Коментари - Предложиха как да спасим света | dnes.dir.bg
назад

Предложиха как да спасим света

Съвет от изтъкнати учени и интелектуалци от цял свят предлага радикални идеи как светът да стане по-добро място за живеене. Идеите са изложени в научното списание "Ню сайънтист", съобщи БНР.

Обратно в новината

Коментари - Предложиха как да спасим света | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Тези идеи за преселване на друга планета защото нашата ще стане необитаема ми изглежда толкова разумна колкото до превърнем някоя пустиня в райска градина като при това унищожим съвсем спокойно много по-големи площи от истинските райски градини.Едно е да се колонизират и други планети за да се разпространява човешката цивилизация а съвсем друго да сме принудени на това защото сме затрили земята-в такъв случай нямаме право да се смятаме за цивилизация а за най-обикновени вандали които трябва да изчезнат поради своята връждебност и опасност за всяка истинска цивилизация.Гениал мисъл да учим децата само да чукат на клавиатура а да не могат да пишат на ръка ще ги обрече един ден на пълна зависимост от технологиите но и така всеки един техен ред ще може да бъде следен .Вероятно не са изчезнали страховете на някои от широкоразпространени някога ръкописен самиздат -враг на всяка потисническа система.

Забрави и 100 циганина на гърба на бабата с 5 те кокошки

Също такива светли умове измислиха как по- бързо Земята да стане необитаема планета.

Az kato ne nedotam u4en/trudno pi6a i na klaviaturata/ 6te si pozvolia da napravia edno tupo predlojenie na u4enite. Vmesto da hodim na Mars da vzemem da izgradim koloniite si na Zemiata, na mesta kato Sahara tam usloviata sa mnogo po blagopriatni otkolkoto na 4ervenata planeta. A ina4e globalnoto zatopliane 6te spre vednaga sled kato se otarvem ot niakolkoto hiliadi poklonnizi na Molloh, koito sa si vaobrazili, 4e sa bogoizbrani da re6avat sadbata na 4ove4estvoto-kak? - lesno - te 6te kolonizirat Mars bez pravo na vra6tane.

Вижте сега, идеята си е супер, само дето е малко анонимна. То всеки може да се обяви я за учен, я за интелектуалец и т.н. Предлагам тази идея да се обяви за велика и да се възложи на предлагащите я да я реализират като един пионерски /в американския смисъл на думата/ отряд. Първо те да се потопят за 1 месец в иноверските сайтове и програми, след което да се съберат някъде и да ни дадат да им погледаме сеира. Това първо. А като второ да основат колониата на Марс, А ние всички ще им помагаме с доброжелателни съвети. Кото първи помощници да предложим всички, които като първо и последно все плюват по някакви комунисти, щото ако мисията на Марс се провали, те няма да имат затруднения с въпроса кой им е попречил и кой е крив та не са успяли. Хайде, успех!

Abe, kato kolonizirahme Hamerikata, neshto dobro vidyahme li??? Edinstveno poveche komunizam i poveke komunisti!!

За да се спаси Света е необходимо БОГОБОРЦИТЕ да бъдат отстранени от властовите им позиции. И само Господ е в състояние да стори това. За да има основание да стори това действие е необходимо индивидуална работа за изчистване на наслоенията от атеистичното възпитание, налагано поне от 2000 години над Човечеството от тъмните сили(А защо да не са 8800?!).

Потребление, потребление и само потребление! - Само така силните могат да избутат слабите! Във Всякакъв смисъл - и природен и хуманен. ... Ч никога няма да разбере Природата - така както частицата не може да обхване цялото, което я съдържа! И защо ми е да разбирам природата, като аз еволюирам, а тя само ме следва? Moooolq?

Само дето никой не казва как да се спасим от самите себе си. Как да прочистим егоизма и омразата, зависта в нас... Нема и да кажат, защото нема начин с наши сили... А това е причината света да си отива. :))) Aham

Това с обитаем Марс и необитаема Земя е пълна тъпотия (в контекста на Глобалното затопляне). Друга тъпотия е да не се учат децата да пишат на ръка, а само на клавиатура. И като рухне цивилизацията след 10-на години поради недостиг на течни горива, какво прайват тия дето не могат да пишат?!!

В Новия Завет на Библията е даден отговор на въпроса ти. Но желае ли човек, или не, ще трябва да научи отговора (явно по трудния начин) и да понесе последствията.

Увереността и категоричността (особено крайната) в мненията издава невежество и страх от истината. Егото действително е движещата сила на индивида, но на определн етап се превръща в причина за собствената си гибел...

А българите ги е срам от тебе. Тъпак!

Това да не е някакъв майтап... Великите съвременни световни учени измъдрили те това?! :) А не трябва ли да измислят как да не унищожаваме прекрасната ни Земя, се чудя?

тъпунгери!!!

Потребление, потребление и само потребление! - Само така силните могат да избутат слабите! Във Всякакъв смисъл - и природен и хуманен. ... Ч никога няма да разбере Природата - така както частицата не може да обхване цялото, което я съдържа! И защо ми е да разбирам природата, като аз еволюирам, а тя само ме следва?

Трябва да се старем да съхраним максимално природата на нашата планета, но трябва и да започнем полагане на усилия в колонизирането на близките планети, поради това че трябва рано или късно да напуснем тази планета (все пак няма много време докато слънцето промени сероизно повърхностната си темперетура) и стремежа на поколенията трябва да е към полагане на усилия и към двете. Няма по хубав пример от това да започнем да го правим сега :-)

Май повече информация (и по вид по качество) има в коментарите ! Браво ! А че проблеми има, и най-вече че контекстът на досегашното човешко познание не позволява точното им описване дори (да не говорим за решение) е повече от ясно . Колкото до възобновената наскоро програма за Марс касае по-скоро обратното : - да изнесем там нечистите отрасли (или да развием там такива) като ползваме ресурсите от там . .да не говорим за разработките на Центъра за трансфер на технологии към НАСА където космически технологии се превръщат в неща от ежедневния бит (тук, на Земята) .

Струва ми се че ако големи спрат да мислят само за пари много природа и от там планета ще бъде спасена

Очаквах нещо сериозно

За глобалния език трябва да е само български! квото се говори това се пише ясен и богат! а не като анлийския едно пишеш друго казваш и беден на букви ц щ я ц ч ю и т.н. и беден и на думи.... Ако не е българския все пак България е най старата държава на Европа, то тогава българите няма да участват в това нещо.

леле колко прост народ сме. срам ме е, че съм българин, маа му. като ви чета коментарите и ми се повръща - как може да сте толкова плиткумни бре. задръстена работа. необразовани, мързеливи злобари сме българите. лошото е, че и децата си възпитавате по същия малоумен начин.

Каква статия, какви коментари - за живот на Марс е необходимо много вода и атмосфера почти като земната, а това е сигурно, че ги няма - а значи няма да има и храна, а без нея като магарето на Н.... и къде толкова гориво за толкова народ до Марс, радвайте се на Земята - това е!!!!!

Предлагам всеки да си изгради списък с неща от които няма нужда а плаща за тях. Кабелна трябва ли ви? Убеден съм че повечето от вас изяждат повече храна, от колкото име е необходима. Проверете в къщи колко пластмасови дрънкулки имате, които не ви трябват, от сорта на герданчета, обеци, шноли, декоративни глупости, вази, мази, килими, милими. ПЛЮШКИНИ ТАКИВА!!!

ХА! още един стопаджия, ама аз си мисля, че ако вогоните ни отвлекат, сякаш ще е добра идея и земята и за самите нас. Ех, само ако Артър Дент си беше пожелал да се премахнат идиотите по земята, представете си колко хубаво би било :)

Колко му трябва на ден на човек за да живее - 2 риби и 3 чушки. Значи аз за 2 риби 3 чушки си скъсвам гъза от работа по цял ден! За какво. За да плащам за неща от които нямам нужда. НАЗАД КЪМ ПРИРОДАТА!!!

Единственото спасение е да променим себе си, а това е най-трудно. Така ще лекуваме причината, а не следствието - каква е причинта за съсипването на Земята? Това е егото, Аз-а, който трябва непрекъснато да се самодоказва и самоутвърждава - той иска, има мечти, непрекъснати желания, стремежи и безкрайни илюзии! Ако вземем едно изолирано племе в Амазонската джунгла, което еживяло по същия начин хилядолетия, ще видим, че те изобщо не са променили околната среда. Сега да видим огромните бетонни гета на нашата цивилизация - те са изцяло нова околна среда плод на егото! Кой може да каже, че сме по-щастливи от тях? Но факт е, че те не са се докарали до самоунищожение. Най-смешна е постояно повтарящата се мантра за икономическия растеж - то даже и логически не е възможно! Как може да има непрекъснат икономически растеж, след като ресурсите са ограничени! Истината е - връщане назад към естественото съществуване, плод на милиарди години еволюция . Човек никога няма да разбере Природата - така както частицата не може да обхване цялото, което я съдържа! Бизнеса в този вид е вреден и води към гибел - трябва да се произвежда само това, което е нужно и за което има ресурс. Квоти за производство съобразени с баланса на ресурсите - сечеш гора, ще сечеш пак , когато отсечената е напълно възстановена! Свободното потребление, бълването на милиарди вещи, много от които изобщо не се използват е пример за гиганско прахосничество и човешка глупост! Квоти за потребление - задоволяване на истиските човешки нужди, а не изгъзеци и превземки! Един милиардер може да сменя всеки месец мебелите си - знацчи заради неговите изгъзеци една гора умира!

ММмммного е просто всичко - НАЗАД към Природата, а не НАПРЕД към Марс.Всяка баба на село ще оцелее сама - с 5 кокошки и малък двор,а тези мнгознайковци да отиват на Марс!

Единственото спасително е от безмозъчен вид да се трансформираме в мислещи същества, ама като гледам форума...:-)

Дааа... ПЪТЯТ КЪМ АДА Е ПОКРИТ С ДОБРИ НАМЕРЕНИЯ

Хартия само от дъво ли може да се получава умнико?

Както казват братушките (които са по-наясно с космическите науки): Когда человек идиот, это надолго.

Сигурна рецепта на планетата Земя да започне да и олеква: направилите гореизложените предложения да се натоварят на построен от тях самите космически кораб, последвани от всички жители на САЩ. Да изпробват собствените си теории. Пък като пристигнат и проучат основно как стоят нещата там горе, да пишат(ако могат). Ако не могат, да могат. Да пуснат пощенски гълъб или да хвърлят някоя бутилка в морето.

Тия от ученост са превъртели. Не са взели под внимание факта, че хората са част от земята и живота на земята. Какви са тия техни съвети и кой дава трибуна на тия зомбита незнам. Не се знае още дали на Марс има живот и условия за живот така че да не бързат с преценките. Пък и за какво ни е да ходим там и нея ли да съсипем?

цитат:Би било добре всеки човек в продължение на месец да се потопи в книги и интренет сайтове, които поддържат мнения, несъвпадащи със светогледа му

Това е най-тъпото предложение. Егати учените.

Ако и останалите изтъкнати учени и интелектуалци от цял свят са на това ниво просто нямаме никакъв шанс...

Само дето никой не казва как да се спасим от самите себе си. Как да прочистим егоизма и омразата, зависта в нас... Нема и да кажат, защото нема начин с наши сили... А това е причината света да си отива.

Това, че летим към бездната, е ясно отдавна. И много е късно, спиране няма.Марс е алтернатива за шепа избраници. Ние, другите, просто сме на доизживяване. Приемете фактите.

света може да се спаси много лесно - пращаме с ракета комунистите и евреите на Сатурн, циганите ползваме като гориво за ракетата, а накрая се молим на бат бойко да спре глобалното затопляне и да нареди на леда да спре да се топи!

И когато стане така, че да знаят само на клавиатура да пишат, вземе че спре тока завинаги... тогава закъде са? Единственото, което децата трябва да учат е, как да задават правилните въпроси.

EI OT TAKIVA MALOUMNI IDEI STIGNAHME DO TUK

Абе имаше една американска програма дето похарчила около милиард да измисли химикалка да пише в космоса, но не успяла, за разлика от руснаците, които изобретили химическия молив - пише при нулева гравитация без проблем. Като знам колко е надеждна техниката, не бих се отказал с толкова лека ръка от изначалния аналогов начин за документиране. Ако искат толкова да се изнасят на Марс, притежавам малко повърхност върху луната, която може да се използва за стартова площадка за подобна мисия, може да им я отдам за ползване. Да ми се обадят - няма проблем ще ги уредим....

Пак заровихме глави в пясъка- ще правим марс обитаема, абе имаме си нашата планета- няма да я съхраним, ами ще правим някъде другаде нещо, което според мен поне още изобщо не ни е по силите и ще бъде със съмнителен успешен резултат...

Момчета и момичета, май повечето от вас не са дорасли да ползват тази медия по предназначение. Вземете си избивайте комплексите на друго място, а не изливайте глупоста си тук. Изобщо като гледам форумите е пълно с хора готови за психоаналитик. Не си губете времето, вземете поговорете с живи хора, недайте да мислите, че можете да формирате някакво мнение у хората четящи коментарите. А на модератора препоръчвам, такива безмислици като на : ;)) , рибарица , !!! и не само тук

Никой да не е посмял да спасява света? Никъде не тръгвам. Стойте с мен до фаталния край,приятели мой!Единственият изход Ни е Ракията,тя ще спаси света! Домашарка forever !!!

Като чета тая статия си мисля, че май най - алтернативният начин да се спасим е да си теглим ножа! Знам, че звучи наивно, но като че ли те точно това искат да ни кажат.....