Варненци дариха 50 елхи за животните в зоопарка
50 елхички са занесли варненци до момента за храна на животните от зоологическата градина. Това съобщи пред „Черно море“ директорът Иванка Стоянова.
Въпреки че според българската традиция елхите все още са окичени, бройката, която вече имаме при нас, не е никак малка. Благодаря на хората и очаквам, след като махнат коледната украса от дръвчетата, да ни ги донесат, каза Иванка Стоянова.
От подарените елхи са си хапнали елените, муфлоните и козите, но елха са получили и маймуните - за да си играят.
В зоологическата градина се подготвя нова клетка, в която ще бъде преместен тигърът Геро. Той ще има и басейн, за да се чувства по-добре, каза още директорката.