Коментари - Петиция в интернет за затваряне на делфинариума | dnes.dir.bg
назад

Петиция в интернет за затваряне на делфинариума

Във Facebook вече има петиция, под която са се подписали десетки, в която се настоява Варненският делфинариум да бъде затворен, а обитателите на басейна - Доли, Кимбо, Попи, Бимбо и Йоана, да бъдат извадени и пуснати във водите на Черно море.

Обратно в новината

Коментари - Петиция в интернет за затваряне на делфинариума | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Не само делфините да бьдат пуснати но и животните от зоологи4еската градина сьщо да бьдат пуснат на свобода - живеят при ужасна мизерия - а и като отидеш да им се порадваш там то изпитваш по скоро сьжаление отколкото радост от ужасният им вид - проскубани хилави с кожни рани недохранени -

Настоявам мечката да я пуснат у вас :)

казвам, че фейсбука е голямо зло..на всеки малоумник му хрумва някаква идея и ....давай .... глупаци!

Да, делфините трябва да бъдат пуснати на свобода, но за да има все пак забавление за публиката, в басейна трябва да бъдат пуснати Петя славова и десетина от най-известните и "успешни" бизнесмени в България.

Да, но тогава ще стане тюлениум :)))

Може,но и няколко акули вътре с бизнесмените...

Пълни тъпотии.....

То за тъпаците и Библията е тъпотия .....

goose

Не, библията не е тъпотия, библията е средството на Рим да държи народа в подчинение ;-) Колкото до делфините - питомно животно, свикнало друг да се грижи за него и да го храни, няма никакъв шанс да оживее извън средата, с която е свикнало.

Терена на делфинариума е перфектен за мутренско хотелче!!! Вие сте природозащитници, колкото японските рибари. Жалки сте!

Е как очаквате делфинариума да е поддържан и животинките да им е всичко наред, като от известно време е към Феста Груп. Имам вътрешни наблюдения и смея да твърдя, че там се мисли само за печалба и нищо друго. В хотелите им персонала е под всякаква критика и нерешени проблеми седят с години. Напълно съм ЗА петицията.

Пълни глупости да пуснем тогова и животните от зоологическата градина

Тези делфини не са виждали жива риба! Ще умрат от глад! Тяхната съдба е да живеят и умрат забавлявайки нас. За съжаление това са фактите. Петиция може да има да не се купуват нови диви делфини за делфинариума!!!

Ез толкова години му се чудя как не му подмениха стъклата излагация от всякъде. Обаче директно пускане на делфините в Черно море не знам дали ще се получи . То и да пратиш някого на Марс се иска 7г адаптация за делфините едва ли ще стане от раз :-)

Svetlana

На плажа в Лозенец имаше изхвърлено малко делфинче, което явно беше наранено и е умряло по-навътре в морето. Ако ги пуснат, тези делфини ще са в по-лошо положение от делфинчето, защото те отдавна не се грижат сами за безопасността и храната си

Едва ли в Черно море им се очертава по-добър живот - доста попадат по рибарските мрежи и т.н. - като цяло животните "в плен" живеят поне 2 години по-дълго от тези на свобода.........

На някой му харесва терена на делфинариума и си е платил на групичка тарикати, които да искат това малоумие. Тъпото е, че има и хора които се връзват на такива глупости и се подписват без да мислят.

Дай теб да те затворим в клетка да ти се радват децата, а :) Май за друго не ставаш като гледам какво ти е мисленето! Е, за разлика от теб делфините могат и мислят :)

Виждам колко мислиш и ти. Интересно ми е ако те пусна сега дълбоко в джунглата на Амазонка колко ли ще искараш?

Те в Индия отдавна са признали и кравите за богове. Въпроса е трябва ли и нашенските говеда да ги обожетвим или не??? Глупаците нямат край...

Да пуснем и всички котки и кучета! И хамстери, игуани, змии... което ме подсеща - пуснете и тъщите на свобода! Само за срамните въшки се колебая?!

Ние отдавна сме признали разни животни за хора. Пресен пример давам: ХАМСТЕРА

И дакела също. Цитат от филма "Топло": "Голям човек е дакелът!"

"Благодарим ви за рибата" - цитат от Дневника на галактическия стопаджия и махайки опашки напуснаха скапаната ни планета.

за петиция всички животни от цирковете да бъдат пуснати на свобода в нормалната им среда за живеене ебаси идиотите има в тая държава и с какво се занимават този делфинариум е единствен на балканския полуостров и единственот място където децата могат да видят делфин те ще го закриват нямам думи.............

Стига бе, не можем да пуснем всички животни от цирковете - какво ще правим тези от народното събрание, тогава?!

Те не са ли делфини от друго море, тези от варненския делфинариум? Не са ли свикнали с по-голяма соленост на водата от тази, която може да им предложи нашето море. Освен това, имат ли уменията да оцеляват в природата? Научени ли са сами да ловуват и да не общуват с хора? Ако отговорите на тези два въпроса са такива, каквито си мисля че са, тогава подписалите петицията са пълни малоумници. Вместо да се занимават с делфините от делфинариума (те са обречени да живеят винаги в плен), по-добре да подписват петиции за опазването на свободните делфини в родното ни море. Те също имат нужда от помощ.

Афали бяха, доколкото си спомням. Има си ги и в Черно море, това е най-разпространения вид делфини изобщо.

Aфалина и са различни от тези в Черно море

Освен това са родени в плен! От делфините заловени в Карибския басейн май остана само Попи. С други думи, тези делфини не познават живота извън делфинариума ....

Ми басейна им е с Черноморска вода пълнят го от полегатата тръба която минава под сълбите на ската пред делфинариума. Не вярвам да и слагат допълнително чували сол.

те хубаво да са на свобода, ама не се знае колко ще е за добро това. нашите мили родни рибари ще ги затрият за да не им хабят рибата.