Преди дни Стоянова отправи молба към жителите на Варна да не изхвърлят на боклука естествените си коледни елхи след празника, а да ги занесат в зоопарка, за да хапнат питомците.

Въпреки че според българската традиция елхите все още са окичени, бройката, която вече имаме при нас, не е никак малка. Благодаря на хората и очаквам, след като махнат коледната украса от дръвчетата, да ни ги донесат, каза Иванка Стоянова.

От подарените елхи са си хапнали елените, муфлоните и козите, но елха са получили и маймуните - за да си играят.

В зоологическата градина се подготвя нова клетка, в която ще бъде преместен тигърът Геро. Той ще има и басейн, за да се чувства по-добре, каза още директорката.