Обезвредиха стара мина в морето
Експерти от Военноморските сили обезвредиха опасна мина в района на Камен бряг, съобщиха от пресслужбата на щаба на флота във Варна.
Обратно в новинатаКоментари - Обезвредиха стара мина в морето | Днес.dir.bg
Коментари
Ехо, сладурите от Дир-а, я кажете 70 метра или 7 метра? Че ако е първото , сиреч казвате , че водния стълб при детонацията се извисил колкото 23 етажна сграда над водата...
- Защо си в болницата целия потрошен? - Вървях през полето. По едно време гледам табела "Внимание! Мини!". Е па минах ..
"70 метра воден стълб при детонация на мина"?! Не е вярно - 67 метра беше! На - честен кръст! Да пукна, ако ... Ама пък кой знай пък ако пукна, какъв воден стълб ще вдигна ...
Както сме я подкарали, нищо чудно броят на тези неща да почне рязко да расте. А? Какво мислите?
Видях такива две мини да се търкалят около Слънчев бряг.
Доста мини могат да изплуват или да бъдат открити по дъното на морето около Варна. По време на втората световна война целия варненски залив е бил миниран. Все още на някои карти има обозначение на определен фарватер за движението на корабите. Не трябва да се учудваме но ако някой от летуващите забележи плаващо обемисто тяло или лежащо такова на дъното веднага трябва да се обади на тел 112. те си знаят работата.
Шоу е било. Що не изчакаха до активния сезон и да пуснат културна програма "взривяване на мина от ВСВ"? Подозирам, че щеше да има доста желаещи от скучаещите на Албена, Русалка и Каварна да видят шоуто за по 2 лева примерно.