Коментари - Първи тур в надпреварата за културна столица | dnes.dir.bg
назад

Първи тур в надпреварата за културна столица

В следващите дни ще бъде решено дали Варна да продължи напред в конкурса за културна столица на Европа.

Обратно в новината

Коментари - Първи тур в надпреварата за културна столица | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Гражданите от години напускат Варна, а местата им се заемат от анонимни субекти със "селско" поведение. Градът стремглаво запада от поне 15-20 години и с "помощта" на Управата и на "бизнеса" си...

Утре ще имаме хубава новина: Варна няма да продължи в този конкурс, и Слава Богу! Тези неистови напъни на едва ли не всички градове у нас, вкл. т.нар. морска столица, да станат Европейска столица на културата, са толкова нелепи и смешни. В България има само един град, който може да се превърне в това, но и там има нужда от редица инвестиции - В.Търново, и това е безспорно. Има атмосфера, има история, има традиции, има голям университет, има наплив от туристи целогодишно, има културни институции, музеи, галерии, има уникалното шоу "Звук и светлина" над Царевец, има и излъчване на духовност. Ако нашите управници са с ума си, трябва единствено В.Търново да остане кандидатурата на България за този конкурс!

Кратуно!даже не заслужаваш отговор!

Само този твой отговор ми стига да преценя културното ти ниво, а ти се бориш да станеш курлтурен столичанин на Европа! Ех, мъка, мъка... Че на всичкото отгоре си и неграмотен - виж си грешките в няколкото глупави думи.

Обожавам Варна, варненци са толкова забавни и с едно много хубаво самоиронично чувство за хумор. Но културното развитие на града е спряло точно в 1989 година, нема какво да се лъжем. Пловдив е един град, с който те обичат да се сравняват, но факта е, че Пловдив е бил единственият град в бг, избран за културна столица на европа, верно съпътстваща, но това хич не е малко, щото тази титла доведе концерти като металика, горан брегович и апокалиптика и тогава Пловдив въбще не се е кандидатирал, беше избран.

Какъв Пловдив бе,майна!Българите там сте много готини хора,никога няма да кажа обратното,но града ви като град изобщо не струва!Половината ви население вече са цигани,Марица е един заблатен отводителен канал,а не река...в сравнение с Варна няма и 5% да предложите нещо по-красиво и привлекателно!просто няма.

Варна не е за културна столица. Няма култура във Варна. Вчера се откри католическата църква, която 30 години с мъки събираше стотинка по стотинка, за да се реставрира. Портних не уважи християните католици. Това не е култура и има много по-достойни градове за център на кълтурата. Във Варна няма никакви културни мероприятия, освен неуважението към религията.

Вярно ли няма? Неуважавани от мен негативист може ли да ми назовете един град в България с повече културни мероприятия от Варна. Само един моля...

Каква култура има в България Биг Брадър? Бихте ли ми казали, моля? Чалгата в живота ли или възпятата с музика?

Мога да ти изброя много градове с по голяма и по хубава културна програма от Варна, но това няма да възвърне безвъзвратно загубения ти мозък.

Кметът най-добре да посети поне веднаж едно театртално, оперно или симфонично представление, някой да му покаже градската галерия и чак тогава да тръгне да представя своята халтура от името на варненци!