И ветеринарите-те пък горките от 6(шест) месеца не са взели стотинка.Министерски съвет са си взели заплатите, магистратите са си взели заплатите.Това значи , че на никой не му пука за обикновените хора, това значи дебелоочие и наглост.....
като чета коментарите по други статии обикновено има няколко които пишат - платените коментатори на бсп пак се включиха . не мога , а и не е правилно такова определение - писачи на бсп , на сдс , на герб , на дпс или на други политически формации , но ГОСПОДА всеки очаква да бъде платен труда му и асо преди 8 месеца стачкуваха животновъди , защо сега да нямат право на стачка тютюнопроизводители ? всички ГРАЖДАНИ на РБ нямат ли равни права ? не усещате ли , че делейки хората на социалисти , гербери , депесари , и др. вие действате по комунистически , тоталитаристки и ако вчера вие сте се усещали пренебрегнат икономически и политически , то днес вие пренебрегвате други по същия начин . с какво тогава ББ е различен от предишните управляващи , освен че напоследък има повече обири ?
Да се преквалифицират и да си сменят производството! Това им се говори от колко години вече. Бъдеще тутуна нама, това трябва да е ясно на всички. Бойко пари да не дава, а даде за здравеопазването, щото зарад тез селски бизнесмени сме на първо място по белодробни ракови заболявания.
ти защо като работиш този месец не си чакаш заплатата в средата на другата година-хората от това си хранят децата
Да играе сопата не искат ли? Кой им е виновен, че труда им не струва пукната пара и имат нужда от дотации, да се бяха хванали да вършат нещо друго, вместо да садят тютюн. Да взема аз да протестирам да се дотират всички програмисти на брой написанои програми? Че и 80 милиона им заделили, ужас!
За информация на форума - тютюнопроизводителит в България не само лица от турски произход. Целта на новите управляващи е да закрепят позициите на вонистелите на тютюн ликвидирайки родното производство. И това не са просото приказки, това е горчивата истина, която вече гледахме за различини производство години наред.
Поста на Борисов изисква първо да мисли, после да обмисля и чак накрая да говори. Това с пълна сила се отнася и за кабинета му. Писна ми на единия ден да слушам едно, на другия ден друго, а на третия ден - трето. Това граничи с празнодумство.
ББ, ч си налягай парцалите и спри да играеш танго с БСП и ДПС. Или си с тях, или с нас- с българите!
Майко мила , как може ДПС да са толкова нагли , нестига че окрадоха държавата ми сега и нахъсват хората да протестират.
Бойко, знаем че ДПС бута този митинг БСП също и знаем, че всичко е свършен факт подпечатан от ДПС и БСП кво им обясняваш да си се сърдят на тях.
Тати ще ми купи колело, ама друг път. / от филма Куче в чекмедже. Нищо ново под слъпцето!/
Тати ще ми куупи колело, ама друг път. / от филма Куче в чекмедже. Нищо ново под слъпцето!/
Те пък да му обещаят да гласуват за ГЕРБ ,ама не на изборите,а с една година закъснение.
ще го ядат големия..тютюн, май! По Нова ТВ показаха как са се разпасали дерибеите там, как нахално и арогантно се държат и си позволяват да се подиграват. Сега, когато виждат, че иде възмездието вдигат хорицата. Ще има видов ден, депесари, ще има!
Бреей,не думай?!Нямали бъдеще цигарите? Изтрезней и се разходи до най-близкото училище.
Това друг път - не сегаси е запазена марка на Бойко - нещо да е свършил, даже и един пожар не е загасил...мисля, че е на финала, вече осъзнава,че не може да се справи с поста, който пое и сам ще си подаде оставката - иначе рискува да стане съвсем за смях