Всички сметки се плащат на едно гише от март
От март следващата година гражданите ще могат да плащат сметките си на едно гише в пощенските клонове в цялата страна.
Обратно в новинатаКоментари - Всички сметки се плащат на едно гише от март | Днес.dir.bg
Коментари
Първо - трябва да се създаде видимост за прогрес в обслужването, второ - да се усвоят средствата, трето - да се съдава у гражданина усещането за неговата нищожност и безправие, четвърто, пето и т.н..... все улеснения отвсякъде. Само едно не се знае - дали догодина на хората ще стигат парите за сметките? тъжно
Грамотните хора отдавна се разплащат електронно за битовите сметки, и без това още малко ще издадат дебитни карти за посещение до кенефа, не помня откога не съм ходил на гише да си общувам със злобни комуняро-лелки...
ТОВА, КОЕТО Е ФАКТ ОТ ДЕСЕТКИ ГОДИНИ НАВСЯКЪДЕ, ИЗВЪН ТЕРИТОРИЯТА БЪЛГАРИЯ, ТУК СЕ ПРИЕМА И СЕ ПРЕДСТАВЯ КАТО ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ЖЕСТ НА ВНИМАНИЕ И ГРИЖА КЪМ БЪЛГАРИНА ,ОТ СТРАНА НА ПОРЕДНО УПРАВЛЯВАЩИТЕ. ЧЕТА И НЕ ВЯРВАМ НА УШИТЕ СИ - ВСИЧКИ СМЕТКИ ЩЕ СЕ ПЛАЩАТ НА ЕДНО ГИШЕ - ОЗНАЧАВА ДВОЙНО И ТРОЙНО ПОВИШАВАНЕ НА ПЛАТЦИ НА ГИШЕТАТА, А СЕ ГОВОРИ ЗА СЪКРАЩЕНИЯ В СИСТЕМАТА? ГОВОРИ СЕ ЗА СОФТУЕРНО ОБНОНОВЯВАНЕ, РЕМОНТ НА КЛОНОВЕ И ПОДНОВЯВАНЕ НА АВТОПАРК И В СЪЩОТО ВРЕМЕ - НАМАЛЯВАНЕ НА РАЗХОДНАТА ЧАСТ НА БЮДЖЕТ??? НАКРАЯ, ВСЕ ПАК ДА НАПРАВЯ ПРЕДЛОЖЕНИЕ - НЕКА ВЪВ ВСЕКИ КЛОН ( И В МАХАЛИТЕ) ДА СЕ ВЪВЕДЪТ ПОС-ТЕРМИНАЛИ ЗА БЕЗКАСОВО ПЛАЩАНЕ.
Това са големи простотии! За 4,7 млн нищо не могат да направят и това го знаят и децата. А що се отнася до софтуера, да не играя лош пророк, но НИКАК не вярвам, че ще работи коректно. Ще си платим софтуера с данъци, а после ще доплащаме с висене по опашки от неработещ софтуер. Така е в полицията, така е в агенция по вписванията, съшото е дори в някои банки. И кога ще осъдят някого, който е изработил и оня който е приел неработещ софтуер?! Борисов създаде практика да съдят за лошо изпълнение на пътища. Сега нека практиката да бъде продължена!
Ужасно е наистина да пращаш колет по пощата.Толкова бланки трябва да попълваме,че си намразвам името което трябва 4 пъти да напиша и всички мои данни.Това е защото не само са нагли ,неграмотни и неучтиви служителките на гишетата,но е не са мръднали в обслужването си от преди 50 години.Една дата си пропуснал в бланката и те връщат вместо да напишат всичко те,нали на колета си написал получател и подател.ЕГН и лична карта всичко трябва да се легитимира.Накрая, сякаш е геройско постижение,си тръгваш изпотен ,притеснен,увикан от най омразно гише на пощата-колетното.
АБЕ ХОРА,НАУЧЕТЕ СЕ НА ПРАВОПИС И ПРАВОГОВОР И ТОГАВА ПРЕТЕНДИРАЙТЕ ЗА УСЛУГИ И ТЕМ ПОДОБНИ,НИМА АКО ДИЙДЕМ НА ВАШАТА РАБОТА - ВИЕ СТЕ БЕЗГРЕШНИ И ПЕРФЕКТНИ В РАБОТАТА СИ,НЕ ПОЧИВАТЕ,НЕ ПУШИТЕ,НЕ ПИЕТЕ КАФЕ А...... ЩО СЕ КАСАЕ ДО КАРТОНЧЕТА ЗА ТОКА - ТОЛКВА ЛИ ТЕЖАТ,ЧЕ НЕ ГИ НОСИТЕ ИЛИ ПРОСТО ДА ИМА С КАКВО ДА СЕ ЗАЯЖДАТЕ -КОЙТО СИ Е ИЗРЯДЕН ЗА НЕГО НЯМА ВЪЗРАСТНИ И ТРОМАВИ СЛУЖИТЕЛИ - ИМА САМО ЛОШИ КЛИЕНТИ. ПЪК КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА- НИКОЙ НЕ ВИ ВИКА,ХОДЕТЕ СИ ПО-БАНКИТЕ.
Българските пощи са най-необновената и най-нереформираната структура в днешна България. Особено след като се отдели БТК преди повече от 15 години, пощите не се промениха изобщо. Говоря преди всичко за служителите и за ръководителите им. Винаги са лежали на нечий гръб - първо на държавата, после на БТК... Като им погледнеш само гишетата, оборудването и самите хора зад гишето направо да ти се отще да те обслужат. Тия хора нямат клиентите за нищо друго освен за обекти на които да избиват комплексите си. По татово време всеки знае истината за селските онбашии - кмета, попа и пощажията. Да, но отдавна това време е в миналото, но голяма част от служителите на пощите са с този манталитет. За съжаление е така. Добре,че вече има други куриерски услуги, частни доставчици на пресата, и безкасови плащания, преводи и получаване на пенсии. Но за съжаление описаните нови съвременни услуги се използват предимно от млади хора. А обикновено пощата я свързваме с обслужване на пенсионери. Те са сякаш от друг свят - стоят, чакат, не смеят да си потърсят правата като клиенти защото веднага ще бъдат нахокани и наругани. И видиш ли - пак ще дойдеш другия месец и му мисли...
Отивам оня ден да си плащам тока в пощата - 10 минути служителката докато извърши всичко , после едно чаканеее..... докато се актуализира информацията и излезе касовият бон, ужас... За толкова време на касата на енергоразпределителн дружество щяха да минат посе 5 човека... Ето на това се казва - УЛЕСНЕНИЕ Но какво ли се чудя миналия декември докато си купя винетка чаках повече от половин час, а пред мен имаше 6 души.....
Не знам как е дошла в главата на г-н Керемедчиев тази брилянтна идея за сметките по гишетата,но как би отговорил на потребителите като мен,на които почти ежедневно и целогодишно ни се налага да ползваме услугите на гишетата за изпращане на пощенски пратки,а не за плащане на сметки...Проблемът е ,че ако и сметките могат да се плащат по итернет или по банков път,няма как да изпратя колет до чужбина по банков път,а се налага да чакам на опашка бабите,дето плащат сметките на комшийките от града,че и от село!!! Дано някой помисли и за специализирано гише,на което да се приемат само колетни и писмовни пратки! НАДЯВАМ СЕ!
ако с 4.7 млн. лева обновят и клоновете и автопарка и инвестират в нов софтуер, трябва да ги обявят за ВЪЛШЕБНИЦИ. но тъй като това няма как да стане, по-вероятно е след известно време да бъдат обявени за поредните ....
супер.Най-накрая ще разкарат гадните, смотани и бавни пенсии от гишетата, дето дишат вече на акумулатори и се носят , като народна песен.
МЕНЕ ТЕЗИ РАБОТИ НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ ! ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ В НАШЕТО СЕЛО ИМА САМО ЕДНО ГИШЕ. СТОЯ СИ ДО ПЕЧКАТА, ПИЯ СИ ВИНОТО, ХАПВАМ СИ МЕСЦЕТО И НИЩО И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ СЪБОРИ !
уважаемият господин първо да нау4и служителките си да работят, а не да ми обясняват, 4е няма да търсят сметката ми за ток по адрес, защото... на4алникът не ми е наредил. Примерът е от Втори клон в гр. Русе.
От доста години плащам всички сметки в epay.bg. Не мога да разбера пощите какво се хвалят толкова.
За улестнение на гражданите всички сметки да се плащат във банките като допълнение . Не във банките, а в БАНКАТА.Всички се сещат коя е банката.
Няма по туткави и бавни служителки от пощаджийките. Представете си възрастни жени пред компютър. Голяма мъка и за тях и за клиентите им. Поне в Стара Згора е така.
Част от парите ще бъдат използвани за ремонт на клоновете и за подновяване на автопарка.Пак разхищения за кожени столове и месингови перила, за джакузита и мраморни стъпала. На едно гише- ама да си плащаш ВСИЧКО- телефон, мобилка, ток, вода, парно, данъци, и за всичко което ти дойде на ум. Ама нищо не уточняват -какво значи всички сметки???Само приказки но нищо ясно и кон.кретно
Ще плащат на едно гише - ако имат с какво да плащат...и ако след зимата има още живи хора, които да плащат.
Ха така, днес чаках 45 минути в клон на български пощи за да си платя тока и водата на едно гише................ на 2 гишета в клона на ЕВН и ВиК плащах за 5 максимум 10 мин. Докато чаках изгоря бушона на едната фаза, та част от компютрите спряха да работят /нямаха ни един UPS/ пуснаха тока, стана време за почивка на касиерката, тъкмо ми бе дошъл редът, прехвърлиха ме на друго гише което трябваше да работи, но уви 5 минути след определеното време за почивка се появи касиерка, която 10 минути си брои някакви стотинки и лвчета, бях бесен но се държах културно, поиска ми червеното картонче за да си платя тока, казах ИТН тя не, след 5 минути спор реши да въведе ИТН взе, че излезе сметката- ма как така тя не знаела, мислела, че само с червено катонче може....... Т'ва с плащането на 1 гише в пощата е чист държавен рекет спрямо фирмите които ще бъдат представлявани/ако не искат ще имат спънки от страна на държавата/ Предимства има за малките населени места безпорно, но да натъпчеш населението на облстен град в 5- 6 помещения, като най- голямото е 100 кв.м. на две смени от 1 до 10 и от 11 до 25-то число на месеца е меко казано безумие.............
какво означава всички сметки на 1 гише? кои са тгези всички ... те и досега се плащаха за ток, телефон и нз. какво още на едно гише?
Не знам дали на гишетата се все комуняро- лелки, но ти, съдейки по коментара, си просто един седерасто - лумпеняр, с претенции, нулево покритие и интелектуален дефицит.