Коментари - Обезвредиха стара мина в морето | dnes.dir.bg
назад

Обезвредиха стара мина в морето

Експерти от Военноморските сили обезвредиха опасна мина в района на Камен бряг, съобщиха от пресслужбата на щаба на флота във Варна.

Обратно в новината

Коментари - Обезвредиха стара мина в морето | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ехо, сладурите от Дир-а, я кажете 70 метра или 7 метра? Че ако е първото , сиреч казвате , че водния стълб при детонацията се извисил колкото 23 етажна сграда над водата...

Морските мини тип магнитни могат да имат заряд и 1000 кг тротил...........целта е да разцепи корпуса (нанесе сериозни щети) на преминаващ кораб на разстояние 20-30 м от нея във водна среда.....може и да няма грешка!

Язък, тази година да не чакаме риба на Камен бряг....

- Защо си в болницата целия потрошен? - Вървях през полето. По едно време гледам табела "Внимание! Мини!". Е па минах ..

"70 метра воден стълб при детонация на мина"?! Не е вярно - 67 метра беше! На - честен кръст! Да пукна, ако ... Ама пък кой знай пък ако пукна, какъв воден стълб ще вдигна ...

Тъпите журналя са виновни. Един воден стълб не могат да измерят като хората. Бахти и неграмотността.

Взривиха мината и е..ха ма...мата на рибата.

Както сме я подкарали, нищо чудно броят на тези неща да почне рязко да расте. А? Какво мислите?

Видях такива две мини да се търкалят около Слънчев бряг.

Аз пък видях една мадама с ей такива големи бомби...

Доста мини могат да изплуват или да бъдат открити по дъното на морето около Варна. По време на втората световна война целия варненски залив е бил миниран. Все още на някои карти има обозначение на определен фарватер за движението на корабите. Не трябва да се учудваме но ако някой от летуващите забележи плаващо обемисто тяло или лежащо такова на дъното веднага трябва да се обади на тел 112. те си знаят работата.

Ето това се нарича немско качество!

Шоу е било. Що не изчакаха до активния сезон и да пуснат културна програма "взривяване на мина от ВСВ"? Подозирам, че щеше да има доста желаещи от скучаещите на Албена, Русалка и Каварна да видят шоуто за по 2 лева примерно.

А някое английско пиянде срещу 10 лв. би я яхнало.

За радост на хотелиерите по морето (защото никога вече няма да се занимава с балконинг) :-)))))))))))