Варненци ще се возят на нови автобуси
Пред Катедралата във Варна днес за първи път бяха показани новите автобуси, които съвсем скоро ще возят пътниците в градския транспорт. Те са полско производство с марка Solaris, с климатици и рампи за инвалидни и детски колички.
Обратно в новинатаКоментари - Варненци ще се возят на нови автобуси | Днес.dir.bg
Коментари
Варна-туристическия град е с такъв транспорт, че туристите сигурно се страхуват да се качат в тези автобуси трошеняци, от всякъде облепени с реклами, за да изглеждат по-добро. Чакаме новите автобуси, но дано не се намери някой като Гуцанов да провали сделката. Е сега е в Парламента верен съюзник на Станишев! Във Варна го гонят,а той за награда в Парламента!
Искам да светна малко всички "майстор писачи".Автобусите Соларис са полско производство но с части от МАН и ДАФ.За предпочитане са пред турските.Собственикът на тази фирма в началото е бил служител на МАН, но не искайки повече да бъде роб на германците, се отцепва, получава кредити от държавата и развива един от най успешните бизнеси в Полша.Автобусите Соларис обслужват транспортните превози в едни от най- големите и поставящи високи изисквания относно качество страни в Западна Европа-Германия и Франция.Само в Берлин се движат около 5000 бройки Солариси. Така че варненци спете спокойно.Радвайте се че ще се возите на европейско качество автобуси, а не анадолско.
Анадолското производство е "Мерцедес" ,"МАН","Мицубиши" и т.н. ,при това с повече от 20 годишен опит. Изнася се в цяла Европа,вкл. Германия. Ама те са прости,ти си най-умен,нали,тъпанарино. Вдигни си малко главата от клавиатурата и попрочети нещичко. А,всъщност може и от интернет да си набавиш нужната информация.Но не това е целта,нали... O,sancta simlicita!...
Затова Варна ще е светлинни години от София. В столицата има превозни средства над 20г. Трябва да се приеме закон депутатите да не могат да си сменят автомобилния парк по-често от този на градски транспорт!
А защо са с бургаска регистрация?
Прочетох,че варненци подкрепяли Станишев- ами ЧЕСТИТО!Той да ви докара пак чавдарите,москвичите и за повече лукс -жигулките-ха ха ха хак ви е!
Не ви е виновен ГЕРБ, а това ,че не случихте на кмет. Бургас се промени именно през управлението на ГЕРБ и новите автобуси са мерцедеси, а не соц.Дано както изчезнаха икарусите ,така и да изчезнат ЗАВИНАГИ комунистите, ама надали....Пожелавам го и на вас!
Не,точно ГЕРБ е виновен за бедите на Варна за последните 4 години,а кмета ни беше само една по-дребна част от герберската политика тук!
Нещата са прости, но не и за варненец. Докато бургаския кмет направи пътека да ходи до Брюксел да се моли за какви ли не проекти и пари даже на рожденния си ден, вашия не успяаше да изтрезнее за да намери Брюксел на картата. Е така няма кой да ви даде пари щото така искате. То не става само с акъл трябва и работа.
Не се уточнява по кои линии ще се движат новите автобуси. И...ще бъдат пуснати след 15 септември коя година? Лъжат ни за климатизирани нови автобуси вече няколко години, а ние си плуваме в аквариумите в собствен сос, като доста от тях са с по 3 отваряеми прозорчета за целия автобус!
Искаме за кмет да изберем Иван Портних-младия решителен милионер и бизнесмен и 90%-та съветници от ГЕРБ!
Добре е автобуса на снимката да е с бургаска регистрация...все пак е най-добрия град :)
Абе уж и нови тролеи трябваше да пуснат още преди 2 месеца, а още се мъкнат старите чупентии! Защо ли???
Ако ми кажете кой ще е вносителя, ще ви кажа как се крадат пари по проекти.
Четох в интернет за тази фирма. Това е невероятна success story за наши съвременници от Източна Европа. В София новите тролеи са от Solaris,нищо че на тях пише Powered by SKODA. Засега добре се представят.
Имахме "Чавдари", които 40 години не могат да се счупят. "Икарусите", шумни и миризливи, също повече от 30 год. ни возят. Вместо да си правим свои автобуси и да даваме хляб на народа (спомня ли си някой за оня кмет на Сф, който закри завода в Ботевград), сега ще купуваме на всеки 3 години полски буклуци, а някой ще обира комисионни...
За времето през което града реално няма кмет се оправиха повече улици и други неща отколкото за трите мандата на Кирил Йорданов.
Дебелобузи колонизатори!!! ВЪН от БЪЛГАРИЯ. Никакви инвеститори от ЕС. Искаме си обратно в 17-ти век Османско присъствие
не съм виждал в софия такава марка автобуси, но постоянно виждам такива на възраст над 25год. а метрото не огрява над 60процента от града. дано вярно има конкурс за поне 100 нови автобуса.
МНОГО ХОРА СА НЕДОВОЛНИ ОТ ГЕРБЕРИТЕ НО АКО НЕ БЯХА ТЕ ОЩЕ КОЙ ЗНАЕ КОЛКО ВРЕМЕ ЩЯХМЕ ДА СЕ ВОЗИМ НА МУЗЕЙНИТЕ ЕКСПОНАТИ ,, ИКАРУС " А СЪЩО И КОЛИТЕ НИ ЩЯХА ДА ПОДСКАЧАТ ПО НЕРАВНОСТИТЕ НА БУЛЕВАРДИТЕ НИ .
Май си се объркал кой стреля и кой заляга! Всичко, което се направи за Варна беше по времето на по-предното правителство. Докато това на ББ загроби Варна убедително!
Бе ти в коя година и в кое измерение живееш бе, слънчоглед? Аз на рейс не се возя отдавна а да не ти говоря колко пари ми отидоха за ремонт на колата заради лунните кратери из София!!! За сведение бил съм в Будапеща и то много отдавна - е не видях такъв "Икарус" каквито се търкалят още по улиците ни. Дори да махнат и последния "Икарус" от София, като цяло таралясниците наречени автобуси са такива че направо ме е страх да се кача в тях!!! Май не ви плащат от ГЕРБ по 40 лева за протеста, малко ми се вижда, сигурно поне по 100 лева ви дават...