Кошлуков сравни Киро Японеца със Сталин
"Да представиш Киро Японеца като редовен бизнесмен, защото строи нещо, е все едно да кажеш, че Сталин е писател, защото има издадени съчинения".
Все още се очаква публицистиката да бъде обективна, да е честна и безпристрастна, твърди политологът. "Телевизията не само определя какво виждаме, а и как го виждаме. Това е нейната важна роля, да редактира света, да го подреди и оцени.
Иначе днес има информация навсякъде, достъпна за всеки и по всяко време. Задачата на телевизионната публицистика е да разкрива и обяснява, не да информира само", заявява Кошлуков.
"За съжаление, днес търговските телевизии не правят предавания за зрителите, те доставят зрители на рекламодателите. И тази цел оправдава доста съмнителни гости, тези и теми. Обаче все още се очаква публицистиката да бъде обективна, да е честна и безпристрастна", допълва той.
По-рано днес Кирил Киров - Киро Японеца заяви, че ако трябва да е честен, не го е заболяло от събарянето на "Двойната къща", защото не е паметник на културата.
По неговите думи няма как да бъде задължен да я възстанови. Киров обаче заяви, че планира да изкупува и други къщи паметници, но не за да ги събаря, а за да ги реставрира, ако са от национално значение.
110-годишната къща в центъра на София беше съборена, след като се оказа, че Министерството на културата е премахнало защитения й статут на паметник на културата. Собственик на имота е Киров, който възнамерява да строи на мястото подземен паркинг.
Неотдавна министърът на културата Боил Банов каза, че министерството ще задължи собственика на "Двойната къща" да я възстанови в оригиналния й вид.
Телевизията проведе собствено разследване по темата, в което включи всички засегнати страни.