Нашествие от комари във Варна
Нашествие от комари има във Варна, алармираха граждани пред в."Черно море". Обсадата от комари се дължи главно на меката зима, която не успя да ограничи популацията им, и те сега са в стихията си още преди размножителния период, обясни Антония Тончева, управител на общинското ДДД дружество.
Обратно в новинатаКоментари - Нашествие от комари във Варна | Днес.dir.bg
Коментари
Естествените врагове на ларвите на комарите са МОРСКИТЕ КОНЧЕТА!!.Когато ги видите да плуват бавно и беззащитни ПОМИСЛЕТЕ за КОМАРИТЕ!Не ги "хербаризирайте" за удоволствие!Естествените врагове на възрастните са водните кончета!Добри летци,но уязвими от унищожаване от ХОРАТА!
За да се подрежат дърветата които са засяти преди години трябва да подадеш молба за тяхното оформяне и да чакаш с години за изкастряне на клоните, да се подържат алейте между гробовите също може би трябв да се подава молба за тяхното окусяване на травата ,а за нашествието всяка година на комари в града/гробищен парк стари гробища Тополи Детски градини морската градина и т.н./изброявам ги щатото пръскането заа комари не се състои саамо за определени места за цяла красива ВарнаДо кога ще се залъгва ме .Стига сме се оправдавали за липса на средства
Питам:"Как с две автомобилчета ще напръскате големия ареал на обитаване от комари наречен Канал към Варненско езеро"!!??
Радвам се,че е специалист госпожатаи вероятно знае как се води борба с комарите.Дано само да не и скимне да "Икономисва",защото тогава става още по-лошо!!Малко акъл: пръска се след 17ч и повсеместно.НЕ САМО по площадките!!Защото ,"мила колежке", комарите много бързо се "справят" с половинчатите мерки!!
госпожата изибщо не говори за косене на тревата а във възраждане като няма парк и деца ли няма да си играят по площадките които са закрити от тревите
НАШЕСТВИЕТО НЕ Е САМО КОМАРИ , А ХЛЕБАРКИ ИЗЛИЗАТ ОТ СИФОНИТЕ КАКТО В МОЯТА БАНЯ ТАКА И ОТ НА КОМШИИТЕ . НО НЕ Е САМО ТОВА МИНАЛАТА ГОД ТАКА И НЕ ОКОСИХА ТРЕВАТА ВЪВ ВЪЗРАЖДАНЕ ,ТАКА ЧЕ ТАЗИ ГОД МОЖЕМ И ЗМИИ ДА ВИДИМ ТАМ КЪДЕТО ИМА ТРЕВА . СТИГА С ТЕЗИ ИКОНОМИИ ,СТИГА СТЕ СИ РАЗДАВАЛИ ПРЕМИИ ОТ ИКОНОМИСАНИ ПАРИ .