Обезвредиха стара мина в морето
Експерти от Военноморските сили обезвредиха опасна мина в района на Камен бряг, съобщиха от пресслужбата на щаба на флота във Варна.
На мястото е пристигнала групата за разузнаване от Военноморската база с ръководител кап.-лейтенант Илия Стойчев. Военните водолази са направили оглед и са класифицирали обекта като "морска магнитна мина "ДМ".
След обезопасяване на района, тя е била взривена на място вчера. При детонацията се е образувал огробен воден стълб и е последвала ударна вълна.