Един от най-известните адвокати по наказателни дела Ваня Траянова е починала, съобщиха от Софийската адвокатска колегия.
Тя е била защитничка на Антон Петров-Хамстера по делото "Октопод", на Валентин Янев-Бореца от бандата на "Килърите", както и адвокат в редица знакови дела, като процеса КТБ.
Ваня Траянова завършва Юридическия факултет на Софийския университет през 1984 г. Професионалният й опит започва в системата на Главно следствено управление на МВР. Работила е като следовател в 10-то РУ на МВР, Следствения отдел на София град-отдел " Тежки престъпления срещу личността " , в СДВР, както и в Отдел 2-ри на Националната следствена служба.
Била е част от специализираната група от следователи и прокурори с ръководител заместник главния прокурор Милко Дойчев за разследване на престъпления по дела с номера от 1 до 4 по описа на Главна прокуратура , образувани през 1990 г.
В СДВР е заемала длъжността Началник сектор " Пресцентър и връзки с обществеността "
Напуска съдебната система като старши следовател - заместник началник Отдел 2-ри на Националната следствена служба през ноември 1992 г.
"Член на Софийска адвокатска колегия от 1993 г., в дългогодишната си всеотдайна работа като адвокат Ваня Траянова е помогнала на стотици хора и е вдъхновила много колеги в трудната мисия да бъдат адвокати.
През 2020 г. е избрана за втори пореден мандат за член на Софийски адвокатски съвет, в работата на който внасяше не само професионализъм, а и мъдрост, човечност и добрина.
Признание за нейния професионализъм и отдаденост на адвокатската професия беше избирането й само преди два месеца за Председател на Центъра за обучение на адвокати.
Няма думи, които да изразят нашата болка и скръб от загубата на Човек с голямо сърце и широка душа като Ваня. Възможността да познаваме Ваня ни позволи да разберем какво значи да приемеш всички в сърцето си и в семейството си, да си отидеш, но да продължиш да живееш във всички хора, на които си помогнал като адвокат и като Човек", пишат колегите й.
Опелото ще се състои на 28 декември от 14 ч. в храм "Света Неделя".
НАЙ
Швейцарският бизнесмен е убит с шило във врата, за да не му върнат заем
"Завръщане с гръм и трясък": "Крещящите орли“ ще бранят у нас източния фланг на НАТО
Бойко Борисов: Перфектната буря, която ще ни занули докрай, ще дойде догодина (видео)
Москва заплаши Вашингтон със скъсване на дипломатически отношения
Тялото на швейцарския бизнесмен е преместено в дома му след убийството
"Завръщане с гръм и трясък": "Крещящите орли“ ще бранят у нас източния фланг на НАТО
Петков: Докато Борисов управлява ГЕРБ, не можем да направим каквато и да е коалиция с него
Москва заплаши Вашингтон със скъсване на дипломатически отношения
Костадинов твърди, че само "Възраждане" може да преговаря с Русия за газа
Бойко Борисов: Перфектната буря, която ще ни занули докрай, ще дойде догодина (видео)