Боеприпасът е бил видян от водолаз. Той е открит на шест метра от брега на дълбочина около 3 метра.

На мястото е пристигнала групата за разузнаване от Военноморската база с ръководител кап.-лейтенант Илия Стойчев. Военните водолази са направили оглед и са класифицирали обекта като "морска магнитна мина "ДМ".

След обезопасяване на района, тя е била взривена на място вчера. При детонацията се е образувал огробен воден стълб и е последвала ударна вълна.