От днес до 15 януари петметрова огледална елха ще осветява градината между Софийския университет "Свети Климент Охридски" и площада на Народното събрание.

Инсталацията носи името "Огледай се" и повдига темата за толерантността по различен и привличащ вниманието начин. Тя е проект на Yettel в партньорство със Столична Община и район "Средец". Автори на идеята са агенцията за градски комуникации Imp-Act Agency и Филипина Стаменкова - артист, чиито разпознаваем стил включва многобройни огледални пластини и повърхности, а изработката е дело на творческото ателие Woood.

Инсталацията е направена от огледални повърхности, всяка от които носи различно послание. Разположена е в центъра на столицата - там, където се пресичат четири различни улици и пътища. По този начин огледалната елха събира хората и ги кани да се огледат в нея, за да видят себе си, но и другите около тях.

Това е и основното послание, което проектът отправя - да се вгледаме в себе си и в другите около нас и да се приемем такива, каквито сме.

На специално събитие, в навечерието на Международния ден на хората с увреждания, Трайчо Трайков, кмет на район "Средец" в Столична община и Джейсън Кинг, главен изпълнителен директор на Yettel България, запалиха светлините на огледалната инсталация.

"В навечерието на този ден и в началото на коледния месец, все по-често се замисляме колко е важно да сме заедно, да се приемаме и да разбираме потребностите си. Това е все по-важно не само в семейството, но и в цялото ни общество. Надяваме се, че с този проект Yettel да провокира повече позитивни емоции и размисли по темата и приветстваме тази инсталация, която допринася за празничното настроение, както и за нашата работа за осигуряване на по-добри условия за хората със специални потребности в града", заяви Трайчо Трайчов по време на събитието.

"От години Yettel работи за създаването на приобщаваща работна среда и формирането на нужната нагласа и разбиране у своите служители. Наученото до момента ни помага да отворим диалога по темата и към клиентите, партньорите и цялото общество. Чрез инициативи като инсталацията "Огледай се" се стремим да покажем, че различията не бива да ни делят, а да ни напомнят колко ценен е всеки от нас и колко важно е да сме толерантни", каза и главният изпълнителен директор на Yettel България Джейсън Кинг.

Проектът е част от цялостната политика на Yettel в областта на многообразието, равнопоставеността и приобщаването. Инсталацията отбелязва и десетата годишнина от старта на една от емблематичните програми на Yettel - "Рамо до рамо". С нея телекомът подкрепя професионалното развитие и социалната интеграция на хората с увреждания. В рамките на две години участниците работят по конкретни проекти, като по този начин придобиват ценни знания и стават по-подготвени и конкурентни на трудовия пазар.

Компанията фокусира усилията си първо вътрешно - като създава отворена работна среда за различните социални групи и изгражда осъзнатост и приемственост сред своите служители. Освен програми като "Рамо до рамо", за това допринасят още редица вътрешни обучения - за неосъзнатите предразсъдици, за служителите, които работят директно с клиенти и др., както и политиките на оператора за увеличаване броя на жените в технологичните екипи.

Темата за многообразието, равнопоставеността и включването не остава само в границите на организацията. От тази година Yettel инициира разговора и извън компанията, като насърчава приобщаваща и справедлива среда по цялата верига на стойността. Освен че ангажира ключовите си партньори и бизнес клиенти, телекомът започва и поетапна проверка и анализ на въздействието върху човешките права сред доставчиците, с които работи.

Друга важен фокус за телекома е осигуряването на достъпна среда, като започва с физическите си канали - магазини, централен офис и склад. От тази година Yettel инвестира и в това да направи своите дигитални канали - уебсайт и мобилно приложение, достъпни за хората със специфични потребности.

Съдържание на: Yettel