Предложиха как да спасим света
Съвет от изтъкнати учени и интелектуалци от цял свят предлага радикални идеи как светът да стане по-добро място за живеене. Идеите са изложени в научното списание "Ню сайънтист", съобщи БНР.
Обратно в новинатаКоментари - Предложиха как да спасим света | Днес.dir.bg
Коментари
Нужно е децата да бъдат подготвени за бъдеще, в което напълно ще властват високите технологии. - Това е напълно така, и то вече се случва. Всеки който си мисли че това не е бъдещето може още да си посънува. Всички които си мислят че могът да минат без компютри ще са просто зад борда, както са мангалите отказващи да ходят на училище...
Ще се изселим при динозаврите. Просто изчакваме реда си. Аз не виждам никакви мерки за спасяването на света в горния текст, а и е много ограничено и наивно да се смята, че ние, земните паразити сме Света.
Би било добре всеки човек в продължение на месец да се потопи в книги и интренет сайтове, които поддържат мнения, несъвпадащи със светогледа му, пише в статията. - Ние се удавихме, тук в България, за 65 години в подобни експирименти...
Написаното звучи като фантасмагория. Съвет от изтъкнати интелектуалци от цял свят - кои са те например. Някои от предложенията са:- сигурно ще се окаже, че тези предложения са, предизвикващите най-много полемики и са извадени от контекста на статията. Не е ли по-добре да прочетем самата статия, за да разберем за какво става въпрос и да си създадем мнение,...отколкото да ни я преразказват.
Предполагам,че се има предвид да не се пише на хартия,която е ясно от какво се получава.Това е същността на твърдението,а не твоето тесногръдо мислене.Не че аз одобрявам такова решение,но поне ми се струва че го схващам...Айде сполай ти и недей да ползваш клавиатура,че нищо няма да можеш да правиш оттук нататък...
Хора, и Жул Верн е бил фантас!. Как няма едно положително мнение в тоя форум. Затова ще сме най-изостаналите в Европа, а скоро и в света.
Аве МАФИЯТА вместо да се чуди как да направи от помията учебен материал, просто да даде ход на технологиите, които ги има и които биха спасили света. Ма пуста лакомия жжжжидовска.
Няма такива идиоти като тия учени ! Вместо да се борят с настоящите екологични проблеми и подчертавам БЕЗУМНО ВИСОКАТА раждаемост сред бедното население и населението да се регулира по безболезнен път - тия пратиха всичко живо в космоса т.е. на майната си...
Дядо ми, Бог да го прости, казваше: Учените ще затрият света, не простите! Та като чета предложенията на горните интелектуалци, се сетих за неговите думи.
Май тия от големите компании пак искат да водят парада, що те не вземат да си променят мисленето ? Това ми прилича на поредния тоталитаризъм.
предлагам да си зарием главата в пясъка като щрауса или поне във океаните, така и така не може да отидем на марс, поне да се потопим
ДА ОСЕРЕМ И МАРС ЛИ ИСКАТ ТЕЗИ УЧЕНИ. ЖИВИТЕ ОРГАНИЗМИ ЩЕ СЕ НАГОДЯТ КЪМ ВИСОКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ .
комантарите са ви неандерталски. не можете да погледнете зад капаците си. помислете малко бре. колко хора по света живеят безмислен живот защото не са получили образование като малки. преди да започнеш да пишеш нещо по-добре помисли малко. много хора не са нищо повече от животни - ползват само инстинктите си за самосъхранение, секс, глад и забавление - никаква мисъл за нещо друго, да създаден нещо, да помогнеш на някой, да се насладиш на света (докато още го има в този вид). за това не сте виновни вие а фактът че не сте получили достатъчна доза образование, не четете книги и сте мързеливи, защото цялата ви рода до 10-то коляно е мързьелива и вие просто не сте виждали нещо различно. стига ви толкова за днес :)
Ученото си е учено,и в кенефа да го затвориш,гладно няма да остане.Това с писането на клавиатура може да го измисли само някой идиот безмерен.Преди около 15-16 години нашич умник Сендов нали предложи такава система.Математиката стана-смятам изчислявам,трудово обучение-конструирам и тем подобни тъпотии.Моя позната бе особено горда,че детето и учи по тази система,само,че после едва избута някакво средно и сега духа супата.Труд и четене е истината в детските години.Нямам предвид да чукат камъни и да мъкнат чували и пасат овце,а труд за усвояване на учебния материал,защото сега като спре интернетая и гледат като телета.
Ей,че умници.А ако нямат клавиатура ще пишат с дедовия.И без това на корпорациите им трябват консуматори,а не грамотни хора,умееши да се справят в различни ситуации без ежедневно използваните машинарии.Мечтиии...
Списание Ню сайънтист да бъде закрито с резолюция на ООН, а съветът от изтъкнати интелектуалци - да се гръмне... По-тъпи идеи не съм чувал :-)
Какво да ги правиш - учени! Ти ги караш да намерят решение - те намират решение чрез други проблеми, които нямат решение.
и да не бях прочел името на списанието, пак щях да се сетя, че тия са от хамериката. ми нали тяхна заветна мечта е цялата вселена да е устроена по хамерикански образец, навсякъде да властват макдоналдс и кока-кола, и най-паче - глобалният език да е единствено английски! писна ми от вманиачени комплексари! разберете най-сетне, тъпунгери хамерикански, светът не ще да живее по скапания ви модел!
Като изпратим комунягите на Червената планета, а циганите на Сатурн доста неща ще потръгнат, особено в България.
Поредните умни глави решиха как да напълнят по-лесно желязната кофа с лай.а. Ми освен да им кажа браво , нямам други думи. Само едно ми е интересно , друга работа нямат ли си?
те ги правят както са направили според собствените си разбирания и света в който всички ние живеем.
Света ще се оправи, но ние в скапаната ни държава - НИКОГА. Нито въздушният ни бат Бойко, нито Серго, Костов и сие. Докато по земята ни щъкат безброй мръсни циганета, нищо не знаещи за своите задължение, а много знаещи за правата си държавата ще гине.БЪЛГАРИНО - осъзнай се. Ти народе истински си дойна кравичка за богаташи, цинганори и тем подобна паплач.
Пропуснали са най-важното - да се спре размножаването на населението в развиващите се страни.
И като се научат да пишат на клавиатура какво ще се спечели? Милиони идиотчета в повече, които без компютър не могат да правят нищо.
Това звучи прекалено неуместно на фона на глобалната криза за храни и финанси. От края на 90-те вече няма зърнен излишък в световен мащаб. Сега дойде и финансовата криза. Тия т.нар. изтъкнати учени живеят в някаква друга реалност дето няма нищо общо със сегашното ни глобално. състояние То вече не достигат ресурсите да се надгражда и поддържа МКС те тръгнали да правят колония на Марс. И за колко жители да попитам аз и колко години ще трябва да се спестява целият излишък от БВП на всички страни (ако въобще има такъв) за да се случи това - сигурно 1 000 000 години. Тия са или някакви измислени момченца с дипломи дето не могат да се реализират и пробват да изпъкнат с такива измислици-премислици или някакви богати неработещи пристрастени компютърни геймъри дето са загубили връзката с реалността...
Ами така е, като вместо специлисти, моята професия се упражнява от шоумени, правещи безбожно скъпи сеанси.
поредното заглавие манипулиращо съзнанието човешко с единствената цел вековна глобализация-/светов господство/на шепа хораhttp://svejo.net