Коментари - Две трети от пилотите заспиват по време на полет | dnes.dir.bg
назад

Две трети от пилотите заспиват по време на полет

Две трети от пилотите заспиват по време на полет - стряскащата информация дава специално изследване.

Обратно в новината

Коментари - Две трети от пилотите заспиват по време на полет | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

А пък аз се чудя защо още не са измислили автостюардеси?

mnogo e lesno da se komentira ot strani. az lichno shapka im svaljam na pilotite i spored men bi tryabvalo da rabotyat pri idealni usloviya i normalno rabotno vreme za da ne se stiga do intsidenti. na goljama visochina vazduhat e sgasten i mozakat se izmoryava, a kogato i tyaloto e izmoreno, dremkata stava spontanna. Vinagi se postavete na tyahno mjasto. Sigurna sam 4e 90% ot horata sa ujaseni da letyat i vinagi kogato izleti samoleta se seshtat za Bog i se moljat da se prizemyat bezproblemno. Neka vinagi predi da komentirame da se postavim v saotvetnata situatsiya, zashtoto edna greshka na pilota moje da dovede do nepopravima katastrofa

Ми човешко, като хапнеш, като се насладиш на стюардесите... следва да си дремнеш.

Взимам 5 000 Евро заплата, което не е кой знае какво на фона на отговорността за толкова животи. Що вие не станете пилоти, а?! Който може, да се вози на самолет, а който не - да си седи дома.

A az kakvo da kaja kato sam vijdala kak piani,ne mogat da sliazat ot samoleta kogato prikluychi poleta?

Ти, който четеш това съобщение - със сигурност вече си преспал няколко секунди пред компютъра си. И то повечко пъти, ако си прекарал няколко часа пред него. Иде реч, сиреч, за микросъня. Всеки го практикува и навсякъде. Естествена човешка даденост. Затова именно пилотите минават специални школи, психотестове и т.н. Казано иначе - хората са с бърза реакция - будят се на време и на място. Всеки от вас, който е шофирал преуморен, ще ме разбере правилно. Така, че да не драматизираме - колко самолетни катастрофи досега са настъпили в следствие на трайно заспал пилот - очаквам примери!!!

Да си наемем талибани за пилоти, те карат без да им мигне окото :)

iskam da umra kato diado mi - speiki, a ne kato putnicite v avtobusa mu - kreshteiki ;)

Лошото при някои от коментиращите във форума е, че очевидно са свикнали да се взимат прекалено на сериозно! Спокойно ви пускам да рулирате всички ;). По темата - бих казал, че е допустимо един от двамата да дремне понякога, дори полезно. Няма как обаче да се случи и командирът и вторият пилот да заспят едновременно. Всичко останало са журналистически измислици премислици. Пък и винаги е интересно да понапишеш нещо за авиацията и летенето... хората го четат. П.С. Не са чак толкова дашни стюардесите, пък и хубави са само тези в нашите и на още няколко европейски и азиатски авиокомпании :). Тези в американските авиокомпании обикновено са... просто на възрастта на баба ми... повече какво да коментирам. Лек полет следващият път и чисто небе на всички ;)!

Всичко е разработка на военните...

В пътнически самолет пилотът и пом. пилотът си пият кафето и разговарят, но забравили да изключат интеркома към салона с пътниците. Пилотът казва: Ех, с това кафе сега ако имаше кой да врътне и по една свирка. Стюардесата в салона разбира какво става и се затичва към пилотската кабина да предупреди пилота да изключи интеркома. На първия ред пътник и подвиква: Е изчакай поне човека кафето да си изпие, първо де! :)

А в руските авиолинии почти всички пилоти карат пияни...

kogato niakoi ot ekipaja dreme oznachava che vsichko e nared i poleta proticha normalno,vlezech li v kabinata i kipi usilena rabota ima problem i stava opasno

Абе заспивали! Заспиват ама не от умора а от скука. Днешните самолети са бъкани с електроника в 90 процента от полетното време самолета е на автопилот и капитана и помощник пилота плющат сантасе до припадък!

Изумена съм колко дълго работно време имат пилотите. При полагане на толкова ангажиращ внимание и отговорен за много човешки живота труд, те трябва да са много облекчени, защото натоварването им е голямо. Преди години имаше наредба , която забраняваше на водачите на МПС да полагат извънреден труд, за да се гарантира нормалната им почивка след работа и да могат на следващия ден да са отпочинали и да изпълняват нормално трудовите си задължения. Сега едва ли следи някой за това. Но мисля, че за пилотите на самолети е от голямо значение продължителността на работното им време - защото при тях не трябва да се натрупва умора. сигурността на толкова пътници зависи от тях-нека им осигурим повече от нормални условия на труд и почивка. И винаги да излитат и кацат безпроблемно !

На тия всичките дето разправят ми той сам си лети мога да им кажа едно - качете си Microsoft Flight Simulator, пуснете го на 100% реализъм и се пробвайте поне да излетите, едно къгче около летището и да кацнете. Пък тогава да видиме дали е наистина толкова лесно и автопилота всичко сам върши !

Не е редно да се дава мнение по въпрос по който не си компетентен,но все пак при автомобилна катастрофа загиват по-малко хора отколкото при самолетна. А в същото време на товарните а-ли работното време на водачите е ограничено в много по-голяма степен. Тахо апарати, контрол от ДАИ,КАТ и :) Светия Синод... Когато през1984г. прицепа ми беше бракуван от удар с лек а-л, първо попитах Живи ли сте? и след това ВЕДНАГА проверих дали съм писал в пътния лист колко и къде съм почивал. Работата на самолетните екипажи /според мен/ е много по отговорна и натоварена ,и смятам ,че такова работно време каквото ни дава тази статия е направо престъпление към всички които са в съприкосновение с авио тениката.

Ами като има по 1 евро билети.Безброй безплатни обяди.

ПРЕКЛАНЯМ СЕ ПРЕД ТРУДА НА ПИЛОТИТЕ И СТЮАРДЕСИТЕ !!! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ - ЗАСЛУЖАВАТ СИ ЗАПЛАТИТЕ !!! НЕ ЗНАЕХ, ЧЕ ТОЛКОВА ДЪЛГО РАБОТНО ВРЕМЕ ИМАТ. На глупаците пишещи тук простотии не им обръщайте внимание, те са мерудия във всеки форум !!!

Нека да си подремнат и те са хора, да не забравяме , че има Рък. Полети и те ги ръководят от земята и когато се наложи ще ги събудят! Така, че не се страхувайте има кой да бди за безопасността на пътниците!

Спете спокойно, орли! Всичко е под контрол! ;-)

Грешиш, не плющят сантасе, а плющят стюардесите! :)))