Първи тур в надпреварата за културна столица
В следващите дни ще бъде решено дали Варна да продължи напред в конкурса за културна столица на Европа.
Обратно в новинатаКоментари - Първи тур в надпреварата за културна столица | Днес.dir.bg
Коментари
Кметът най-добре да посети поне веднаж едно театртално, оперно или симфонично представление, някой да му покаже градската галерия и чак тогава да тръгне да представя своята халтура от името на варненци!
Варна не е за културна столица. Няма култура във Варна. Вчера се откри католическата църква, която 30 години с мъки събираше стотинка по стотинка, за да се реставрира. Портних не уважи християните католици. Това не е култура и има много по-достойни градове за център на кълтурата. Във Варна няма никакви културни мероприятия, освен неуважението към религията.
Вярно ли няма? Неуважавани от мен негативист може ли да ми назовете един град в България с повече културни мероприятия от Варна. Само един моля...
Обожавам Варна, варненци са толкова забавни и с едно много хубаво самоиронично чувство за хумор. Но културното развитие на града е спряло точно в 1989 година, нема какво да се лъжем. Пловдив е един град, с който те обичат да се сравняват, но факта е, че Пловдив е бил единственият град в бг, избран за културна столица на европа, верно съпътстваща, но това хич не е малко, щото тази титла доведе концерти като металика, горан брегович и апокалиптика и тогава Пловдив въбще не се е кандидатирал, беше избран.
Каква култура има в България Биг Брадър? Бихте ли ми казали, моля? Чалгата в живота ли или възпятата с музика?
Мога да ти изброя много градове с по голяма и по хубава културна програма от Варна, но това няма да възвърне безвъзвратно загубения ти мозък.
Утре ще имаме хубава новина: Варна няма да продължи в този конкурс, и Слава Богу! Тези неистови напъни на едва ли не всички градове у нас, вкл. т.нар. морска столица, да станат Европейска столица на културата, са толкова нелепи и смешни. В България има само един град, който може да се превърне в това, но и там има нужда от редица инвестиции - В.Търново, и това е безспорно. Има атмосфера, има история, има традиции, има голям университет, има наплив от туристи целогодишно, има културни институции, музеи, галерии, има уникалното шоу "Звук и светлина" над Царевец, има и излъчване на духовност. Ако нашите управници са с ума си, трябва единствено В.Търново да остане кандидатурата на България за този конкурс!
Какъв Пловдив бе,майна!Българите там сте много готини хора,никога няма да кажа обратното,но града ви като град изобщо не струва!Половината ви население вече са цигани,Марица е един заблатен отводителен канал,а не река...в сравнение с Варна няма и 5% да предложите нещо по-красиво и привлекателно!просто няма.
Гражданите от години напускат Варна, а местата им се заемат от анонимни субекти със "селско" поведение. Градът стремглаво запада от поне 15-20 години и с "помощта" на Управата и на "бизнеса" си...
Само този твой отговор ми стига да преценя културното ти ниво, а ти се бориш да станеш курлтурен столичанин на Европа! Ех, мъка, мъка... Че на всичкото отгоре си и неграмотен - виж си грешките в няколкото глупави думи.
Културното ми ниво няма как да прецениш, просто защото си кратуна! А грешката е само една и тя е техническа. Виж си ти твоите в горния си текст!
Имаш да доучваш, драги неграмотнико. Чети текстовете ми, за да се научиш на правилен български език, правилна граматика, правилен стил и изрядно писане. Не ставаш за културен столичанин, това е видно! Но, имаш шанс - учи, учи и пак учи!!!