Коментари - Водата в София поскъпва с 9% | dnes.dir.bg
назад

Водата в София поскъпва с 9%

Близо с 9% може да поскъпне цената на питейната вода, доставяна от „Софийска вода”, от 1 януари следващата година, ако бъде одобрено проекторешението на ДКЕВР.

Обратно в новината

Коментари - Водата в София поскъпва с 9% | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Какви са тези инвестиции дето софиянци ще си ги плащат чрез повишените цени, а печалбите ще са за Софийска вода Между другото, Софийска вода отчита водомерите на три месеца, както ЧЕЗ отчита тока, но никой не ги задължава да минат на едномесечно отчитане! Оказва се, че смяната на системата на отчитане и в двете посоки повишава ... разходите за отчитането!?

Вън долните английски пиявици! ВЪН! ВЪН! ВЪН! Долу Софийска вода, долни копелета, крадливи цигани!

Редактора да обясни как изсмука заглавието на статията...от 10 стотинки до 10 лева , май има разлика

безобразие! отново циганите с предимство!

http://www.youtube.c

Смърт на монополистите!!!!!!!

Дон Цеци да ги плати тея 1 000 000 кубика дето изтичат.

Бря при един мильон кубика и пак да смърдят явно не им е чиста работата и трудно ще се интегрират ромчетата циганьорчета.

И колко струва въоръжената охрана на язовир Искър? Заплата на няколко пазачи, впрочем не съм ги виждала нито веднъж. А в самия язовир се събира цялата фекална мръсотия от Самоков. И хората вече се страхуват не само да пият чешмяната вода, а и да се мият с нея...

Ролята на Държавата е да следи за поносимостта на тежестите върху населението. Когато всички потребности от първа необходимост се прехрърлят като тежест върху хората, държавата е излишна. Когато самата Държава заработи на Пазарен Принцип, тя се превръща в Пазар и губи своите функции.

ДОКАТО НЕ СЕ МАХНАТ НЕЗАКОННИТЕ ПОСТРОЙКИ ОКОЛО ЯЗОВИР ИСКЪР СОФИЯНЦИ НЕ ПЛАЩАЙТЕ ЗА ПИКНЯТА

що не дойдете да живеете в търговище, къдещо ще е 2.60 лева а софиянци?

Първият подарък! Чакаме и другите..

Е докога ще носим на гърба си тези цигани.

Време е да изгоним англичаните, както направиха Боливийците. Те иначе ще ми продават водата по скъпо и от ракията и ще искат да и сложат и акциз, така де. А на държавата и хубаво, колкото по скъпо, толкова повече ДДС.

щото не щем водата да ни струва 2,60 лв/м3. затова!

А ВЕЕЕ. ХАИДЕ ДА СИ ПОМИСЛИМ ЧЕ СМЕ БИЛИ ДЕЦА. ХАЙДЕ ДА СПРЕМ ДА СМЕ ТОЛКОВА ВЗЕЛИ СЕ ЗА БОГОВЕ. ЗАЩТОТО СМЕ ЗАБРАВИЛИ ЗА НАЙ ВАЖНОТО ЧЕ СМЕ СМЪРТНИ И НЯМА ДА ЖИВЕЕМ ВЕЧНО.

Ако не ме лъже паметта Софийска вада купува водата на цена 0.03 лв. Бих казал доста добра печалба реализира дружеството. Интересно ми е кой допусна такова печелившо предприятие да попадне в чужди частни ръце? Има ли възможност Кушлев да провери и неговото състояние?

Да им е честито на фандъците!!!!!!!!!!!

За какво са ни тези Регулаторни комисии? Те са пълен камофлаж.Монополиста иска майка си и баща си,но тя се застъпва за клиентите ,сякаш казва:-Да! Но единия без шапка И как да не изтича вода нелегално? Малко ли са басейни,цигани,незак постройки...?

Лошото е, че фандъците са само 15%. А що ние останалите ще плащаме...

РЕВИЗИЯ,И ПРОВЕРКИ......ТОВА Е.

Наскоро,изхвърлиха от общежитие няколко семейства заради неплатени наеми ,струва ми се, в Сливен. ВиК заедно с общините,ако искат, могат да направят същото. Но вода си има...Пари,пари искат...Другото е работа...

Да ни е честито новото правителство. Вместо да изгони мазните крадливи англичани, които вземат по 80 000 месечна заплата в Софийска вода, то вдига цената, за да могат да крадат още повече. Ама като гласуват малоумници, така ще е. :)

Да благодарим на малоумниците гласували за пекинезката на Бойко Фандъкова. При тази безгръбначна кметица вече орязаха парковете, за да освободят место за строежи, сега и вадата качват. Чакам и парното да поскъпне. И какво ли още не.

Корпорациите приватизират общи (чисти публични) блага, без които животът на нашата планета е невъзможен. Две трети от населението на Земята може да остане без чиста питейна вода до 2025 г. Американската корпорация Бехтел съзира в това възможност за печалба. Световната банка настоява водоснабдяването на третия по големина град в Боливия Кочабамба да бъде приватизирано. Бехтел получава контрол върху цялата вода на града, дори и върху дъждовната, по силата на подписания приватизационен договор. Фирмата повишава цената на водата, а неплатените сметки й дават право да конфискува жилищата на длъжниците и да ги продава на търг. Една четвърт от доходите на семейства, живеещи с два долара на ден, отива за плащането на сметките за вода. Гражданите на Кочабамба се вдигат на протест, който боливийското правителство се опитва да смаже. Стотици младежи губят крак или ръка, някои остават парализирани за цял живот поради мозъчни травми, а един от тях - Виктор Уго Даса, е убит. В крайна сметка обаче гражданите на Кочабамба успяват да си върнат контрола над водата.

А ЗНАЕ ЛИ КОМИСИЯТА ЧЕ ВОДАТА В РУСЕ ГОНИ 2 ЛВ. ИЛИ ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ. ЖИВЕЕЩИТЕ В ПРОВИНЦИЯТА НЕ СМЕ ХОРА, НИЕ СМЕ ДОЙНИ КРАВИ

Аз пък настоявам за 0,50лв. Хайде държавния регулатор и Соф.вода да ми докажат, че струва повече, като се има в предвид 0,000001% направени инвестиции от предвидените в концесионния договор. Защо, аз като потребител да плащам за ЕВЕНТУАЛНИ БЪДЕЩИ ИНВЕСТИЦИИ, като междувременно им заплащам загубите в изтърбушената и амортизирана водопреносна мрежа??????????? Айде отговорете ми!!!!!!

Да, отново тежеста се прехвърля от болната глава на здравата. И това при гравитачно водоснабдяване, без да се ползва допълнителна енергия. Въобще от Софийска вода са ужасно нахални - лакомита англичани не се напечелиха. С тази Инвесицонна програма се оправдават всички увеличения.

Поредният монополист, на когото не може да се затвори алчната уста!

Какво да кажем ние от провинцията дето плащаме за питейна вода 2.22 лв., а от 01.12.2009 - 2.32 лв. на кубик.

Нещо ново при новото правителство? Няма и няма да има, спящи и незрящи.. А някой преди време се заканваше на концесионерите. Кой ли беше той?:))

Бойко, защо не разтури този т.н. наречен от тебе колониален договор???? - Просто и лесно - поради неизпълнение на Договорните клаузи - ниво на водните загуби и ниво на инвестициите!!!!

Я ми кажи има ли едно обещание, което да е изпълнено от мутрата. Какво стана с турските новини и двойното гражданство?

на гербарите - честито! ха, ново двaйсет от крадливата шайка гербари. Защо ли всеки ден започва само с новини за нови наказания, глоби и ограничения. Тази банда разбойници са по-зле и от предичните. Предсрочни избори и смяна на властта!

Нещо не ми стана ясно. Кой е поел задължението да инвестира х милиона? Аз не съм! Значи аргумента е неуместен. Който го е поел да се оправя! Стига съм плащал загубите на някаква фирма. И защо само на нея?! Ми те и други фирми търпят загуби по една или друга причина! И защо им се помага?! Пари? Корупция?! Бойко, ти си! Винаги може да се провери колко са инвестирали до момента и дали толкова са били договорени. БОООЙКООО, ТИ СИ!

Вудътъ в Софя ставъ скъпъ.Е пъ шъ бегъм од Софя ништо че сам Софянец. Ега ти столицътъ.

Инвестициите ги правим всички ние като плащаме кредитите, които взима Софийска вода от основния си акционер - Европейската банка за въстановяване и развитие! Класически пример за корпоративна спекулация!

вместо да увеличават цените да си събират сумите от гетата.Кога и циганите ще плащат ток и вода? а увеличението е заради тях - ние им плащаме дълговете и работим за техните помощи....

Грешката е в договора за концесия, който позволява безконтролни разходи и печалби за сметка на софиянци, а цената в договора казаха е 0,65лв. Няма смисъл от концесионер, ако той не инвестира , а рекетира... Трябва нов договор с точни и ясни критерии и КОНТРОЛ, КОНТРОЛ...