„Националистическа партия на България” бе учредена в София
В София беше учредена партия с името „Националистическа партия на България”. В нея влизат „Национална съпротива” и Българска национално-радикална партия, организацията “Кръв и чест”, група неформални младежки патриотични организации и неформални националистически групи от София и страната.
На самото учредително събрание на Националистическа партия на България не бяха допуснати медии, освен „Фокус”.
„Партията ни не е тайно общество, но ние сме хора от малко по-специфична порода, и една част от нас се притесняват от публичност”, обясни Костадинов.
Той очерта някои приоритета на партията:
- Връщането на наборната военна служба.
- Източноправославното вероизповедание трябва бъде обявено като официално, а не като традиционно, каквото е сега за страната.
- Закриване на Българския хелзинкски комитет, Отворено общество и всичките им производни.
- Изключително строга и рестриктивна наказателна политика по отношение на битовата и малцинствената престъпност.
- "Циганският терор ще бъде смазан с железен юмрук, защото няма друг начин. Истината е, че навън се води война, и в тази война жертвите сме ние, към момента”, заяви Костадинов.