Коментари - Продават 15 общински жилища във Варна | dnes.dir.bg
назад

Продават 15 общински жилища във Варна

Община Варна да стартира процедура по продажбата на петнайсетина общински апартамента - около това предложение се обединиха съветниците от градския парламент.

Обратно в новината

Коментари - Продават 15 общински жилища във Варна | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Според мен-не трябва да се продават общински жилища, при условие че не се строят нови. Те са за настаняване на крайно нуждаещи-нека да са срочни наемите, като максималния да е 10 години. Все пак това е период достатъчен за подпомагане-после-други нуждаещи.

Зам кмета на Белослав В.Цанков / син на общинската съветничка и председател на комисията по собственост В. Софрониева / ще си купи ли даденият му апартамента ???

В общинските жилища живеят вички други, но не и крайно-нуждаещи се. Аргумента че ще има постъпления от 600 000 лв е нелеп, защото Общината трябва да закупи нови жилища и да похарчи 2 пъти повече пари за тях. И не на последно място, ако си крайно-нуждаещ се и нямаш пари за свободен наем, няма как да имаш 40 000 кеш да си купиш жилището, още по-малко ще намериш банка която да те кредитира за покупката...

Само какъв отбор юнаци: Я. Станев, Вл. Тонев, В. Софрониева и сие, готови за нови далавери! Държавата била лош стопанин, а тези са доказали, че са добри! И така, докато окончателно разграбят малко останалата общ. собственост! А редом Портних тъпче с пари чувалите на приближените му строит. фирми и превръща Варна в украински майдан!

Да, ама тогава как бати ти Янко или Софрониева ще спечелят? Искаш да чакат 10 години? И през това време д-р Станев да лекува бедни българи? Или пък Софрониева да си припечелва житието като експерт-адвокат?

Значи , от една страна искат да строят във Възраждане и др.места такива жилища за крайно нуждаещи се , защото имало много голяма нужда от такива(всъщност за да има къде да изместят Максуда!)И реват как били изпуснали над 4 милиона по европейски програми .От друга страна ще продават вече наличните такива(!?).Сега май далаверата е първо да продадат наличните жилища , после с мотив , че няма достатъчно такива , да пробутат някакво такова перо в бюджета , и пак да опитат номера с европрограмата...

Абсолютно си прав. Дай сега да уредим няколко наши човека с евтини жилища! Щом живущите в жилищата могат да си ги купят, значи могат да си купят жилища и от свободния пазар на жилища и да се изнесат! Явно не са "крайно нуждаещи се". А тези, последните, кучета ги яли! Апропо, може ли да се намери на свободния пазар на жилища във Варна апартамент за 40 000 лв?