Осветяват пешеходни пътеки с прожектори
Десет повдигнати пешеходни пътеки във Варна ще светят вечер, след като бъдат оборудвани с прожектори. Това съобщи зам.-кметът инж. Христо Иванов.
Освен прожектор, светещите зебри ще бъдат оборудвани и с предупреждаващ светлинен индикатор.
През деня електричеството ще се осигурява от соларен панел, а вечер - чрез системата за улично осветление, обясни инж. Иванов.
Системата ще бъде изпробвана до края на месеца, като на една от зебрите ще бъде монтирана пробна инсталация. Единият от вариантите е повдигнатата пешеходна пътека на бул.„Осми приморски полк", а другият - тази до стадион „Спартак".
Подобна практика вече има въведена в други градове на страната, сред които София, Пловдив, Бургас и др.