freeimages.com
Фестивал на виното и храната във Варна
За първи път във Варна ще се проведе националното изложение „Фестивал на виното и храната”.
Идеята на организаторите на събитието е то да продължи традициите на регионалното Лозаро-винарско изложение „Дегустация на най-добрите вина” (Резиденция „Евксиноград”), както и да възобнови известната през 30-те години на миналия век Лозаро-винарска изложба, провеждана във Варна, предаде "Фокус".
На изложението във Варна изби от цялата страна ще покажат, както новите си реколти, така и бутикови стари вина. Ще се организират срещи между винари, лозари, търговци, туроператори, хотелиери, ресторантьори и ценители на виното. Сред изненадите на фестивала е съпътстващата ретроспективна изложба „Лозарство и винарство през вековете”, която ще бъде представена за първи път у нас.
В рамките на изложението ще има обособена зона „Ресторантът”, в която шеф готвач Петър Йоргов и неговият екип от Българска асоциация на професионалните готвачи ще предлага гурме меню за посетителите. Във фестивала ще се включи и Българска асоциация на барманите с атрактивни демонстрации.
Първият „Фестивал на виното и храната” – Варна 2013 има за цел не само да привлече още повече туристи и гости в морската столица, но и да обедини интересите на професионалните и ценителите на виното и храната, да срещне познанието и практиката чрез обмяна на опит, демонстрации и идеи.
Посланието на фестивала е „Ценете българското”. Изложението ще се проведе в Двореца на културата и спорта от 28 до 30 май.
На изложението във Варна изби от цялата страна ще покажат, както новите си реколти, така и бутикови стари вина. Ще се организират срещи между винари, лозари, търговци, туроператори, хотелиери, ресторантьори и ценители на виното. Сред изненадите на фестивала е съпътстващата ретроспективна изложба „Лозарство и винарство през вековете”, която ще бъде представена за първи път у нас.
В рамките на изложението ще има обособена зона „Ресторантът”, в която шеф готвач Петър Йоргов и неговият екип от Българска асоциация на професионалните готвачи ще предлага гурме меню за посетителите. Във фестивала ще се включи и Българска асоциация на барманите с атрактивни демонстрации.
Първият „Фестивал на виното и храната” – Варна 2013 има за цел не само да привлече още повече туристи и гости в морската столица, но и да обедини интересите на професионалните и ценителите на виното и храната, да срещне познанието и практиката чрез обмяна на опит, демонстрации и идеи.
Посланието на фестивала е „Ценете българското”. Изложението ще се проведе в Двореца на културата и спорта от 28 до 30 май.