Коментари - Професор: Още живеем с пораженията от 9 септември | dnes.dir.bg
назад

Професор: Още живеем с пораженията от 9 септември

В нашата история превратът на 9 септември 1944 г. е третият след тези на 9 юни 1923 г. и 19 май 1934 г. За разлика от първите два, деветомайският коренно променя политическия контекст, социалната ориентация, икономическата стабилност и духовния нрави на българите.

Обратно в новината

Коментари - Професор: Още живеем с пораженията от 9 септември | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ние сме малка страна. Колкото едно китайско село. Те обаче не могат да си позволят лукса да разсипят огромната си Държава заради шепа мадурковци с нестандартно мислене, както направиха Руснаците. Ако беше жив Бащицата никога нямаше да допусне това.

............Това, което преживяхме в последното десетилетие на ХХ век беше следствие от безконтролното господство на Комунистическата партия и разрухата, която донесе 9 септември, казва проф. Бакалов. Преходът на 10 ноември, жаждата за власт, пари, злоба, желание за мъст и бързо забогатяване доведе държавата до нивото на 1918г., добре дирижираното безконтролно разграбване на държавата и контролираното съсипване на промишленноста докара народа до жизнен стандарт на африканско племе, а независимата съдебна власт узакони пладнешките обири в името на ВЕЛИКАТА демокрация. Псевдодемокрация-раз и владей. Незнайно защо само в България.

Загубихме националния държавен суверенитет и от германската колесница се привързахме към Москва, коментира последствията след 9 септември 1944 г. историкът проф. д-р Георги Бакалов пред БГНЕС. Е, добре де, Бакалов, който е взел дипломите си по вмреме на тоталитаризма, защо нищо не се казва, че след така наречената демокрацияи влезе в ЕС България загуби изобщо националния си суверинитет се привърза политически към НАТО и САЩ (дадохме им дори и военни бази, това суверинитет ли е?!. Нали трябва да говорим истината и да бъдем обективни?! Къде остана безпристрастието? То поне с руснаците имахме нещо общо - език, култура, православие, - но какво общо имаме с янките и техните африкански роби?!

KomunistFa6ist, v izvrateniat variant.ZA6TOTO KOMUNISTITE TERORIZIRAHA SOBSTENIAT NAROD v mirno vreme!

М НОГО ЖАЛКО за младежите,които учат при професора.МНОГО ЖАЛКО.Уважаеми наши деца и внуци,статията на професора е пълна с лъжи.Особено що се отнася до образованието ,културатаидуховния облик на народа след 9 септември Професорът може да е раждан в дантели,както се изрази преди време един псевдодемократ депутатт,но ние коитопо синурите сме се раждали,и които сми строили Хаинбоаз,Копринка,ДИ Дунав мост,ние които сме оставили младостта си по соцалистическите строежи,няма да разрежим на такива озлобени като проф. Бакалов да тровятсъзнанието на нашите внуци.Ще дойде нов 9 септември.А вие мили деца потърсете и прочетете Смирненски, Вапцаров,Пеньо Пенев и много други поети възпяли градивния труд и ентусиазма на народа след 9 септември. Попитайте професора АЕЦ К ОЗЛОДУЙ, НДК,химическите заводи,магистралите, станции и санаториуми/където годишно почиваха и се лекуваха 800 000 българи и пр.други придобивки от небето ли паднаха.Ачрез културните и спортни пости жения светът научи за БЪЛГАРИЯ. Срамувам се за вас професоре!