Пловдивските метеоролози няма да протестират
Няма да спрем работа, въпреки затрудненията. Дори и по време на двете световни войни не сме спирали да даваме прогнози. И сега няма да го направим. Ние, метеоролозите, сме бамбашка хора - можем да работим и без заплати. Докога? Докато сме живи.
Няма да се включим в протеста на колегите от София. Солидарни сме с техните искания, но не можем да спрем работа, допълни Константинов. Той обясни, че от 120 години на всеки три часа НИМХ събира данни за климата и ги обработва.
В пловдивския филиал работят 122 души, които обслужват също и бизнеса в региона с различни справки.