Това обяви пред Радио Пловдив зам.-кметът Алаксандър Долев.

Проверка на общината е потвърдила, че източник на неприятната миризма в района са именно утайките от станцията. Долев ще предуприди министър Нона Караджова, че регионалното поделение на екоминистерството не прави нищо, за да спре обгазяването.

Зам.-кметът ще поиска от новия министър на регионалното развитие Лиляна Павлова остраняването на шефа на ВиК Пловдив Валентин Василев.
ИЗБРАНО