Пуснаха четец за електронни книги за българския пазар
Все повече компании се опитват да навлязат на пазара на четци за електронни книги. Засега обаче, ние оставаме изолирани от тази тенденция. Едва преди 3 месеца, Amazon даде възможност Kindle да се поръчва и от България.
Пространството за съхранение на данни може да се увеличи и със SD карта, така че да стане над 4 GB, което би било достатъчно да понесете със себе си библиотека със няколко хиляди заглавия. А пренасянето само по себе си не би трябвало да е проблем, тъй като устройството тежи само 174 грама и е дебело 8.5 милиметра. Дисплеят е с диагонал 6 инча (малко над 15 см), разделителна способност 800х600 пиксела, черно-бял е от типа “електронно мастило“ - по подобие на повечето е-book четци, разпространени до момента. Това значи, че то може да издържа много дълго време без презареждане на батерията, защото консумацията на енергия е само когато се променя нещо по изобразяваната картина. В случая на четене на книга това ще рече, че трябва батерия само като се сменят страниците.
Производителят пише, че батерията може да не се презарежда в рамките на 8 хиляди страници. Това разбира се е валидно, ако не ползвате другите функции на устройството, които в интерес на истината не са особено много. За отбелязване е, че то има вграден MP3 плейър. Поддържаните формати за електронни книги са PDF и ePUB, както и TXT, RTF, HTML, FB2. Могат да се преглеждат и BMP, JPG и PNG изображения.
За съжаление устройството не поддържа никакви безжични технологии за онлайн поръчка и сваляне на книги, каквато е модата в Америка в момента. Това обаче не е от особено значение в случая, защото за момента в България няма изградена съответна инфраструктура - практически няма откъде да поръчате книга по подобен начин. .