Коментари - Осветяват пешеходни пътеки с прожектори | dnes.dir.bg
назад

Осветяват пешеходни пътеки с прожектори

Десет повдигнати пешеходни пътеки във Варна ще светят вечер, след като бъдат оборудвани с прожектори. Това съобщи зам.-кметът инж. Христо Иванов.

Обратно в новината

Коментари - Осветяват пешеходни пътеки с прожектори | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

бе УМници?Защо не назначите и по един пазач на щат-пази хем хората ,хем фенера,че и безработицата ще намали!Нормалните хора,в Нормалните държави ползват светещи бои,включително и фотоволтаичен вариант и т. н......

Пешеходните пътеки в Бг не са маркирани подходящо не се виждат от водачите на ниските превозните средства. Пешеходците излизат изневиделица автомобилите не спазват нужната дистанция и ако набиеш спирачки задния ще създаде небивала какафония. На места липсва вертикална маркировка, а и да има знака вечер не се вижда. Ако решиш да намалиш заради знака задния ти мига святка и надува клаксон. Светофарите са общи за автомобилите и пешеходците, така се дава възможност на завиващите МПС да те гонят по пешеходната пътека.

Chefo77

Започнаха тук-там да правят светофарите в "китайски" тип - всички автомобили спират и се движат само пешеходци, във всички направления. Определено е добро решение, лошото е, че винаги има някой заспал или перде да блъснеш...

Е нали това е целта - да се оправят.

Само да не поставят блиц-светлини, които не само обръщат внимание, но и вечер заслепяват водачите на МПС, както в Русе.

Браво Варна кажете го и на Пловдив