Бих поел отговорността да съм премиер, но не бих поставил такова условие. Това заяви лидерът на "Продължаваме промяната" Кирил Петков пред NOVA.

"Ние сме много отворени за най-добрите капацитети по теми да бъдат министри. Не държим всичко да идва от нас. Най-важното е да стигнем до 121 депутата. Ще определим кой ще бъде министър-председател след разговори с всички. Аз бих поел отговорността да бъда премиер, но не бих дал това като условие", каза Петков и подчерта, че с екипа му са наясно, че бъдещото управление ще е коалиционно, а "в коалициите трябва да има и доза компромис".

Според "Продължаваме промяната" данъците не трябва да се пипат. Те се обявяват и за смяната на главния прокурор.

"Големият капацитет на Лозан Панов е в прокуратурата и смятам, че той трябва да е главен прокурор. Президентът Румен Радев също трябва да остане на поста си", каза Петков.

Бившият служебен министър на икономиката говори и за своя бизнес и канадското гражданство.

"Целият ми бизнес беше изцяло в България. Винаги съм смятал, че данъците ни са достатъчно ниски, за да си плащам всичко в България и да не мисля за допълнителни оптимизации. Има и инвеститори, които предпочитат различни юрисдикции", посочи политикът.

"Аз вярвам, че важният момент в казуса е 21 април. Конституцията е спазена. Бих се радвал Конституционният съд да ме конституира като страна в това дело, за да представя цялата си аргументация", обясни за гражданството Петков.

Според него фокусът около казуса "Досиетата Пандора" трябва да е друг.

"Когато се знае, че офшорните компании не са нещо хубаво, а данъкът в България е малък - ние трябва да използваме това. Можем да се превърнем в портал за европейските пазари. Тук те ще плащат ниски данъци и то легално", отбеляза лидерът на ПП.

Той коментира и части от програмата на новата си партия.

"КПКОНПИ трябва да започне да работи много по-силно. Имаме цялата нормативна база, но активността я няма. Ако искаме да говорим за 0 корупция, то тази агенция трябва да работи различно", каза Петков.