Първи тур в надпреварата за културна столица
В следващите дни ще бъде решено дали Варна да продължи напред в конкурса за културна столица на Европа.
Обратно в новинатаКоментари - Първи тур в надпреварата за културна столица | Днес.dir.bg
Коментари
Гражданите от години напускат Варна, а местата им се заемат от анонимни субекти със "селско" поведение. Градът стремглаво запада от поне 15-20 години и с "помощта" на Управата и на "бизнеса" си...
Утре ще имаме хубава новина: Варна няма да продължи в този конкурс, и Слава Богу! Тези неистови напъни на едва ли не всички градове у нас, вкл. т.нар. морска столица, да станат Европейска столица на културата, са толкова нелепи и смешни. В България има само един град, който може да се превърне в това, но и там има нужда от редица инвестиции - В.Търново, и това е безспорно. Има атмосфера, има история, има традиции, има голям университет, има наплив от туристи целогодишно, има културни институции, музеи, галерии, има уникалното шоу "Звук и светлина" над Царевец, има и излъчване на духовност. Ако нашите управници са с ума си, трябва единствено В.Търново да остане кандидатурата на България за този конкурс!
Обожавам Варна, варненци са толкова забавни и с едно много хубаво самоиронично чувство за хумор. Но културното развитие на града е спряло точно в 1989 година, нема какво да се лъжем. Пловдив е един град, с който те обичат да се сравняват, но факта е, че Пловдив е бил единственият град в бг, избран за културна столица на европа, верно съпътстваща, но това хич не е малко, щото тази титла доведе концерти като металика, горан брегович и апокалиптика и тогава Пловдив въбще не се е кандидатирал, беше избран.
Какъв Пловдив бе,майна!Българите там сте много готини хора,никога няма да кажа обратното,но града ви като град изобщо не струва!Половината ви население вече са цигани,Марица е един заблатен отводителен канал,а не река...в сравнение с Варна няма и 5% да предложите нещо по-красиво и привлекателно!просто няма.
Варна не е за културна столица. Няма култура във Варна. Вчера се откри католическата църква, която 30 години с мъки събираше стотинка по стотинка, за да се реставрира. Портних не уважи християните католици. Това не е култура и има много по-достойни градове за център на кълтурата. Във Варна няма никакви културни мероприятия, освен неуважението към религията.
Вярно ли няма? Неуважавани от мен негативист може ли да ми назовете един град в България с повече културни мероприятия от Варна. Само един моля...
Каква култура има в България Биг Брадър? Бихте ли ми казали, моля? Чалгата в живота ли или възпятата с музика?