Над 300 железничари на протест, готови за стачка
Над 300 железничари се събраха на митинг-протест на гара Горна Оряховица. Протестът е под мотото - "Не на глада, не на мизерията. Искаме редовно изплащане на заплати", съобщи Дарик.
Над 300 железничари от района излязоха с декларация. Те искат предложените антикризисни мерки за намаляване на персонала и закриване на жп линии да бъдат отменени. По думите им с подобни действия се излагат на риск сигурността и безопасността на движението на влаковете.
От трибуната на митинга ръководителите на железничарския синдикат заявиха, че са готови да пристъпят и към стачни действия.