Апелативните съдии обаче решиха, че до момента са събрани достатъчно доказателства, за това че Митевски е извършил престъплението, предаде БТА.
Магистратите не се съобразиха с аргумените на защитата, че по време на цялото разследване той не се е укрил, оказвал съдействие и дори е подписал декларация, че ще върне парите на банката.

Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.

Според прокуратурата, докато е бил главен касиер, той е изнасял от банката парите, които криел в чанта. В същото време изготвял фалшиви документи, с които уж били извършени преводи на различни суми до клонове на банката в страната. Престъплението е извършено в периода от 2008 г. до 11 май 2010 г., когато е разкрито.

За случая обаче се разбра едва сега, след като Митевски беше задържан. Всичко било пазено в тайна, за да не бъде накърнено името на банката, а клиентите стресирани, тъй като практически това е най-големият банков обир у нас. Парите и досега не са открити.
По неофициална информация на в. "Труд" Митевски е разказал пред разследващите, че ги е дал на свой приятел - грък с български паспорт, който искал да ги вложи като депозит в друга чуждестранна банка. След това трябвало да му ги върне и двамата да си разделят лихвата, като касиерът трябвало да получи 400 000 евро.
Самият грък признал, че наистина е взел парите от Митевски, но заявил, че няма как да ги върне заради настъпилата световна финансова криза.

4 дни, след като Петко Митевски беше пуснат от ареста, bTV излъчи репортаж, в който показа, че той вече е платил огромната гаранция и се движи спокойно из улиците на София. Той отказа да отговаря на каквито и да било въпроси.
ИЗБРАНО