Продават 15 общински жилища във Варна
Община Варна да стартира процедура по продажбата на петнайсетина общински апартамента - около това предложение се обединиха съветниците от градския парламент.
Въпросните имоти са били включени в миналогодишната програма на общината за разпореждане с общинска собственост, която обаче не е изпълнена в по-голямата си част.
От продажбата на общинските жилища, чиято средна цена възлиза на около 40 000 лева, в местната хазна е трябвало да постъпят около 600 000 лева, припомни заместник-председателят Владимир Тонев.
По думите му интерес към придобиването на собственост върху имотите от ползвателите е имало.
Това потвърди и Станев, който отбеляза, че проблемът със закупуването на общински апартаменти редовно се повдига от граждани по време на приемните му.
„Този процес вървеше трудно и по времето на бившия кмет Кирил Йорданов”, коментира съветникът, според когото продажбите се спъват най-вече от бюрократични пречки.
По думите му благодарение на настояванията от негова страна и на колегите му все пак се продавали по няколко жилища годишно.