Започна регистрацията за ”зелена карта”
Държавният департамент обяви, че регистрацията за лотарията за разнообразяване на имигрантския поток в САЩ за 2011 г. започва в 19 часа на 2 октомври 2009 г., съобщи посолството на САЩ в София.
Посредством тази интернет страница кандидатите ще могат да проверяват по електронен път статуса на техния въведен по електронен път документ за участие в лотарията.
Държавният департамент съветва желаещите да участват в лотарията, да изпратят необходимата информация за своята регистрация достатъчно рано през този двумесечен период. Няма никаква такса за участие в лотарията. Държавният департамент не препоръчва, не спонсорира и не е давал разрешение за промоциране на тази лотария на външни лица или организации.
Регистрацията в лотарията "Зелена карта" чрез официалната интернет страница www.dvlottery.state.gov е напълно безплатна и известия на спечелилите ще се изпращат само по пощата.
Лотарията за разнообразяване на имигрантския поток за 2011 г. отбелязва седмата година от началото на електронната регистрация. Информация на хартия и молби за регистрация, получени по пощата, не се приемат. Повече информация за лотарията може да намерите на интернет страницата на Посолството на САЩ в София на адрес: http://sofia.usembassy.gov.