Борисов обеща пари за тютюна, ама не сега
Тютюнопроизводителите протестират, защото ги карат. Това заяви във Враца министър-председателят Бойко Борисов по повод днешните протести на тютюнопроизводители.
Обратно в новинатаКоментари - Борисов обеща пари за тютюна, ама не сега | Днес.dir.bg
Коментари
За розовото масло премии няма,защото се произвежда и потребява в ограничени количества,предполаг и малко хора са заети в това.За млякото и сиренето-то остана и премии да им дават за тези ментета.
Гледах един репортаж за тези, които работят тютюн. Тежък, неблагодарен труд. Хората - обезнадеждени. Тъй че, г-не Премиер, карали ги -не карали, трябва тези хора да си вземат, и без това твърде малкото пари, за да живеят някак. Какво да работят. Хайде, правителството, намерете им друго препитание!
Господа, аз от от осем годишна възраст се занимавам с тютюнопроизводство. Напротив не съм неграмотен, а с висше икономическо образование и от турски произход. Никога не съм делял хората по етническия им признак. Хубаво е веднъж завинаги да разберете, че първо съм гражданин на Република България и след това съм гражданин на Европейския съюз. Не е хубаво да подценявате етническите турци в България. Сред тях има образовани лица на европейско равнище. Като си турчин в България, това не значи, че си електорат на ДПС.....
Boiko Borisov i negovite momcheta usileno sasipvat balgarskoto zemedelie!A sto se otnasja do tjutjunoproizvodstvo kato che li se nakazva umisleno elektorata na druga partija,zastoto e nemislimo da se unistozava takav dohoden podotrasal na seslkoto stopanstvo.Ta taka che g-n Borisov molja Vi pomislete, vse pak sme v evropeiski sajuz i se iziskva pone malko prozorlivost!
от пишещтите във форума има ле някой който е тютюнджия,,,,,,,,,дп бсп герб рзс,,,,,,,,всичките са мафия в парламента ,,,,,,,,народа,,,сме ,,простичките хора,,,,дето ни лъжеха с трохите от тях до сега ,,а сега и трохи няма,,,,,,жалко за нас ,,,,,,всеки депутат,,,за да етам е бизнесмен КРАДЕЦ НА НАРОДА,,,,одяхо се толкова много всичките ,,,от няма за какво вече взеха да обсъждат в парламента за половете и гащтите и за интимните и ще го решат наистина пак на гърба на народа ...жалко за нас
Господин премиер министър, сине Бойко, Ние българите имаме голям късмет,че Бог е избрал тебе за ръководител на българите. Пожелава ви Весела и честита Коледа!!! Пише Ви една нещастна майка на която е откраднато детето. На себе си си пожелавам,вие да ми помогнете да си намеря детето и да срещна двамата си сина,да знаят ,че не са сами на този свят. На целия български народ пожелавам също Весела Коледа!!! Нека 2010 година да бъде победоносна за Вас г-н Борисов и да бъдем по-добри и мтого щастливи Юлияна Гианти
Това е лъжа. Нашият тютюн се е славел. Българси тютюн е било нещо като Хаванска пура. Но че сега произвеждаме лош - е вярно. И че доганасвили сам си натресе хората и сега ги изкарва на организирано мероприятие - това го знае всяко дете. Този митинг обаче е насочен за ретранслация към Европа. Сиреч - театро за ЕС.
Зад всичко ставащо с тези бедни хора стои Доган но стиска ли ви да се справите с него ??? ЗАЩО ГО ОСТАВИХТЕ НЕОБЕЗПОКОЯВАН???
Спокойно ще пусна парите не само за тютюна, но ще отпусна и за пътувания на българина до най-близката галактика.Обаче първо трябва да ви оправя по моя начин. Аз съм преродения хан Крум затова ми слушайте още глупостите.:)
awe vie balgarite mnogo ste prosti ve,ama mnogo we.Takiva razsajdeniq prosti,tapi ,bez umisal nqma.Kakvo vi DPS we pomqri stiga ve4e we promiti mozaci ,tazi omraza kam turcite vi uni6tojava eii i zatova ne mojete da naprednete.Vie znaete li kolko Bulgari rabotqt tyutyun we ,policai,u4iteli i t.n.Rabotqt zashtoto edna zaplata ne im stiga za izdrajkata na edin student ,a pak nqkoi semeistva imat po 2ma studenti,uchenici i t.n.Kak moje da nare4ete tezi hora negramotni we ,polovinata sa turci polovinata bulgari ,grajdani ,koito si iskat parite ,koito sa gi izkarali s potta si na 4eloto i sa se machili cqla godina.A ne kato vas kradliva paplach ,koqto pishete samo gluposti i se podigravate s horata pseta mrasni.Vinagi 6te vi izpolzvat maloumnici takiva.Spored men B.Borisov e idealniqt premier za bg i Volen siderov za preziden i shte se pokaje liceto na bulgariq v celiq svqt.Prost premier s o6te po prost prezident sledovatelno prost narod.(divaci ,kradci,apashi ,razrushiteli.)
Доста добре организиран протест - тематични лозунги, правени по поръчка плакати.......много работа е паднала по организацията. Липсваха само Меди Обръча и Серж с мотрисата.......
всички тютюнопроизводители са убийци и живеят на гърба на милиарди убити люде и разбито здраве на оше толкова искат хем да ни тровят хем да им плащаме за това, мерзавци
Що се нервите. Що.И какво ще стане.Нищо ново. Таз картинка сме я виждали вече. И Всеки си прави обяснения. По Коледа да я даваме по кротко.Това ми е скромното мнение.
Всички тютюнопроизодители са убийци! Премиите се спират защото това е болест, от която не само пушачите страдат ами и непушачите! Който отглежда тютюн е време да си намери друга работа, защото тази няма бъдеще и с протести и без протести цигарите нямат бъдеще никъде по света!
Това не е правителство! Откакто са дошли на власт никакви разплащания към фирми не са минали! Ще докарат фирмите до фалит, а оттам ние, обикновените хора, ще бъдем на улицата! Но на тях не им пука - нали си взеха увеличени заплати, бонуси по Димитровден, коледни... Нищо, че се подиграха с пенсионерите и на около 1 млн. души раздадоха по 25 лв., като същия фонд от 25 млн. лева бяха раздадени в съдебната система по 5 бона на човек! Къде е мисълта за социалния статус на българина? Те умишлено водят хората към мизерия и лошото е, че хич не им дреме! По същия начин са и тези хора, които разчитат на тютюнопроизводството същото е и със снегопочистването, с намаления списък на лекарствата от здравна каса, лекарства за онкоболни и с какво ли още не! На цялата тази мизерия всичко се вдига - данъци, такси, глоби, такси детски градини... Е, кажете ми, за какво изобщо говорим!
Бат Бойко обещава и дава, ама друг път. Така и на мен тате ми купи колело, не се отчайвайте лапнишарани!
баси и балъците.Ми да садят трева.По-надалав е.А иначе за какво да се дотират Българските цигари, цената им е колкото на вносните. Rothmans - най-добрите цигари, които могат да се купят с пари. Еа уево.
От де да има пари нали прибраха кинтите от Булгартабак дето уж комунистите бяха откраднали .
Идва края на бизнесът с отрова. После се чудим защо децата пушат. Ами то цялата страна проидвежда тютюн - нормално да пушат.
Всички тук сте като мен,ама на Бойко му викам браво по глупав си от мен!!! Не знам догодина по това време какво ще приказва този човек!!!!!!!!!!
Доста бързо лъсват основоположни истини за целевото селективно субсидиране на база пари, окрадени от нас и от къде ли не . И понеже дори и в тази своя версия, пишман-националистич сценарий за запазване на т.нар. наши предприятия/индустри (не за друго, а за да доразширят пеликанщината на отявлени наши шмекери) се спука като балон (натъпкан с .) - вероятно ще трябва да се помисли за наистина добри фигури, а не сценарист-статисти . .иначе - впечатляващи плакати и средства за митинг (т.е. финансови възможности) се вижда че имат нямащите по снимките (и грамаж де)
ББ е абсолютно прав! Този тежък и вреден тютюн няма пазар! Половината Африка го произвежда без пари. Тази година някои страни в Африка произведоха над 60% повече отколкото може да се изкупи. От същия тютюн, дето го отглеждаме и тука. Ако направим един референдум за Булгартабак какво ще стане. Досега червените мобифони като Корделия Нинова, Кирил Добрев, Николай Малинов и други пазиха и доиха Булгартабак и се хвалеха по предизборни събрания стова. На практика се хвалеха как с парите на всички данъкоплатци поддържат турското население да си седи по къщите и да гласува послушно за ДПС и БСП, разбира се. Подобно политически мотивирано субсидиране с парите на данъкоплатците е неморално. И Европа няма да ни прости с едната ръка да вдигаме акциза на цигарите за здраве, а с другата да ги субсидираме за да се тровим! Да не би цигарите да се ползват за лекарство? Или аз нещо не съм наред, а?
Повече глупости не ми се слушат!!! Това Няма пари ужасно се изтърка... Истината е проста и прозрачна, поне за мен: Пари наистина няма много много, но след тези спестявания от Бюджета пак ли няма??? Е, има, ама нали и управляващите трябва да откраднат нещо, мамка им бандидтска... Дайте да ги свалим тия и да сваляме всеки на това място веднага, след като се покажат крадци! За 4 години може 5-6 правителства да паднат, ама какво от това?? Иначе много се крадееееееее :-((
Г-Н БОРИСОВ,ПОПИТАЙТЕ СЪВЕТНИЦИТЕ СИ/НЕ,ПО-ДОБРЕ ПЪРВИЯТ СРЕЩНАТ!/,ДАЛИ ИМА ПРАВИТЕЛСТВО КОЕТО МОЖЕ ДА СЕ ПРОТИВОПОСТАВИ НА 5% ОТ РАБОТЕЩИТЕ В СТРАНАТА?!? ДЕЙСТВАЙТЕ НА МИГА,НЕ ЧАКАЙТЕ! ОСВЕН,ЧЕ НЯМА ТАКОВА ПРАВИТЕЛСТВО,НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ ХОРАТА СА ПРАВИ!
Вижте снимките и забележете плакатите от протеста колко ПРОФЕСИОНАЛНО са направени. Тези бедни и неграмотни хора никога сами не могат да докарат толкова представителни и ОТПЕЧАТАНИ / не на ръка/ плакати. И колко много знамена. Кой ли е платил и организирал това? Разбира се отговорът е ясен -ДПС. Ясно е кой клати лодката.
Господа, за да са законни тези искания и протести е нужно да са свързани с договор. Тютюнопроизводителит могат да имат договор, свързан с исканията си, но с кого са се договорили и имат ли го наистина? Кой се е договарял от тяхно име? Договорите имат страни и страните в тези договори не трябва да са обозначени с абстракции държавата и съюзът на тютюнопроизводителит (на всичките ли?! Хайде де!), а с организации с необходимата в съответната област правна отговорност, в случая и парична. В договорите по закупуване и продаване е редно да има неустойки за неизпълняване на задълженията. В текста предложен ни тук не се посочват нито договори, нито страни, нито пък се казва има ли в тези договори посочена неустойката блокиране на магистрала Тракия, и в частност - блокиране на Иван или Али, които са а пътуващи по своя воля и с гарантирани права на свободно движение човеци, а не са държавата и съмнително държавната фирма Булгартабак. Да, тютюнопроизводителит имат и законно и нравствено право да протестират срещу държавата, но само ако посочат, че действието е протест, че го извършват те, а не анонимна група личности, че са тежко засегнати техните права, а не мераците на други, че представителите на тютюнопроизводителит са наистина техни представители, а не самоупълномощили се личности, и ако правата им са засегнати вследсвие на нарушаване на договореното ОТ ДЪРЖАВАТА. Да се споменава нещо такова? Не! Какво се споменава? Някой иска пари, не е известно кой и кого представляващ, но пък е ясно колко процента от НЕИЗВЕСТНА сума иска, и е ясно, че иска от държавата неизвестната сума пари. Защо неизвестна сума ли? И това е ясно. За да вземе много за себе си и да даде малко на тютюнопроизводителит Защо е неизвестен ли? И това е ясно. Защото е крадец. Да сте чули за явен крадец? Има и други определения за мошеничество с използване на тъмно на бедните хорица, но и това го бива, нали? А не е за пръв път! А може би тютюнопроизводителит трябва да протестират срещу тези, които са ги представлявали и подписали договора? Я да видим, кои са тез!
В турски говорящото Министерсктво на земеделието миналата година дадоха 42 млн субсидии за тютюнопроизводители и 2млн за млекопроизводители. Ха преценете сега - кое производство е по-важно за обществото. И защо беше направено такова разпределение, както и кои са протестиращите.
Ще ядат дървото турците скоро време,ако бях на мястото на ББ щех да пратя всички отряди на качулките и ще изтегля медиите надалеч.Протести ли,бой до насиране.Мръсна шибана сган - само як бой ги оправя.Пък нека се пробват да правят размирици да видят къв ще го ядат тогава.
da napravqt proverka na transportnite firmi koito gi dokaraha na magistralata da vidqt ot kade sa parite za benzin i za nafta na reisovete kato nqmat pari koi gi plashta transporta ???????????
А защо Българско Розово Масло няма премии , да не говорим за киселото мляко и сирене , дали защото се произвежда от Българи ....................
Борисов,Борисов!!!Ни няма да я свършите.Само слушам от месеци наред как заловили еди кой си и какви измами са разкрити.Това и баба ми го знае.Но на мен лично като млад човек ми омръзна да слушам за това.Дотегна ми да плащам луди данъци за какво ли не и да карам новия си автомил по мизерни пътища обхванти от дупки до коленете.Омръзна ми като падне първия снаг на следващия да ходя като пингвин из улиците за да не се притрепя някъде за да стигна с 1час закъснение на работа за да изкарам заплатите на държавните ви служители.Оправдания не ми се слушат.Не хвърляйте прах в очите на хората с това кой сте заловили, а се заемете с проблемите като здравеопазване,социа полтика и други,защото не е далеч деня в който на много млади хора ще им писне ще стегнем куфарите и ще се махнем от тук.Опитайте се поне за запазите и малкото качествени хора,които за сега са тук.Иначе ще останат само пенсионери и роми.
MNOGO PROSTI MINISTRI BEIII NAVREMETO EVROPA E DAVALA DOTACII ZA TUTUNA AREEE TVA VECHE NE E DARJAVA A BATAK. NE GI E SRAM MINISTRITE ZATRIHA I ZEMEDELIE I PROIZVODSTVO. NAPRAVIHA NI ROBI .
Имате ли представа, че в някои райони на България, след като унищожиха всякави производства /приватизации, които не работят/, хората нямат поминък. Земеделието е единствената алтернатива, но на полето. В планинските райони на Родопите например, само тютюн и картофи виреят. С какво, чиновници драги - пишещи на топло пред компютрите си, според вас тези хора трябва да се изхранват? Да дойдат в София ли да търсят работа. Държавата не мисли за тях, останалите също. Тогава защо ги упреквате? Пустодумци!
СЪЖАЛЯВАМ, но НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА тютюна!!!! Да се преорентират на картофи или да си размърдат мозъка за производството на нещо друго! ДЪРЖАВАТА трябва ДА СПРЕ ДА СЕ ЗАНИМАВА по какъвто и да е начин С ПОДПОМАГАНЕ НА ТЮТЮНА, защото освен всичко мен не ме подпомага по никакъв начин! Все пак съм полезна , а тютюна в повечето случаи е вреден!
ПРЕДЛАГАМ РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА ДА СЕ ЗАКРИЕ МИНИСТЕРСТВОТО НА ФОНД ТЮТЮН ТЕ И БЕЗ ТУЙ НЕ ЗАЩИТАВАТ ПРАВАТА НА ТЮТНОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ И С ТЕХНИТЕ ЗАПЛАТИ ВИЖТЕ КОЛКО ИКОНОМИИ ЩЕ ИМА ОТ ЗАПЛАТИ НАЕМИ ТОК ВОДА ИТ.Н СИГУРНО ЩЕ Е НАД 50МИЛИОНА А ГОСПОДА