Той е бил в първия английски випуск на елитното ловешко училище.
"През 1989 година, когато излязохме от училище, започна икономическия преход, но истински политически преход за това време не се осъществи“, посочи Дянков, цитиран от Дарик. Той подчерта, че политическата промяна и желанието за реформи са вече реални. Сред предстоящите промени са тези в данъчната система, в митниците и образованието, каза още той.
"Когато завършвах, нямах избор и трябваше да уча в чужбина", спомни си Дянков. Според него новото правителство ще направи така, че младите хора да имат възможността да получат високо образование в родните университети и да намерят реализация в България.
"Надявам се да сте следващите управляващи. Учех английски на свещи като Паисий Хилендарски", спомни си още за първата година от влизането си в езиковата гимназия вицепремиерът.
Според него промените, които предстоят в различните сектори, като енергетика, инфраструктура и др., ще помогнат да има повече средства за образованието.
Симеон Дянков обяви, че е поискал от премиера да му възложи лично да отговаря за здравеопазването и образованието, предаде БНР. По думите на Дянков правителството трябва да направи така, че повече хора да желаят да станат учители, тази професия да бъде по-уважавана и престижна, а преподавателите да получават по-високо заплащане.
Министърът на финансите, който 20 години не е бил в България, не пропусна да отбележи и заслугите на първата си класна ръководителка Летисия Чернева, която беше сред гостите на Езиковата за първия учебен ден.
ИЗБРАНО