Пловдив сезира 2 министерства заради обгазяване
Община Пловдив ще сезира министерствата на околната среда и на регионалното развитие за проблемите с пречиствателната станция на града и утайките от нея, които замърсяват нъздуха на район Тракия.
Проверка на общината е потвърдила, че източник на неприятната миризма в района са именно утайките от станцията. Долев ще предуприди министър Нона Караджова, че регионалното поделение на екоминистерството не прави нищо, за да спре обгазяването.
Зам.-кметът ще поиска от новия министър на регионалното развитие Лиляна Павлова остраняването на шефа на ВиК Пловдив Валентин Василев.