Коментари - Започна кампанията ”Рекламирай Варна!” | dnes.dir.bg
назад

Започна кампанията ”Рекламирай Варна!”

Безплатно лого на кандидатурата на Варна за Европейска столица на културата през 2019 г. може да получи всеки, който подкрепя инициативата.

Обратно в новината

Коментари - Започна кампанията ”Рекламирай Варна!” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

StamOff

Не мога да разбера що се излагаме.

Тия в варненското кметство май смятат че думата Изложение идва от глагола излагаме се. Ама с тоя кмет руснак и с население от турци, цигани и гагаузи какво да ги правиш? Варна "културна" столица - варненци царе на хумора!

На Варна й трябват много години докато се оправят нещата. До 2019 години не виждам как могат да се изградят двете дупки в града/ стадиона и търговския дом/ .Тротоарите са в безобразно състояние. Трябва да се снимат всички нередности по улиците, детските площадки и морската градина и да се пращат в Нова телевизия за предаването Моята новина на Ани и Виктор, От сградите в централната част на града се сипе мазилка, която е опасна за преминаващите, Автомобилите са преградили тротоарите и пешеходците вървят по платното и други безкрай нередности, на които никой не обръща внимание.

Сетила се и Варна да си предоставя логото - в София го правят от години, вижте само на филмфеста каква подкрепа има. А и на това лого пише кандидат за младежка столица. Варна се е абонирала за всички конкурси ли?

Покажете ми ги най-сетне тези гагаузи та да си поприказвам с тях на позабравения език на моето детство! Тези, които пишат имат ли си представа, че до десетина години гагаузите ще изчезнат, като езикова общност. Само най-възрастните говорят още на гагаузки, хората на средна възраст, ( като мен ) поназнайват, но понеже няма с кого да си приказват го забравят, пък младите, например моите деца, дума не разбират. Например гагаузите в Ямбол ( най-голямата общност извън нашия регион ) са напълно асимилирани. Същото ще стане и с тези при нас. Проблемът на Варна не са гагаузите, тъй като те никога не са били проблем на България, а точно обратното. Независимо от небългарският майчин език в миналото, са били изключително лоялни български патриоти. Някои от тях са заемали много отговорни държавни постове. Проблемът на Варна е ТИМ. Жалко за саможертвата на Пламен.

ха ха хахаа късно е либе за китка. Варна ги пишете ,,бегали,, Този град не става за нищо. Много е смотан, разбит и пълен с малоумници. Не става. Бургас е града.

във Варна има 8 театрални сцени и два театъра. Колко са в Бургас? Само фестивала Варненско лято е повече от целият културен живот на Бургас. И да не забравя Раковината-три месеца всекидневни изяви. Виж ако кажеш че конкуренция е Пловдив, по някакси бих го приел, но Бургас...

Какво общо има тук Дупката с културата? Те дупките не са на Варненци, те са на ТИМ и Гергов. Ние въобще не се сещаме за тази част на града, направо си изместихме културният живот от Севастопол на долу

Имам един колега дето му казваха Гагаузина, ама аз честно да ти кажа не виждам разлика с нас. Ти вижаш ли разлика? А и да не забравя, знаеш ли от къде идва израза Лошо Шиваров?

Chefo77

Е как да нямат - имат си друсарски фестивал (Спирит-а), имат си поетично четене на ненаписани стихове от Петя Дубарова, имат си ежегодни и абсолютно еднакви концерти на Тони Димитрова и Тоника ... Ние къде ще ги стигнем с нашите театри, опера, музеи ...

Абе, каква столица, на кого и защо? Я се огледайте, вижте за какво става дума - този град е вече за оплакване. По-добре се откажете от мераците си, защото ставате смешни. Ако въобще в България има град, който да заслужава да бъде Културна Столица на Европа, това е В.Търново! И който оспорва това, означава, че не е българин! София, Варна и Пловдив могат да бъдат съвсем скоро столици на циганите, защото в тези три града циганите са вече почти 1/3 от населението, но със скоростта на репродукцията им, до 10 години ще са повече от половината.

Та на това дървено, елементарно лого не става дума за Европейска столица на културата?????Подигравка ли е това безплатно лого????

ВАРНА ТИМ паричките ви БАРНА

кВО бУРГАС град прочут с Адидаски батки и с умни Черни Златки

Ако ви прави кеф да ви псуват на мен не ми прави кеф . Кое да рекламирам ,че имаме две улици като за пред хора . Колите паркирани по тротоарите а хората се движат по улиците . Тази гледка е навсякъде в градът . Ако имаше малко ред варненският бюджет щеше да се напълни само с това перо.

Chefo77

А защо изобщо си се довлякъл тук, защо не си остана в родния град да се радваш на големия хотел, джамията, зоопарка, стадиона и гарата на майната си? Може би ако беше прочел кой носи отговорност за вида на сградите, нямаше да обвиняваш управата на града за къщите-паметници на културата. Бургас те очаква, там са влюбени във всички, които са склонни срещу усмивка да оближат кафявата точка на когото и да е.

Chefo77

И мога само да се надявам, че не си от онези тъпунгери, които си умират да плюят срещу дупките по улиците, но продължават да си карат колите с регистрация в родните места ...