Коментари - Българите имали комплекс към думата ”независимост” | dnes.dir.bg
назад

Българите имали комплекс към думата ”независимост”

Българите имат комплекс към думата „независимост“, защото през голяма част от историята си са живели зависими, заяви историкът проф. Андрей Пантев по повод 101- годишнина от провъзгласяването на Независимостта на България.

Обратно в новината

Коментари - Българите имали комплекс към думата ”независимост” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Balgarite po princip sa tap,prost,umstveno ogranichen narod,jenite im sa hieni koito se e..t samo za pari,a majete im sa nekadarna sbirshtina ot alkoholici,homoseksu i sutenyori,eto za tova tezi tvari narecheni balgari vinagi sa bili pod nechiy botush i tova vinagi shte e taka!

НИЩО НЕ ЗАВИСИ ОТ МЕН, е мотив за бягство от проблема. Истинската причина е собственият страхстрах, че не е възможно да се справиш с какъвто и да било проблем. Отказ от поемане на индивидуална отговорност, за отстояване и защитаване на истински ценности, за разлика от ценностите власт и пари. Идва обаче времето, когато генетичната българска памет, да се събуди напълно. Индикации има, макар те да са малко, и поради това да са трудно забелижими ..., НО ГИ ИМА. Настъпва друго време, време на супер кардинални промени и тогава ще се изяви НАШАТА НЕЗАВИСИМОСТ от ретроградните велики сили. ДА ЖИВЕЙ БЪЛГАРИЯ! Бог да съхрани Природата и народът й. Честит празник, драги сънародници!

Ами г-да управляващи, не ни тъпчете,за да не се чувствами зависими от ВАС:) Кой ли ни брои за хора?! Седнал Пантата да обяснява защо сме били комплексирани от думата:) Не от думата, от такива като теб и вашата пяртия,която мислеше само за вас и за себе си. а ние бяхме доени като швейцарска крава. Така ще си идем и до гроб! Мерси за грижите,които пак искате да полагате за нас:) Ние вече си отиваме, дано да не е преди вас:)

Не те знам какъв патриот си но си пълен глупак . Формалния васален характер на България е бил само на книга дори когато българското правителство иска помощ от Османската империя по време на Сръбско-българската война турския султан побеснява докато съветниците му обясняват че формално България му е васал и ще не ще праща един аскер за цвят . Истинския национален празник е 3 март и може би 18 септември а не тази изсмукана от пръстите дата .

Патка на квадрат.

Есесчо,есесчо разликата между Брюксел и Москва е като между слънцето и луната!В единият случай свети със собствена светлина,а в другия-с отразена!Ние 45 год.бяхме като луната!

Две деца спорили кое е по-важно, слънцето или луната. Едното от тях казало, че слънцето свети през деня, когато няма нужда, защото си е светло,а луната свети през нощта, когато е тъмно и затова е по важна. Не можеш ли малко да се досетиш, че ако не беше се случил 3-ти март нямаше да има и 22-ри септември. Никога не се опитвай да определяш, кой празник е по-важен за българския народ и кой е най-великия българин на всички времена.

От такива умници като Вас сме на тоя ред! Може за теб да съм патка, но си имам в новата ми родина и сигурност, и спокойствие, и кола, и пари, и жилище и здравна застраховка, която да ми плаща лекарствата и операциите, ако се наложи. Всичко това е постигнато, защото политиците и управниците там имат уши и очи да виждат и да чуват за проблемите на обикновените хора и да търсят постоянно решения за подпомагане на всеки един човек във всяка една житейска ситуация. Също така всеки един обикновен човек, включително и патките си знаят правата и задълженията и могат по всяко време да си потърсят правата по установен законов ред. Докато в България на едни хора се гледа като на патки или на някакви маловажни и нисши създания, а други са висши и важни (като Вас ?! - ха-ха) - до тогава не може да има истинска демокрация и социална справедливост и за Ваше сведение - подобен начин на мислене води до фашизъм. За каква независимост и от кого може да става дума, когато държавността не може да гарантира живота, здравето и достойнството на своите граждани??? В България хората се унижават и унищожават един други от злоба и глупост, както великаните в онази приказка за храбрия шивач от братя Грим. Вярвам, че такъв голям умник като Вас е чел тази приказка, ако не - прочетете я.

bulgarite imat i dosta drugi kompleksi...

Т.нар. професор Пантев , първо да обясни защо Русия беше против СЪЕДИНЕНИЕТО на България ?

Независима България е останала някъде далече назад в историята.Сега може да се нарече независима в смисъл,че нищо не зависи от нея.Поздравления за Нова тв-днес не можа да намери по-подходящ филм от Звезда на Изтока на режисьора Осман Коджатюрк или нещо такова.

Моля за пояснение - какво се е случило на 18 септември? Или така е закодирана черната дата 9 (1+8) септ. ?

нямаме комплекси, не сме в българия за богатство а защото я обичаме. зависим засега от мафия, но не сме роби. това , че народа не ще да празнува с управляващи а с рода и приятели, е друг въпрос. благодаря на работодатели, които позволиха на слугите си днес да са независими и с пълна трапеза. на общините които дадоха лев за празничност и веселие. на телевизии които сложиха трибагреника ни на масата на водещия... докато веселието на избори е по голямо от веселието на 22 . 09--не ни чака добро.

До Османлия. Теб пък какво ти влиза в работа какви са българите. Остави ни да си решавеме сами нашите проблеми. До Емигрантка също - защо не си живееш щастливо там, а не да пишеш безполезни неща тук.

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ АРИЙЦИ-БЪЛГАРИ! ЕЙ АНАДОЛСКИ МАНГАЛ НЕ ПРИЕМАМЕ МНЕНИЯ ОТ УМСТВЕНО И ГЕНЕТИЧНО УВРЕДЕНИ КАТО ВАС ТУРЦИТЕ! ТУРЦИТЕ СТЕ ЕДНА НИША РАСА,НЯМА ТЕ НИЩО СЪЗДАДЕНО ОТ ВАС ОСВЕН ИБРИК ДА СИ ГО ВРЕТЕ В ЗАДНИКА.ПО-ТЪПИ И ИЗОСТАНАЛИ ОТ ТУРЦИТЕ НЯМА! 80% СТЕ НЕГРАМОТМИ И ДАЖЕ ЕДИН ВЕСТНИК НЕ СТЕ ПРОЧЕЛИ ПРЕЗ ЖИВОТА СИ,А ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА КНИГА:)

Заглавието е санкюлотска демагогия. На тази дата преди 101години е провъзгласено независимо БЪЛГАРСКО ЦАРСТВО. ...Въодушевен от това свето дело и за да отговоря на държавните нужди и народното желание, с благословението на Всевишния прогласявам съединената на 6 септемврий 1885 година България за независимо Българско Царство...

Пантев е рядко червено лайно. От най-миризливите...

ти си пълен кретен, разделящ малка българия в голяма европа. вместо да се пениш, прави деца и работи. и учи...а бе ти да не си от дпс?

Г-жо Емигрантка, вашето словоизлияние не е нищо повече от жалък опит да оправдаете собствения си житейски избор. Трябва да ви разочаровам, но тук никой не го интересува как живеете, нито подробности за битовото ви състояние. Нека ви попитам нещо, след като сте положили усилия да напуснете България и лошите българи, какво търсите в БЪЛГАРСКОТО Интернет пространство? Нима комуникацията с белите хора не ви е достатъчна?

Професор... Българин.... аман от идиоти с претенции и титли в тая държава.

само не разбрах кога БГ е била не зависима ,до колкото знам след османското идва руското а сега ЕС .Никога няма да е независима държава .Това са стадо и винаги има нужда от овчар .

Тази сутрин една наша Прима балерина каза: Независимостта е да можеш да си избираш сам от кого да зависиш! Това е! Човек, животно или растение не идват на Земята да не зависят от никого- такава незевисимост имат само Влзевулите- те нямат нужда от усмивка, добро, любов, късмет и щастие! Всички останали, дори скалите, имат нужда от зависимост, която сами да си изберат! Ние, хората, обичаме да зависим от децата си- да са около нас и да ги галим, да им се радваме и да ги гледаме как стават хора! Зависими сме и от красотите на Родината си и на Света! Нека сме зависими по наш избор от какво и от кого! Само мъртвият човек е напълно независим! Нека сме зависими! Нека сме живи!

За да се пребори България с мизерията и бедността и да излезе от окаяното си положение - важно е битовото състояние на всеки един човек!!! Не е нормално да ходиш на работа всеки ден в продължение на години и след края на работния ден да нямаш условия за хигиена и почивка - основно човешко право е правото на хигиеничен дом, на почивка, на храна, на спокойствие, на сигурност, на медицинско обслужване, на на свобода на придвижване и всеки сам САМ да решава къде и как да живее. Видяхме какво общество се изгради при социализма, когато някой друг се грижеше за хората и постоянно им казваше, какво е правилно и какво не. Така че не Вие ще ми казвате в кое интернет пространство ще си сърфирам и с кого ще си пиша и говоря! С бели хора ли, или с черни или жълти или с извънземни (?!) - щом съм работила толкова много години в България и подпомагам там черните - значи имам право и на мнение.

До Емигрантка Не бихме отказали помощ от позитивно настроени хора. Но да ни обяснявате колко добре е там, колко зле в България, и колко загубени са хората в България не е никаква помощ. Ако всички емигрират не виждам какво това ще помогне на България.

Г-жо Емигрантка, в България отдавна не е така, както го описвате. Разбирате ли, вие описвате ситуация която е била реална в средата на 90-те години на миналия век, и която ситуация понастоящем съществува само в главата ви. Борите се с вятърни мелници, г-жо Емигрантка. Няма какво да се лъжем, в България не живеем богато. Но мен не ме интересува дали карам нов автомобил или кола втора употреба, дали нося маркови дрехи за по 100-200 лв. парчето плат или си купувам дрехи, произведени в Турция и Китай. Трябва да разберете, г-жо Емигрантка, че достойнството на един човек не се измерва с дълбочината на чинията му. По тази причина, независимо колко пари твърдите, че взимате, независимо какви дрешки носите и в какви къщи живеете, вие си оставате човек без достойнство! По аналогия с хората, практикуващи най-древната професия. И те взимат много на час, носят хубави дрешки и карат нови коли, но едва ли някой иска да живее техния живот. В началото на прехода много хора бяха принудени да напуснат родината, подгонени от бедността и мизерията, но повечето от тях не оставиха себеуважението си на границата. За съжаление, голяма част направиха точно така и сега тези хора са най-кресливата група в българските форуми. Познавам много като вас, г-жо Емигрантка, и приятели и роднини. Хора с такова елементарно консуматорско мислене, за които абсолютната стойност на заплатата им е определяща за мирогледа. И мога да кажа с увереност, натрупана през годините, че е жалък този който се хвали с това, че е напуснал страната. Иначе България се развива икономически, макар и много по-бавно от колкото ми се иска. Преди нямахме пари да отидем до Бургас, сега почиваме в Гърция и Испания. Преди карахме Ладички и Москвичи, сега се возим на западни автомобили, голяма част от които нови. Но най-големият проблем на България си остава не икономическото състояние, а духовната бедност на българите. Голяма част от нас не правят нищо, а стоят в очакване да дойде някой, който да им свърши работата. Лесно е да си изградиш живота на гърба на развито чуждо общество. Трудно е да работиш тук за своето бъдеще и за бъдещето на децата си.

радвам се, че разговоряме на близка по идея и цел език.. не забравяй само, че и в българия се възпитават консуматори - богати с показност и бедни с нужда. и наистина е лошо и долно , след като си консумирал(употребил държава, народ и род, история и гордост, природа и стряха.....да си чистиш съвеста, оплювайки миналото си. ..долно е!..как Калоян Михайлов може да уважава България ( благодаря Kotooshu!!!!!! - почетните граждани на българия трябва да ги молим да гласуват на избори ), а слуги на други държави да ни учат на морал и права. НЕЗАВИСИМОСТА ПОЧВА ВСЕКИ ДЕН ОТ ГОРДОСТА - ЧЕ НЕ СИ ПРОДАЛ, ЧЕ НЕ СИ ПРЕДАЛ РОДИНАТА СИ...тя ти е миналото и стигащо те бъдеще.