Петиция в интернет за затваряне на делфинариума
Във Facebook вече има петиция, под която са се подписали десетки, в която се настоява Варненският делфинариум да бъде затворен, а обитателите на басейна - Доли, Кимбо, Попи, Бимбо и Йоана, да бъдат извадени и пуснати във водите на Черно море.
Обратно в новинатаКоментари - Петиция в интернет за затваряне на делфинариума | Днес.dir.bg
Коментари
Не само делфините да бьдат пуснати но и животните от зоологи4еската градина сьщо да бьдат пуснат на свобода - живеят при ужасна мизерия - а и като отидеш да им се порадваш там то изпитваш по скоро сьжаление отколкото радост от ужасният им вид - проскубани хилави с кожни рани недохранени -
казвам, че фейсбука е голямо зло..на всеки малоумник му хрумва някаква идея и ....давай .... глупаци!
Да, делфините трябва да бъдат пуснати на свобода, но за да има все пак забавление за публиката, в басейна трябва да бъдат пуснати Петя славова и десетина от най-известните и "успешни" бизнесмени в България.
Пълни тъпотии.....
То за тъпаците и Библията е тъпотия .....
Терена на делфинариума е перфектен за мутренско хотелче!!! Вие сте природозащитници, колкото японските рибари. Жалки сте!
Е как очаквате делфинариума да е поддържан и животинките да им е всичко наред, като от известно време е към Феста Груп. Имам вътрешни наблюдения и смея да твърдя, че там се мисли само за печалба и нищо друго. В хотелите им персонала е под всякаква критика и нерешени проблеми седят с години. Напълно съм ЗА петицията.
Тези делфини не са виждали жива риба! Ще умрат от глад! Тяхната съдба е да живеят и умрат забавлявайки нас. За съжаление това са фактите. Петиция може да има да не се купуват нови диви делфини за делфинариума!!!
Ез толкова години му се чудя как не му подмениха стъклата излагация от всякъде. Обаче директно пускане на делфините в Черно море не знам дали ще се получи . То и да пратиш някого на Марс се иска 7г адаптация за делфините едва ли ще стане от раз :-)
На плажа в Лозенец имаше изхвърлено малко делфинче, което явно беше наранено и е умряло по-навътре в морето. Ако ги пуснат, тези делфини ще са в по-лошо положение от делфинчето, защото те отдавна не се грижат сами за безопасността и храната си
Едва ли в Черно море им се очертава по-добър живот - доста попадат по рибарските мрежи и т.н. - като цяло животните "в плен" живеят поне 2 години по-дълго от тези на свобода.........
На някой му харесва терена на делфинариума и си е платил на групичка тарикати, които да искат това малоумие. Тъпото е, че има и хора които се връзват на такива глупости и се подписват без да мислят.
Те в Индия отдавна са признали и кравите за богове. Въпроса е трябва ли и нашенските говеда да ги обожетвим или не??? Глупаците нямат край...
Да пуснем и всички котки и кучета! И хамстери, игуани, змии... което ме подсеща - пуснете и тъщите на свобода! Само за срамните въшки се колебая?!
Ние отдавна сме признали разни животни за хора. Пресен пример давам: ХАМСТЕРА
за петиция всички животни от цирковете да бъдат пуснати на свобода в нормалната им среда за живеене ебаси идиотите има в тая държава и с какво се занимават този делфинариум е единствен на балканския полуостров и единственот място където децата могат да видят делфин те ще го закриват нямам думи.............
Те не са ли делфини от друго море, тези от варненския делфинариум? Не са ли свикнали с по-голяма соленост на водата от тази, която може да им предложи нашето море. Освен това, имат ли уменията да оцеляват в природата? Научени ли са сами да ловуват и да не общуват с хора? Ако отговорите на тези два въпроса са такива, каквито си мисля че са, тогава подписалите петицията са пълни малоумници. Вместо да се занимават с делфините от делфинариума (те са обречени да живеят винаги в плен), по-добре да подписват петиции за опазването на свободните делфини в родното ни море. Те също имат нужда от помощ.
Афали бяха, доколкото си спомням. Има си ги и в Черно море, това е най-разпространения вид делфини изобщо.
Освен това са родени в плен! От делфините заловени в Карибския басейн май остана само Попи. С други думи, тези делфини не познават живота извън делфинариума ....