NEXT BASKET издържа тест с 50 000 потребителя едновременно
Новата платформа за изработка на електронни магазини обслужи 50 000 потребителя и 5 000 чек-аут стъпки едновременно.
Повече видимост, повече трафик, повече поръчки и повече печалби - всичко това звучи като мечтата на търговците в интернет. Тази мечта обаче бързо се превръща в кошмар в момента, в който електронният магазин няма капацитета да поеме натоварванията, които идват към него.
След като скоро пусна първия си демо онлайн магазин, платформата NEXT BASKET вече има резултати и от първия си официален тест за издръжливост на трафик пикове. През тази седмица платформата премина тестване с 50 000 потребителски сесии и 5 000 стъпки за завършване на поръчка - и резултатите са повече от обещаващи.
Софтуерът на платформата поема пиковете в трафика без забавяне на скоростта, без промяна във функционалностите и без влошаване на потребителското изживяване.
Микросървисна архитектура
Отличните резултати на NEXT BASKET се дължат най-вече на уникалния тип софтуерна архитектура, чрез която е изградена платформата. За разлика от тежката монолитна архитектура, микросървисите представляват мрежа от свързани услуги, които работят бързо и независимо, с възможност за гъвкаво разширяване на на капацитета на натоварване.
В резултат, платформата се превръща в една от малкото алтернативи в световен мащаб, подходяща за големи онлайн магазини с много продукти, много вариации и много езикови версии. На практика платформата няма ограничения, тъй като ресурсите ѝ за обем на поддържаната информация са скалируеми и практически безкрайни.
Тестове за грешки в кода
Колкото и да е надеждна, архитектурата на микросървисите все пак се нуждае от мониторинг за грешки и бъгове. В контраст с времеемкото и скъпо ръчно тестване, NEXT BASKET предлага вграден код за грешки в кода. Той следи работата на софтуера и дава отчети за грешки в реално време, така че неизправностите да бъдат отстранени преди да повлияят на работата на магазина.
Резултатът се измерва най-лесно в печалби, a проучване на Gremlin показва, че сайт от ранга на Amazon губи приблизително по $220 000 на минута технически неизправности. Изненадващо или не, Amazon също използва микросървис архитектура, за да защити репутацията и печалбите си - защото правилно решение за онлайн търговия има, и то вече навлиза с пълна сила на българския пазар.
Официалният старт на платформата се очаква до месеци, а дотогава формата за запитване на сайта остава отворена за всички потенциални партньори, които търсят прекия път към потребителите си онлайн.
НАЙ
Латвия предаде на Украйна повече от 600 конфискувани автомобила
Тръмп за Канада, Панама и Гренландия: защо това е тревожно
Закъсали коли по "Тракия" заради снежната буря, затвориха прохода Шипково-Рибарица
Последните християни във Витлеем са изправени пред преследване, насилие и заличаване
32-ма души оцеляха при катастрофа на азерски пътнически самолет в Казахстан (снимки+видео)
Зеленски: Русия изстреля 70 ракети по Украйна навръх Рождество Христово
Масиран обстрел между Русия и Украйна навръх Рождество Христово
Тръмп за Канада, Панама и Гренландия: защо това е тревожно
Латвия предаде на Украйна повече от 600 конфискувани автомобила
Последните християни във Витлеем са изправени пред преследване, насилие и заличаване