Кметът на Силистра и бивш депутат на ВМРО премина в редиците на ДПС-НН
Александър Сабанов е бил присъединен към "стратегията за ново начало", съобщиха от партията на Пеевски
Кметът на Силистра и бивш функционер на ВМРО - Александър Сабанов, е преминал в редиците на ДПС на Пеевски, става ясно от съобщение на партията.
"Делян Пеевски, лидер на ДПС и ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО, присъедини кмета на Силистра към стратегията за ново начало", гласи прессъобщението.
На срещата на кмета с лидера на ДПС-НН е било подчертано, че община Силистра "заслужава своето ново начало за развитие, защото само така могат да бъдат решавани натрупаните с години проблеми на хората от региона - високата безработица, занемарената инфраструктура, липсата на инвестиции".
Александър Сабанов е бивш депутат от ВМРО в 44-тия парламент, когато Обединени патриоти управляваха заедно с ГЕРБ в третия кабинет "Борисов". Тогава Сабанов беше от гражданската квота на партията и беше представител на Силистренския избирателен район.
През 2021 г. пък беше отново водач, този път на две депутатски листи от партията на Каракачанов - в Силистра и Хасково.
Сабанов беше избран за кмет на Силистра през 2023 г. като независим градоначалник, подкрепен от "Алтернативата на гражданите и ИТН, ВМРО, "Български възход", НДСВ, Новото време", Консервативна България, Левицата, БСП и "Възраждане".
Той е поредният кмет, който се присъединява към партията на Пеевски, но първият извън двете формации, които произлязоха от ДПС.
В началото на април кметовете на три общини в област Разград заедно с трима партийни функционери напусна фракцията на Доган и преминаха към "ДПС - Ново начало" на Пеевски.