Разкриха далавери за близо 2 млн. лв. в болница
Проверка в Първа МБАЛ в София е открила редица нарушения и предстои данните да бъдат предадени на съответните институции, съобщи председателят на Столичния общински съвет (СОС) Андрей Иванов.
Друга открита нередност, е, че средният оборот със Здравната каса при дейността на стария мениджмънт е бил 500-550 000 лева на месец. Преди Здравната каса да наложи ограничение на болниците какво могат да ползват по клинични пътеки, средният оборот е достигнал до размер от 650 000-700 000 лв. за месец. При старото ръководство на Първа градска болница разходите за консумативи и лекарства са били 150 000 лв. При новия мениджмънт на здравното заведение разходите за лекарства са 55 000 лв. на месец, заяви председателят на СОС. Той добави, че значително са намалени възнагражденията, както на директора, така и на членовете на борда в съответствие със законовата рамка.