София ще черпи опит от лондонското метро
София и Лондон ще си сътрудничат с експертна помощ за метрото по отношение на системите за сигурност, безопасност и транспортна автоматика. Третата линия на софийското метро ще бъде с опция за движение на автоматични влакове.
Обратно в новинатаКоментари - София ще черпи опит от лондонското метро | Днес.dir.bg
Коментари
Какво? Ще се учим как да развъждаме плъхове ли? Или как да украсяваме стените с графити?
И това ама най-вече ще се учим да вдигнем цената. Не случайно се споменава в новината.;)
Можем само да мечтаем за такова метро след 150 години. Да, старо е, но толкова добре поддържано, че чак дразни. Не видях нито една изгоряла лампа, нито издраскано или умишлено повредено. И на повечето станции - WC...
Когато Лондон са имали метро, София е била далеч от представите за столица. Това е основната причина за положението на Лондон и София днес.
Кво говориш, самата прелест е метрото, и освен че е 'толкова' чисто е и още по- евтино (5 кво му плащаш), а и да WC в метрото няма!
Браво !!! но влакчетата в Софийското са по просторни от тези на Лондонското....и белите там...понякога са малцинство...дано не ги стигнем най-напред по цените...
Когато по нашите земи е имало цивилизация, ония там на гъза на географията, са пасели трева. И охлюви за мезе.
Софийското е доста по модерно чисто и приветливо от лондонското,а и доста по модерно.Ако ще се учим нещо то трябва или от немците или от руснаците на тая тема.
Не е никакъв смях - софийското метро е красиво като музей и ново. Лондонското е грозно, обаче работи, нищо, че е старо. През него за един ден сигурно минават толкова хора, колкото за цяла година в софийското - но това май е основната роля на метрото все пак.
Защо тогава за тях сме 2-ра категория и целия ЕС им се моли да ни разрешат да работим там? Защо има такава гигантска разлика в доходите? Защо, защо, защо ...
5 евро е карта за цял ден за 6-те зони, а не както навсякъде се тиражира единично билетче. Да не говорим, че покрива много повече Лондон, отколкото нашето метро София. Старите станции там наистина са по-вехти, но имат новоизградени които са с прегради и врати които се отварят като спре влакчето, за да няма самоубийци.
Разбрал си ти. Лондонското метро е на 150 години и можеш да стигнеш почти до всяка точка на Лондон.Можеш да сравняваш Софийското и Лондонското метро когато Софийското започне да пренася същото количество хора на ден.
Ами защото имат общество а не като в България съвкупност от хора живеещи на едно място.
виждам че си бил там...на Фарингтон най верятно са те загризали...пък и като се върнеш тук готино еусещането в нашето метро все е дно си в космически кораб...нали?)))
Не е 5 евро, а 5 лири (умножи по 1.1-1.2 за да получиш еврата) и даже не точно 5, а 5.60 и не за цял ден, а за "Off peack hours" - демек събота, неделя и след 9:30 делнични дни. При това за до 4-та зона - "Уембли Парк" например. И това беше преди 4 години.