Това каза министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов по време на проверката на предприетите действия от "Пристанище Варна" ЕАД и Изпълнителна агенция "Морска администрация" за стабилизиране на авариралия плавателен съд.

Корабът "Mohammed H", плаващ под молдовски флаг, се наклони силно към кея в неделя, 11 май, по време на товарни дейности. Екипажът бе евакуиран на сушата, припомня БТА.

Около плавателния съд бе разположено ограждение, а нефтосъбирач продължава да дежури в района на Варна - Запад, за да не бъде допуснат разлив.

Министърът е разпоредил също така проверка на причините за инцидента и на техническото състояние на кораба.